anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Witam mam problem co do przesyłki którą zamówiłem na allegro lokalnie

Client:119500686
#7 Wielbiciel#

Problem polega na tym że nie musiałem się logować i musiałem podac miejsce zamieszkania imie i nazwisko i numer telefonu po czym zapłacić blikiem. I co mogę zrobić w razie gdyby przesyłka nie przyszła jedyne dowody na to to link do aukcji który nie działa już nie wiem dlaczego, wyciąg z konta i numer telefonu sprzedawcy od którego dostałem link ponieważ aukcje znalazłem na **piiip** ale chciałem zamówić z allegro dlatego poprosiłem sprzedawcę o wystawienie na allegro więc się zgodził.

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19

NajlepszyComPL
#12 Orędownik#

(nie)ciekawie to wygląda, podaj link

*** SZTUCZNA inteligencja NIE DORÓWNA nigdy NATURALNEJ głupocie 😉
oznacz moderatorów

Client:119500686
#7 Wielbiciel#

https://allegrolokalnie.kup-teraz24634.pl/oferta/Kierownica-Logitech-G29/91A2Q8-52NVKE 

oznacz moderatorów

NajlepszyComPL
#12 Orędownik#

Domenę kup-teraz24634.pl ktoś zarejestrował (da się w parę minut), dopisał subdomenę allegrolokalnie. i Ty połknąłeś haczyk. Ostrożności, nie wszystko co ma w nazwie allegro czy allegrolokalnie jest tymże.

Wyniki poszukiwań dla kup-teraz24634.pl

Nazwa domeny kup-teraz24634.pl
Stan Trwa postępowanie wyjaśniające [REGISTERED, ze statusem clientHold/serverHold]
Utworzona 2024.02.18 22:14:29
Ostatnia modyfikacja 2024.02.18 22:28:06
Koniec okresu rozliczeniowego 2025.02.18 22:14:29
Rejestrator PERSKIMEDIA Szymon Perski
ul. Obornicka 330
60-689 Poznań
tel. +48.801007295, +48.564771012
e-mail: bok@seohost.pl
*** SZTUCZNA inteligencja NIE DORÓWNA nigdy NATURALNEJ głupocie 😉
oznacz moderatorów

Client:119500686
#7 Wielbiciel#

czyli musze się udać na policję?

 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:119500686 bezapelacyjnie

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:119500686 Szczerze niczego nie odzyskasz już, ale zgłosić trzeba.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@NajlepszyComPL o widzę poznań się cały czas powtarza tam chyba payu albo paypal ma serwery do przesylania kasiory?

oznacz moderatorów

NajlepszyComPL
#12 Orędownik#

@az1rael 

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Może by pomyśleć o jakiejś akcji edukacyjnej, bo sprawa narasta (lista na CERT https://hole.cert.pl/domains/v2/domains.txt zawiera ponad tysiąc stron z allegro, allegrolokalnie, a nawet allegr w nazwie).

*** SZTUCZNA inteligencja NIE DORÓWNA nigdy NATURALNEJ głupocie 😉
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@NajlepszyComPL nawet napisałem swego czasu obszerny post pt na co uważać by nie dac się w wała zrobić... na 2 dzień już był na 3 stronie, a kilka osob dopisało swoje porady i co i nic wałowania c.d. tabuny niekumatych nieczytatych minionków kupujących 

oznacz moderatorów

Client:119500686
#7 Wielbiciel#

Myślisz ze policja może go znaleść?

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:119500686 To nie jest żadna konkretna osoba tylko zorganizowane grupy które oszukują na masową skalę i działają najpewniej poza granicami kraju.
Dziennie jest tu kilka takich tematów zgłaszanych. Tych nie zgłaszanych są pewnie setki dziennie...

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Na przyszłość linki do allegro zawsze mają w adresie www www.alegrolokalnie.pl lub www.allegro.pl dopiero potem ukośnik i dalszy ciąg linku zawsze masz w link 1x .pl i u ciebie jak byk widać wał w postaci dopisania do adresu domeny .kupteraz24634

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:119500686 Niestety ale zostałeś oszukany.
Link który otrzymałeś prowadził do fałszywej strony imitującej serwis allegro.

Zgłoś się na policję ale na odzyskanie pieniędzy niestety nie licz.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:119500686 padłeś ofiarą oszustwa 😞 leć na policję a na przyszłość uważaj, to był podrobiona strona allegro, zakup nie odbył się przez portal więc o pomocy czy odzyskaniu kasy od allegro zapomnij 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:119500686 blokuj szybko karte i zmieniaj pasy na konto w banku i wszedzie gdzie podpiales karte bo ci wirtualny portfel wyczyszcza a o kasie zapomnij plus zglos na policji art 286 kk oszustwo

oznacz moderatorów

Client:119500686
#7 Wielbiciel#

placilem blikiem

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Bilk nie blik, metoda płatności nie ma znaczenia, zostałeś oszukany i Allegro nie pomoże Ci.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:119500686 Udać się na Policję, na Allegro nie da się kupować bez logowania a Ty kupiłeś przez podesłany fałszywy link, zostałeś oszukany.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Client:119500686 ja również proponuję od razu zgłosić sprawę na policję, bo nie dokonałeś jej na Allegro, tylko na fałszywej stronie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów