anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zapłaciłam oszustowi któremu dzisiaj zawiesili konto

mentalova_ann
#7 Wielbiciel#

Witam. 
Dokładnie w niedzielę kupiłam iphone za niską cenę. Sprzedający oczekiwał wpłaty na konto poza allegro finanse. Zależało mu na tym, zarzekał się że potrzebuje tych pieniędzy na teraz, a allegro finanse oferuje wypłatę środków do 2 dni roboczych. Zgodziłam się, wpłaciłam pieniądze, podałam dane do przesyłki do paczkomatu. Przez te dwa kolejne dni dopytywałam się czy pieniądze już przyszły, chciałam potwierdzenia nadania paczki (sprzedawca napisał że dzisiaj rano już go wysłał) ponieważ nie dostałam żadnego maila, żeby takowy telefon już do mnie szedł. W poniedziałek zobaczyłam ofertę tego samego sprzedawcy, dokładnie ten sam opis, te same zdjęcia używanego telefonu. Tym razem sztuk dostępnych 10, nie jedna. Planowałam jutro założyć dyskuję ze sprzedawcą, przygotowałam sobie dowód wpłaty, screeny z rozmów. Również planowałam złożyć wniosek w POK po upływie 14-stu dni. Jednak kilkanaście minut temu przyszedł do mnie mail, że konto sprzedawcy zostało zawieszone. Jak mogę odzyskać pieniądze, skoro tego użytkownika już nie ma na tym serwisie? 
P.S. Uważajcie proszę Was na pozornie idealne oferty w niskich cenach, człowiek uczy się całe życie.

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

jarmark_starocie
#8 Zapaleniec#

Zadzwoń do banku i daj zlecenie cofnięcia przelewu. Trochę to kosztuje ja w mBanku zapłaciłam 100 zł ale kasę odzyskali ( 450 zł  a 100 zł potrącili ) i to było po dwóch miesiącach od przelewu . Powodzenia  !

oznacz moderatorów

mentalova_ann
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za odpowiedź, o tym akurat nie wiedziałam. Czy to by była jedyna droga odzyskania pieniędzy?

oznacz moderatorów

jarmark_starocie
#8 Zapaleniec#

Sprawę zgłosiłam na policję ale oni po trzech miesiącach ją umorzyli pomimo, że mieli wszystkie dane - podobnie jak bank. Bank pytał mnie czy zgłosiłam sprawę, co kupiłam za ile i kiedy oraz na jakim portalu ( ja **piiip** ). Później powiedzieli co i jak. Nie pamiętam ile trwało odzyskanie pieniędzy ale max. kilka dni.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@mentalova_ann na przyszłość takie "okazje" mijaj z daleka bez udokumentowania transakcji trudno walczyć o swoje ,lepiej kupować od sprawdzonych sprzedawców z udokumentowaniem .można w razie czego reklamować lub odstąpić od sprzedaży

oznacz moderatorów

mentalova_ann
#7 Wielbiciel#

Właśnie się dowiedziałam że mój bank jako jeden z niewielu nie ma opcji cofania przelewu 

oznacz moderatorów

jarmark_starocie
#8 Zapaleniec#

To może złóż reklamacje w banku.

cytat

"Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że narzędziem służącym do odzyskania wyłudzonych środków jest reklamacja w banku. Jeżeli wpłynie ona do instytucji w odpowiednim terminie, pieniądze mogą wrócić na twój rachunek. Trzeba jednak śpieszyć się z dopełnieniem formalności. Przykładowo, Getin Bank daje na złożenie reklamacji 30 dni. Reklamacja w banku to niezbędny krok na drodze do odzyskania pieniędzy. Możesz zgłosić ją osobiście, w oddziale banku, mailowo lub poprzez formularz reklamacyjny na stronie internetowej. Postaraj się podać jak najwięcej danych na temat oszusta i transakcji, a zwłaszcza wskaż: nazwę odbiorcy, numer konta, z którego ściągnięto środki, siedzibę odbiorcy i dokładną kwotę oraz datę zlecenia płatności."

oznacz moderatorów

mentalova_ann
#7 Wielbiciel#

Akurat jutro mam wolny dzień więc pójdę do banku, na policję raczej bym nie liczyła. Jestem zdania że tacy ludzie powinni odpowiadać za to karnie, ale nie mam czasu ani głowy do biegania po sądach.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@mentalova_ann

"Jestem zdania że tacy ludzie powinni odpowiadać za to karnie, ale nie mam czasu ani głowy do biegania po sądach." - i właśnie dlatego tacy oszuści czują się bezkarni, bo 9/10 oszukanym nie chce się biegać po sądach, bo nie mają na to czasu albo głowy.

Trzeba było zapłacić kartą kredytową, wtedy mogłabyś skorzystać z chargebacka.

Pytanie kontrolne: założyłaś mu dyskusję? Bo jeśli nie https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/zwrot-i-reklamacja-na-allegro-lokalnie/jak-rozpoczac-dyskusj... to jedziesz z koksem.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

mentalova_ann
#7 Wielbiciel#

Próbowałam ale nic z tego, użytkownika nie ma juź na allegro, zbanowali go, oferty też już nie ma, pojawia się tylko w mojej zakładce kupione, ale jak chcę wybrać ofertę z listy do dyskusji, to nie ma jej.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@mentalova_ann Nie ma Dyskusji, bo według Allegro przedmiot jest nieopłacony.

oznacz moderatorów

mentalova_ann
#7 Wielbiciel#

@xyz96 Z tym to już zdążyłam się pogodzić, nie wiem jak z POK, przedmiot nieopłacony z poziomu allegro, ale posiadam ważne dowody w tej sprawie, że jednak opłacony. No i idę dzisiaj z tym do banku i na policję.

oznacz moderatorów

R4AutoLight
#8 Zapaleniec#

Co to za bank?

oznacz moderatorów

mentalova_ann
#7 Wielbiciel#

ING

oznacz moderatorów

R4AutoLight
#8 Zapaleniec#

Nie słyszałem o tym 🙂 Kiedyś za granicą bankomat mi nie wypłaciłł sporą kwotę bo około 600pln (max wypłata w ich walucie) a było to w Indonezji. Zgłosiłem w najbliższej placówce owego bankomatu wszystko i tak samo w moim banku. Środki zostały zwrócone po sporym czasie a nie potrzebnie się stresowałem. Sytuację z transakcjami oszukańczymi również miałem podczas podróżowania i powiem że ING zareagowało błyskawicznie a Pekao jakby nie ta epoka... Zawsze bynajmniej trzeba reagować szybko w takich sytuacjach póki transakcja nie jest rozliczona wtedy jest spore prawdopodobieństwo sukcesu.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@R4AutoLight A jak on już wypłacił?

oznacz moderatorów

R4AutoLight
#8 Zapaleniec#

no tak tutaj jest problem. Bo pewnie wypłacił kilka minut po przelewie...  Allegro ogólnie chroni kupiujących którzy płacą przez allegro tutaj allegro ma czyste ręce bo nie zastosowano się do regulaminu a wręcz go złamano. Mimo, że może i bezwiednie.

oznacz moderatorów

mentalova_ann
#7 Wielbiciel#

Dowiedziałam się że nawet w przypadku transakcji poza allegro finanse możliwy jest zwrot środków przez POK, tylko że tej oferty już nie ma, tak jak i sprzedającego. Pozostają mi screeny z rozmowy, adres typa i dowód wpłaty. Więc nie wiem czy da się to załatwić przez POK

oznacz moderatorów

kytorr
#13 Ambasador#

Znam firmy co pomagają w egzekucji takich tematów. Szybko bez policji i pełna kwota XD

oznacz moderatorów