anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zostałem okradziony na 90zł, sprzedawca nie odpisuje. Co robić?

Client:114514696
#2 Obserwator#

Kupiłem złoto w margonem 750m za 15zł, łącznie 6 sztuk czyli razem 4.5 miliarda złota a gość wysłał mi 4500 złota. 

oznacz moderatorów
33 ODPOWIEDZI 33

az1rael
#21 Demiurg#

1 link do oferty
2 czym płacone i czy na lokalnie
3 w tytule oferty było niech zgadnę 4500k

oznacz moderatorów

Client:114514696
#2 Obserwator#

https://allegrolokalnie.pl/oferta/margonem-or-pandora-or-750m-or-5-minut-zloto

Płacone blikiem, kupione przez allegro lokalnie.

W ogłoszeniu 750m.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Żeby coś odzyskać to musisz reklamować, najlepiej przez dyskusję masz pomoc Allegro: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:114514696 czytanie ze zrozumieniem opisu się kłania kupiłeś 6 x pakiet po 750m (monet) a nie milionów razem 4500 monet 

Witam oferta sprzedaży jest złoto na świecie Pandora w grze Margonem.

Po wpłacie od razu wysyłam golda na twój nick.
Posiadam złoto do sprzedania 750m za cene 15zł.
Jak ktoś się boi to mogę wystawiać pojedyncze oferty po 10zł aby zakup był bezpieczniejszy dla kupującego, zależy mi aby pozbyć się złota.
m oznacza moneta do gry.
Po zakupie proszę o podanie pełnego nicku w grze, jestem 24/7 także transakcja odbywa się ekspresowo więc można być spokojnym.

Złoto jest własnością firmy Garmory ja sprzedaje swój czas poświęcony na go zdobycie.

Zapraszam do kontaktu, odpisze Ci w przeciągu maksymalnie 15minut.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:114514696 ale M to nie miliardy ? 750M x 6 = 4,5K 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:114514696
#2 Obserwator#

750m to 750 milionów x 6 daje 4.5 miliarda

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:114514696 czytać opis a będzie miej problemów 🙂 moje wyliczeni z innej gry w którą ja gram 🙂

Z opisu oferty 🙂 750 m - monet 🙂

"m oznacza moneta do gry "

Czyli dostałeś 4500 zgodnie z ofertą 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@kostas11 Witam oferta sprzedaży jest złoto na świecie Pandora w grze Margonem.

Po wpłacie od razu wysyłam golda na twój nick.
Posiadam złoto do sprzedania 750m za cene 15zł.
Jak ktoś się boi to mogę wystawiać pojedyncze oferty po 10zł aby zakup był bezpieczniejszy dla kupującego, zależy mi aby pozbyć się złota.
m oznacza moneta do gry.
Po zakupie proszę o podanie pełnego nicku w grze, jestem 24/7 także transakcja odbywa się ekspresowo więc można być spokojnym.

Złoto jest własnością firmy Garmory ja sprzedaje swój czas poświęcony na go zdobycie.

Zapraszam do kontaktu, odpisze Ci w przeciągu maksymalnie 15minut.

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

Złóż reklamację. Opis jest zły i nieprawidłowy. Ja wiem że jest tam: m oznacza moneta do gry.

ale do jakiego m się to odnosi? Prawidłowy opis wyglądałby tak:

Posiadam złoto do sprzedania 750m za cene 15zł***
Jak ktoś się boi to mogę wystawiać pojedyncze oferty po 10zł aby zakup był bezpieczniejszy dla kupującego, zależy mi aby pozbyć się złota.
***m oznacza moneta do gry.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@Client:114514696 Drugi powód obalenia zapisu aukcji, to powszechnie przyjęty zapis w grach.

750m = 750M=750 mln = 750kk

Wymysł że "m" to moneta jest tylko w celu oszukania kupującego. Pamiętaj że zapis "m oznacza moneta do gry." Nie odnosi się do konkretnego miejsca w opisie aukcji, a jest tam wiele liter "m" (i nikt nie wskazuje że 750m to akurat o to m chodziło). Nigdzie nie jest zaznaczone, że w frazie pogrubionej to akurat to m chodziło.

Nie lubię takich wałków, moim zdaniem moderacja powinna się temu przyjrzeć, oba moje posty z wytłumaczeniem.

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@drekenzes problem w tym, że jak się chcesz odwolywać do międzynarodowych oznaczeń układu si to M duże to milion, a m małe to mili czyli 1 tysięczna. A polsce jedyne oznacze m to oznaczenie metra. A na allegro masz przycisk zadaj pytanie sprzedającemu i można było zapytać czy 750m = 750sztuk monet czy 750milionów. Do tego orzecznictwo w takich przypadkach jest jasne kupujący szukając ofert zdaje sobie sprawę co i za ile kupuje i ile to powinno kosztować powinien wylapać więc dziwnie tanie oferty, a w grach tego typu popupy wyskakują przy każdym włączeniu pt kup pan golda i teraz pytanie ile kosztuje taka ilość golda w grze zakładam że pare do parunastu tysięcy zł w skrajnych przypadkach. Kupujący powinien zdawać więc sobie sprawę że oferta 750milonów golda jest z kosmosu 

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@az1rael Napisałem Ci cztery przykłady zapisu jednego miliona najczęściej używanych przez graczy i nie ma to nic wspólnego z układem SI. Jak gracze będą sobie pisali i uznają za fajne że 1 dynia to milion, to 1 dynia będzie oznaczała milion 🙂 

W miarę uczciwy opis wyglądałby na przykład tak:

Posiadam złoto do sprzedania 750m za cene 15zł, gdzie zapis "m oznacza moneta do gry."

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@drekenzes ale ja nie twierdzę, że aukcja nie jest specjalnie przygotowana, ja twerdze, że ona jest tak odpicowana że nijak się doczepić i można sobie tylko samemu po łbie natrzaskać za połaszenie się. Dlatego reklamacja nic nie da (ap na koszt allegro czyli zrzucamy się hurtem wszyscy kupujący) nawet w sądzie nie ugrasz (o ile desperat pójdzie o 90 pln do sądu). Do tego jak ktoś gra to powinien mieć pojęcie po ile waluta w grze i ile sztuk waluty w jakiej cenie i jak  widzi ofertę 1 mln golda za 5% wartości to sam sobie winien, mega promocje tylko w snach...

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:114514696 Jest napisane wyraźnie w opisie aukcji > m oznacza moneta do gry. > nikt Cię nie oszukał > dostałeś zgodnie z opisem 6x750m=4500m czyli monet > trzeba czytać opis aukcji ze zrozumieniem

I nie daj się podpuścić lewkowi > bo nie masz żadnych podstaw do reklamacji > a tym bardziej do dyskusji (awantury) > dostałeś dokładnie to za co zapłaciłeś > to było w opisie > co lwiątko Ci każe reklamować? > to co mu się wydaje? > on też nie czyta ze zrozumieniem😂

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@Ziolko39 zapis "m oznacza moneta do gry" nie wskazuje do jakiego konkretnie "m" w opisie się odnosi. Na jakiej podstawie przyjmujesz, że tyczy się tego zapisu 750m? Cały opis tej aukcji to jeden wał. Uczciwy i rzetelny opis m wyglądałby zupełnie inaczej.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@drekenzes A jakie inne "m" miałby wskazywać ten zapis > inne "m" występują w całych słowach > wita"m", spkojny"m", "m"inut i inne > na logikę tez zapis nie odnosi się do tych "m" > no chyba, że ktoś wymyślił nową interpretację w/w wyrazów i ona obowiązuje🤔

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

😆 teraz robiąc opis do oferty należy udać się do kancelarii prawnej. Żeby tylko w opisie nic nie zostało pominięte i wszystkie pojęcia były zawarte 😄

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Przepraszam w którym momencie się tą ofertą zachwycałam? Napisałam, że może to być mylące ale raczej nie dasz rady tego podważyć. Przykro mi bardzo jeśli stwierdzenie, że trzeba uważać i dopytywać jak się nie jest pewnym jest "obrzydliwe". Metoda z zakupem jednej sztuki też nie była podana złośliwie. to taktyka którą nowi kupujący stosowali wobec mnie. Stąd wiem że jest  w użyciu i zwiększa bezpieczeństwo ryzykownych zakupów. Za to ze dla mnie m wygląda na monety a dla Ciebie na miliony też raczej nie zamierzam przepraszać, bo to co oznaczało m nie jest moja winą... Wszelkie surowce, gry, kody itp są tutaj transakcjami obarczonymi największym ryzykiem. Tak jak napisałam są uczciwi sprzedawcy i są naciągacze. Trzeba dokładnie czytać i w razie nie jasności dopytywać. Ale to pewnie też jest obrzydliwe...

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:114525048 gdzieś widziałeś moje zachwyty? ja stwierdzam fakty, a te są takie że jak się nie myśli co się robi to się ma doświadczenie życiowe by kolejnym razem pomyśleć. Oferta jest nie do ruszenia pod względem prawnym i reklamacyjnym, bo to co sobie domyślił kupujący i nie dopytał a miał możliwość, niestety różni się diametralnie i to wina kupującego, że poleciał jak na kiełbase wyborczą zamiast się zastanowić. Życie nie jest od tego by za każdy błąd poklepać po łebku i powiedzieć będzie dobrze masz cukierka, pomylisz się to cię najczęściej tak tyłek zaboli, że sobie nie siądziesz. Ma nauczkę na następny raz oby wyciągnął wnioski. Całe szczęście dość tania ta nauczka bo jakby mu wyczyścili konto to dopiero by miał przekichane. I do twojej wiadomości nie popieram czegoś takiego a allegro jak chce być fairplay to niech nie pozwala wystawiać goldów, skinów, petów, kont z grami etc to nie będzie na allegro wałków ale wtedy kaski mniej poleci więc ten co może widac nie chce

oznacz moderatorów