anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zostałem oszukany na allegro lokalnie - zwrot dwa zamowienia

MAMY ROZWIĄZANIE!
uOlusia
#9 Pomysłodawca#

Kupiłem przedmioty z dwóch różnych kont. Okazało się że to jedna osoba - firma udająca osobę orywatną. Oprocz tego że nie wysłała przedmiotu. To podmieniał dwa na  inne , kolejne dwa uszkodzone. Oraz dwa z uszkodzoną baterią. 

Płacąc za dwie paczki otrzymałem jedną to już różnica 9.99 w plecy bo nie otrzymałem zwrotu. 

Dyskusja prowadzona i co geniusz konsultant umi powiedzieć stoi po stronie sprzedawcy i każe wysłać za pobraniem w cenie 21.9 gdzie ubezpieczenie paczki zawartości jest ma 21.9 i ciągle w koło powtarza że przypadku zaginięcia paczki firma ubezpieczeniowa kuriera wypłaci mi środki w skrócie nam się **piiip**...lic bo nikt mi reszty 358 nie zwróci  dodam że 358 to suma z brakującym przedmiotem za 359 czyli w tym są koszty wysyłki 9.9x2 oraz przedmiot brakuje za 39 zł. Kolejny podmienione którego brak jest podm to koło i 49 i 30 to zawartość ktorą wysylam jest na to jak mam wysłać gdy otrzymam zwrot 21.9 przypadki zaginięcia kto mi zwróci

Gdy w końcu zmienicie formę na wysyłkę nie pobraniową to suma ubezpieczenia  może być tylko wartość zawartości nie mogę w niej ująć ceny wysyłek czy brakujących rzeczy! 

Więc kto decyduje o sposobie nadania kto ponosi odpowiedzialność za różnice między wartoscią zawartości a wartości calkowitą odrzuceniem przez ubezpieczenie ponieważ błędne cena zawartości 

Bo licząc dobrze odsesle przedmioty za które zapłaciłem około 260  a mam nadać paczkę na ubezpieczenie 358 plus 21.9  zł koszt nadania. Więc 

A czekam na zmianę formy wysyłki na nie pobraniową

B)potwierdzenie że ubezpieczam na zawartość faktyczną 

C przypadku zaginięcia paczki pozostałe koszty jak wysyłki. Brakujące przedmioty za nie oddaje mi sprzedawca

D ubezpieczyciel kuriera wypłaca mi za zawartość faktyczną. 

Dodam że nie będę łamał prawa zawyżając zawartość na 358+21.9 

 

oznacz moderatorów
54 ODPOWIEDZI 54
komis-bell
#21 Demiurg#

Zacytuj tu wypowiedź doradcy w której prosi on o nadanie paczki za pobraniem. 

oznacz moderatorów
uOlusia
#9 Pomysłodawca#

Screenshot_2023-11-11-10-19-18-110_com.miui.gallery.jpg

 takicg screanow z 20 mogę wysłać  każące nadać paczkę  no o pobraniu już pisali 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

To jest dobrze skoro sprzedajacy zgadza się na wysłanie za pobraniem, wcześniej nawet chcial dać Ci etykietę to w czym jest Twój problem?

oznacz moderatorów
uOlusia
#9 Pomysłodawca#

Cytowałem ale oni ciągle jedną regułkę odpisywali. Robot 

oznacz moderatorów
uOlusia
#9 Pomysłodawca#

Screenshot_2023-11-11-14-16-51-594_pl.allegro.jpg

oznacz moderatorów
milka1234567890
#17 Koryfeusz#

To się ciężko czyta, wezwij sprzedającego do obioru towaru i po sprawie.

oznacz moderatorów
uOlusia
#9 Pomysłodawca#

Screenshot_2023-11-11-10-15-26-425_pl.allegro.jpg

oznacz moderatorów
uOlusia
#9 Pomysłodawca#

Screenshot_2023-11-11-10-06-10-482_pl.allegro.jpg

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@uOlusia 

allegro jedzie grubo - kolejna dziwna wykładnia przepisów

ale ja tu czegoś nie rozumiem

Oprocz tego że nie wysłała przedmiotu. To podmieniał dwa na inne , kolejne dwa uszkodzone. Oraz dwa z uszkodzoną baterią.

nie wysłany przedmiot podmienił na dwa inne nie wysłane - a to wszystko widział u niego kupujący i ma zrobić zwrot pustej przesyłki za pobraniem?

 

@uOlusia kombinujesz jak koń pod górę

i sam robisz sobie problemy

mimo istnienia prostych rozwiązań:

- zły przedmiot od firmy - odstąpienie od umowy i zwrot produktu

- zły przedmiot od osoby prywatnej - odstąpienie od umowy z powodu niezgodności z umową

jeżeli ponosisz koszta zwrotu to je udokumentuj i żądaj ich zwrotu

np: przez allegro protect

i tyle

po co tyle pisania i kombinacji?

 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@RED jakie odstąpienie od umowy od osoby prywatnej? Ustawa konsumencka nie obowiązuje ino kodeks cywilny na odstąpienie i zwrot się musi prywatny sprzedawca zgodzić

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

no właśnie - od czegoś trzeba zacząć - stąd odstąpienie

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@RED które bez zgody sprzedawcy prywatnego jest nieskuteczne więc co następnie proponujesz?
jak reklamację odrzuci to też kupujący nic nie zdziała chyba że do sądu z kc z powództwa cywilnego pójdzie. Wątek jest tak namieszany że nawet nie wiemy czy zakup od osoby prywatnej był 1 zamieniony 2 uszkodzony w transporcie czy 3 przestał działać

oznacz moderatorów
uOlusia
#9 Pomysłodawca#

Ponieważ allegro kłamie 

Drugie od tygodnia pisałem jak zwrócić i co teraz nowa pisze że termin miną kumacie to dziś w końcu odpowiedzieli o 16 o 20 mowią że skoro 14 dni to papa

oznacz moderatorów
uOlusia
#9 Pomysłodawca#

Screenshot_2023-11-11-19-42-31-268_pl.allegro.jpg

oznacz moderatorów
uOlusia
#9 Pomysłodawca#

Screenshot_2023-11-11-10-19-18-110_com.miui.gallery.jpg

 po czym non stop powtarza proszę wysłać ..... I grozi zamknięciem sporu gdy ja też zacząłem powtarzać pytanie bez odp. Tak samo o art i regulaminie

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

Kto jako pierwszy wyszedł z propozycją wysyłki za pobraniem? Ty, sprzedający czy doradca?

Najlepiej będzie jak moderacja rzuci na okiem na tą sldyskusję i rozwieje wątpliwości bo ciężko jest się w tym wszystkim połapać. 
@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@uOlusia patologia level master nieuk nieuka nieukiem pogania. Gość cwaniak sprzedaje jako prywatny na lewo, pracownik allegro nieogarniety nie wiem skąd wziął zapis o odsyłaniu za pobraniem bo się niby sprzedawca zgodził się ale potem będzie że odebrał Zdzichu z monopolowego co nie istnieje a wartość towaru nie kwalifikuje się nawet pod kradzież?

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@uOlusia W czym dokładnie tkwi problem? Sprzedający czeka na towar, który reklamujesz. Odeślij mu go. Ty decydujesz o sposobie wysyłki. Jeśli chcesz, to oczywiście możesz ją ubezpieczyć na własną rękę, jednak sprzedający zobowiązany jest zwrócić Ci najtańszy koszt wysyłki.

Dodatkowo Waszą korespondencję zgłosiłam już do odpowiedniego zespołu w celu weryfikacji. Twoje wyzwiska kierowane w kierunku sprzedającego są niedopuszczalne na Allegro. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@ko_alka problem w tym że wysyłka za pobraniem... komplikacje następujące: może sprzedawca nie odebrać bo ustawa konsumencka lub kc nie przewidują takiej formy wysyłki zwrotu lub reklamacji. Zakup pierwszy od firmy czyli ustawa konsumencka firma odbiera reklamację na swój koszt lub bo takiego przepisu nie ma ustalenie ze sprzedawcą zwrotu kosztów dostawy po okazaniu dowodu dokumentującego koszt nadania po odebraniu. Zakup drugi od osoby prywatnej obowiązuje kodeks cywilny czyli zwrot kosztów odesłania tylko w przypadku uznania reklamacji co jak wiemy może być problemem bo nie ingerujecie w reklamacje osób prywatnych do osób prywatnych i jak odrzuci to albo wypłacacie protecta od ręki albo jak duża kwota to nabieracie wody w usta. Pominę fakt że nie wiem kto wymyślił ten pomysł odesłania za pobraniem w 1 paczce? Może żeby potem ktoś twierdził że odesłano tylko 1 zakup? Bo kto udowodni cwaniaków nie brakuje po obu stronach wałów na allegro jest wiele  

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@az1rael jak kupujący wyśle przesyłkę, a sprzedawca mu odda za to pieniądze

to na czyi koszt to będzie?

oznacz moderatorów