anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot pieniedzy

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:68161965
#8 Zapaleniec#

Witam Wszystkich czytających.

Mój problem polega na tym, że przez przypadek kupiłem ps5 na allegro lokane, od osoby prywatnej. Poprosiłem o anulowanie aukcji i o zwrot kosztów, sprzedający jeszcze nie wyslal paczki i odpisał mi, że:

jest to niemożliwe, ponieważ allegro pobrało prowizję 150 zl, 20 zł za promowanie i 30 zl za przesyłkę, że jest mu przykro bo tych pieniędzy mu allegro nie zwróci

Czy to co odpisał sprzedający to prawda, czy zwyczajnie nie chciał zwrócić pieniedzy.

Pozdrawiam 

 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
LEW433
#21 Demiurg#

Nie jest to prawda, jak sprzedajacy nie wyśle i zwróci Ci środki to Allegro zwróci mu prowizję,  promocji nie zwraca czy sprzeda czy nie, a koszt wysyłki to jest kupującego. Prawdą jest także to że nie musi prywatny sprzedajacy przyjmować zwrotu ale może. więc powinniście  się po prostu dogadać.

oznacz moderatorów
Client:68161965
#8 Zapaleniec#

Rozumiem, to mógłbym zaproponować mu ze za promocje ja już mu zapłacę a resztę odda mi np. Na konto?

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Client:68161965 umowa zawarta, fakt jak by oddał przez portal kasę to odzyska prowizję ale już za promowanie mu nie oddadzą 😞 Po drugie tu jest tylko jego dobra wola, nie musi się godzić na odstąpienie od umowy jako osoba prywatna 😞

Po drugie jak była to licytacja to stracił czas, może innego potencjalnego kupującego, więc postaw się w jego roli, wystawiasz czekasz a ktoś dla zabawy kupuje i zaraz potem prosi o anulowanie 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Client:68161965
#8 Zapaleniec#

Nie była to licytacja, normalna aukcja kup teraz

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Tu nie odpowiadają Ci kupujący tylko sprzedający i oni będą Cię atakowali, musisz się dogadać ze sprzedającym, są inne sposoby ale takie trochę nie fair więc nie będę pisał bo zaraz mnie 'zaszczekają".

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@LEW433 bo mają większą wiedzę od Ciebie 😄

Gdzie atakuje kupującego ?  napisałem to samo co Ty tylko innymi słowami 🙂

Po drugie tu jest tylko jego dobra wola, nie musi się godzić na odstąpienie od umowy jako osoba prywatna

________
Κώστας
oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:68161965 Sprzedający może ale nie musi się zgadzać na anulowanie zakupu jako osoba prywatna. Jest to tylko i wyłącznie jego decyzja.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

jak była to licytacja to stracił czas, jaki czas traci sprzedający podczas licytacji?🤔

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@LEW433 a jak ktoś potrzebuje kasę na jakieś zadłużenie, wystawia prywatną rzecz co by szybko spłacić np. komornika i czeka 7 dni na koniec licytacji a tu zonk zakup dla zabawy ? wyjaśniłem Ci 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów