anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego Allegro toleruje fantazje i podróby w kategoriach dla oryginalnych banknotów?

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

Niektóre kategorie w dziale "pieniądz papierowy" pełne są pseudobanknotów, które z pieniądzem nic wspólnego nie mają. Kiedyś bywały przenoszone do kategorii "pozostałe/fantazyjne" lub "kopie i faksymile", ale dziś już chyba tego nikt nie pilnuje. Wystarczy zajrzeć choćby do działu "Wielka Brytania", gdzie roi się od różnych "banknotów pozłacanych", wymysłów z księżną Dianą czy Harrym Potterem, i innego szajsu.

Taka sytuacja ma kilka oczywistych wad:

1. Słabiej zorientowani kupujący są wprowadzani w błąd co do rzeczywistego charakteru tych przedmiotów

2. Przez natłok numiśmieci trudniej jest znaleźć pełnowartościowe walory

3. Allegro otrzymuje zaniżoną prowizję, która w kategoriach z grupy "pozostałe" (a tam właśnie powinny się te produkty znajdować) jest znacznie wyższa

Poza tym, niektóre z tych "banknotów" wiernie naśladują oryginały będące prawnym środkiem płatniczym, co wydaje się nie do końca zgodne z prawem.

pozdrawiam
Tomek

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Sami nie usuną bo na tym to trzeba się trochę znać ale jak widzisz handel czymś co łamie prawo lub ten ich cały regulamin to próbuj zgłaszać . Jako znawca tematu masz szanse przedstawić im jasne argumenty co do niezgodności aukcji z zasadami . W numizmatyce jest to samo zwłaszcza na AL (MASA AUKCJI Z BADZIEWIEM I OPISAMI "PO DZIADKU" ,"BLISKIEJ OSOBIE" ,"NIE WIEM CZY TO ORYGINAŁ" i inne bajki by tylko przyćmić umysł kogoś kto zaczyna przygodę z kolekcjonerstwem i łapie wszystko jak pelikan co tylko ładnie wygląda .

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@TomBanknoter dziękuję za Twoje zgłoszenie! Czy korzystałeś przy tych ofertach z przycisku "zgłoś naruszenie zasad"? Czy mogę poprosić Cię o podanie numerów ofert, które Twoim zdaniem nie powinny być w tej kategorii? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

@la_nika @Enigma45  Dziękuję za odpowiedź. Owszem, korzystałem z przycisku "zgłoś naruszenie zasad", ale efektów brak. Będę to jednak robił nadal, w miarę wolnego czasu. Zapewniam jednak, że zidentyfikować te oferty nie jest trudno. Wystarczy np. użyć słowa-klucza "pozłacany" 🙂

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@TomBanknoter @kolekcjoner608 Problem ten poruszałem już kilkakrotnie. @Enigma45 - żyjesz ? 🤔. Ja wiem że Pibyk to był Pibyk i wiem ze osoby znającej się na którymkolwiek z działów kolekcji raczej już nie będzie. Ale powinny być osoby które używają myślenia do weryfikacji zgłoszeń.

Przecież to wystawione w kategorii "Pieniądz papierowy" obraża logikę :

https://allegro.pl/oferta/harry-potter-20-funtow-piekny-pozlacany-banknot-9758233694

Lub "Polskie EUR " https://allegro.pl/oferta/komplet-banknotow-0-euro-polska-2019-2021-38-szt-11940164212

a przecież jest kategoria : "Fantazyjne"

https://allegro.pl/oferta/200-dwiescie-zlotych-banknot-pozlacany-12454890299

A tutaj np odznaka czechosłowacka wystawiona w kategorii "odznaki Polskie do 1939" (i opisana jako czechosłowacka !!) https://allegro.pl/oferta/czechoslowacki-zwiazek-kobiet-pracy-okr-ii-rp-12594693097

Lub seria plastikowych znaczków NSZZ Solidarność, wystawione jako przedwojenne (???)

https://allegro.pl/kategoria/polska-do-1939-50461?string=solidarno%C5%9B%C4%87&order=pd

Do tego nie trzeba mieć znajomości Numizmatyki czy Falerystyki aby to uporzadkować a sprzedawcom dać ostrzeżenia bo robią to nagminnie...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Enigma45
Ekspert Allegro

Cześć,

dziękuję za zgłoszenia, przekazałem gdzie trzeba. Pibyka niestety z nami już nie ma i faktycznie zasady zgłoszeń się mocno zmieniły, niemniej postaram się trzymać rękę na pulsie, jeśli chodzi o zgłoszenia z forum.

Udanego tygodnia!

Enigma45

oznacz moderatorów