anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Cześć!

Pewnie niektórzy z Was pamiętają stare, dobre Cafe Numizmatyka. Posty, które wnosiły sporą dawkę wiedzy: opisy nowoodkrytych odmian monet, dyskusje na temat fałszerstw, jak i nieco lżejsze tematy, które jednak czytało się z nie mniejszym zainteresowaniem - chociażby niezwykłe posty Omnislash'a. I te legendarne już spotkania „w plenerze”…

Po kilku latach przerwy, Allegro wraca z nowym forum Numizmatyka - ożywiamy ducha przeszłości, jednocześnie dając powiew świeżości. Jest to pierwsze forum tematyczne w nowej odsłonie. Zespół Allegro Gadane będzie pracował nad tym, aby stworzyć miejsce, gdzie numizmatycy będą znów mogli żywo dyskutować o swojej pasji, nowych odkryciach, troskach i radościach kolekcjonerskiego życia, a nowe funkcjonalności pozwolą jeszcze efektywniej wykorzystywać to miejsce.

Mamy już pewną wizję co do kształtu forum, jednak chcielibyśmy poznać Wasze oczekiwania, by móc tak poprowadzić to miejsce, aby maksymalnie spełniało Wasze potrzeby. Dajcie znać, jak sami to widzicie!

Zapraszamy!

Highlighted

Odp.: Jakie ma być to forum?

#8 Zapaleniec#

Panie Mariuszu.

ad 1. Kiedyś (już po odejściu pibyka) zgłaszałem falsyfikaty - takie wystawiane w celu oszukania nabywcy i dodawałem wyjaśnienie dlaczego tak jest, właśnie przez standardowy formularz - bo nie było do kogo innego... Za każdym razem otrzymywałem odpowiedź że nie ma żadnych dowodów że moje zgłoszenie jest prawdziwe i że to sprzedający jest odpowiedzialny za treść opisu. Jak widać to do czego Pan zachęca jest bezcelowe. Osoby które to rozpatrują nie mają żadnej wiedzy numizmatycznej. Zniechęciłem się zatem.

ad 2. Pibyk też był człowiek (dalej jest z tego co wiem :)) a jakoś żaden temat nie został przez niego pominięty, żadne zgłoszenie nie zostało olane, aukcje-wędki nie zostały bez reakcji itp. Sam to też wiem bo i mi kilka aukcji Pibyk zauważył i słusznie usunął 😉 Nie trzeba być 24h na dobę przy ekranie, wystarczy być sprawnym i mieć wiedzę, no ale to już chyba nie te czasy, nie ta strategia.

Pozdrawiam

Teriaca

Highlighted

#16 Inspirator#

@Enigma45 @Teriaca Tak naprawdę potrzebne są dwie osoby ( lub jedna ogarniająca obie sprawy)

- Sprzątający - ogarnie proste techniczne rzeczy : medal z okazji rocznicy Ludowego Wojska Polskiego wystawiony jako przedwojenny, kopia klipy przedwojennej wystawiona jako oryginał itp.. Po prostu przeniesie w odpowiednie miejsca, lub pogrozi palcem.

- Decyzyjny który lewizny ( w różnych działach) usunie, przeniesie i będzie miał wiedzę oraz "cohones" aby obronić swoje decyzje ( bo na pewno Ci których przedmioty będą usunięte zaprotestują )

_______
BRÓSLI
Highlighted

#16 Inspirator#

@Enigma45 No to pierwszy challenge. Allegro wycofało części użytkowników możliwość wyszukiwania w opisie. Być może tam gdzie jest POPRAWNA produktyzacja ( a wiemy że na razie : nigdzie) może kiedyś mieć to sens. Ale nie w Działach Antyki i Kolekcje czy Sport Kolekcje. Tam wiele rzeczy jest JEDNOSTKOWYCH gdzie opis jest bardzo ważną częścią składową aukcji. Nie da się wszystkiego zawrzeć w tytule... zdjęcia, dokumenty, obrazy, ceramika, odznaki, medale itp itd.. Bądź naszym adwokatem i walcz aby tego nie likwidowano.

_______
BRÓSLI
Highlighted

Ekspert Allegro

Cześć,

Zgadzam się z Tobą i już wysłałem naszą opinię w tej sprawie. Póki co jest to tylko test, który potrwa nie więcej niż 14 dni, niemniej będziemy się starać aby w miarę możliwości cały dział Kolekcje i Sztuka był wykluczony z tej zmiany.

Z kolekcjonerskim pozdrowieniem,
Mariusz Krasowiak
Highlighted

#16 Inspirator#
Highlighted

Jakie ma być to forum?

#8 Zapaleniec#

Panie Mariuszu.

Coś kiepsko to idzie z tym nowym forum. Brak życia, tematów do dyskusji, inspiracji czy porad. Może dlatego że kształt obecnego tworu zwanego "gadane" nie tylko odpycha i zniechęca z powodu nieczytelności wątków ale tak na prawdę nie jest żadną odpowiedzią na apele braci numizmatycznej o przywrócenie dawnego dobrego cafe numizmatyka. Jest czymś w rodzaju coraz to kolejnych funkcji, które zdaniem allegro mają nieść ogromną pomoc sprzedającym i są serwowane co jakiś czas - na przykład ostatnio: możliwość anulowania wygranej LICYTACJI przez kupującego jeszcze przed zapłatą - czyli w praktyce zaraz po jej zakończeniu (przy czym sprzedający nie ma nic do gadania) - a to w odpowiedzi na apele sprzedających do allegro aby zrobili coś z użytkownikami licytującymi dla zabawy - takie dostałem wyjaśnienie... Czy to zmiany na dobre czy kpiny? Pozostawiam to do przemyślenia... Jeno jest Pewne - ludzie tęsknili za forum cafe numizmatyka jak w wyniku wcześniejszej dobrej zmiany zostało skasowane, teraz mają forum numizmatyka a właściwie to nie forum, tylko "gadane" i widzę że za nim nie będą tęsknili. Może zatem czas na dobrą zmianę i powrót do cafe numizmatyka w dawnym kształcie? Panie Mariuszu, działajmy póki ktoś jeszcze to pamięta...

Highlighted

Jakie ma być to forum?

#10 Popularyzator#

Witam Wszystkich.

I ja postanowiłem dorzucić parę zdań wspomnień o dawnym cafe numizmatyka.

Jako numizmatyk przez małe ,,n" zbierałem monetki o nominale 2 zł.

Ale wiele razy zaglądałem tam czytając posty ludzi pasjonatów o ogromnej wiedzy.

Pamiętam tematy o monetach getta łódzkiego,o 10gr z 1840 r i wiele innych.

Oraz allegrowicza który niszczył swoje monety nabijając swoją ,, puncę" i wystawiając je za miliony.

Pozdrawiam .