anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż monet bulionowych

technoir
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry. Temat związany z numizmatyką. Allegro domyślnie nie pozwala na sprzedaż monet po 1800 lub bulionowych (próbowałem wystawić). Co trzeba dostarczyć Serwisowi, aby taką możliwość włączyć?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

pinsplash
#21 Demiurg#

@technoir A proszę Cię bardzo :

Złote monety kolekcjonerskie i Produkty inwestycyjne

Jeśli chcesz wystawiać przedmioty w kategoriach Złote monety kolekcjonerskie i Produkty inwestycyjne, możesz to zrobić na dwa sposoby:

  1. Zawrzyj odrębną umowę z Allegro w ramach programu Strefa Inwestora.

  2. Wyślij zgłoszenie na invest@allegro.pl i podaj:

    • dane firmy
    • nazwę konta (login), z którego chcesz sprzedawać produkty inwestycyjne i kolekcjonerskie złote monety.

Zaakceptujemy Twoje zgłoszenie i umożliwimy Ci sprzedaż, jeśli spełniasz następujące warunki:

  • masz konto firmowe
  • zapewnisz wysyłkę przedmiotów w kategoriach Produkty inwestycyjne i Złote monety kolekcjonerskie w 24 godziny.

Opóźnienie wypłaty środków

Zawsze dbamy o bezpieczeństwo transakcji, dlatego jeśli wystawisz i sprzedasz przedmioty w kategoriach Produkty inwestycyjne i Złote monety kolekcjonerskie - wypłata środków z Allegro Finanse będzie opóźniona dla konta, z którego sprzedajesz w tych kategoriach.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

technoir
#7 Wielbiciel#

Super, dziękuję 😊

oznacz moderatorów

remonet
#8 Zapaleniec#

Hmm... tak z ciekawości zapytam: 
Dlaczego wypłata środków ze sprzedaży monet bulionowych ma być wstrzymywana przez Allegro? Czym różni się sprzedaż monety kolekcjonerskiej (np. talara) za kilka tysięcy od bulionowej monety uncjowej?

Dla mnie, a zawodowo zajmuję się numizmatyką oraz sprzedażą monet bulionowych, taki model sprzedaży, w którym moje pieniądze są aresztowane przez Allegro na około 1,5 tygodnia, praktycznie wyklucza sprzedaż bulionu. Minimalne marże powodują, że szybki obrót jest podstawą... przy wstrzymywaniu wypłat o jakimkolwiek szybkim obrocie można zapomnieć.

Jeszcze jedno. Czy kupujący, żeby kupić produkty w kategoriach inwestycyjnych również musi przejść weryfikację i uzyskać akceptację serwisu i czy wymaga się od niego zapłaty w 24h od momentu zakupu? Druga część pytania jest bardzo ważna bo cena bulionu zmienia się, jak wiadomo, w trybie ciągłym.

Ja już nie chcę wypominać tego, że patrząc na te obostrzenia można dojść do wniosku, że Allegro sprzedawców bulionu traktuje jak potencjalnych oszustów/przestępców.

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

Do tego, że kolejne polskie rządy traktują przedsiębiorców jak potencjalnych przestępców zdążyliśmy się już przyzyczaić. Przykre, że Allegro, będące przecież prywatną firmą, zachowuje się podobnie. Ale w przyrodzie nic nie ginie, i ten towar jest z dużym powodzeniem sprzedawany tam, gdzie traktujemy się nawzajem poważnie

oznacz moderatorów

rew432
#8 Zapaleniec#

Do 2013 roku można było spokojnie kupować i sprzedawać złote monety kolekcjonerskie przez osoby indywidualne. Od 2014 zostało to zablokowane. Później pojawiła się możliwość, ale tylko dla firm zarejestrowanych. Przyznam, że nie wiedziałem, że trzeba mieć firmę, żeby sprzedać monetę zakupioną kiedyś na Allegro. Wystawiłem kilka i aukcje zostały zdjęte pod groźbą blokady konta. Monety ferowane przez firmy są o kilkanaście procent droższe. Wystawiłem więc monety na innym portalu i powiem, że już kilka sprzedałem z odbiorem osobistym oraz wysyłką. Plus jest taki, że nie musiałem płacić prowizji. Widać, że Allegro nie zależy na dużym zarobku i wolą skromny od znikomej sprzedaż przez firmy numizmatyczne. Zastanawiam się dlaczego i jak się te firmy dogadały z Allegro?

oznacz moderatorów