anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Highlighted

Sprzedaż monet bulionowych

#7 Wielbiciel#

Dzień dobry. Temat związany z numizmatyką. Allegro domyślnie nie pozwala na sprzedaż monet po 1800 lub bulionowych (próbowałem wystawić). Co trzeba dostarczyć Serwisowi, aby taką możliwość włączyć?

Highlighted

Odp.: Sprzedaż monet bulionowych

#16 Inspirator#

@technoir A proszę Cię bardzo :

Złote monety kolekcjonerskie i Produkty inwestycyjne

Jeśli chcesz wystawiać przedmioty w kategoriach Złote monety kolekcjonerskie i Produkty inwestycyjne, możesz to zrobić na dwa sposoby:

1. Zawrzyj odrębną umowę z Allegro w ramach programu Strefa Inwestora.

2. Wyślij zgłoszenie na invest@allegro.pl i podaj:

• dane firmy
    • nazwę konta (login), z którego chcesz sprzedawać produkty inwestycyjne i kolekcjonerskie złote monety.

Zaakceptujemy Twoje zgłoszenie i umożliwimy Ci sprzedaż, jeśli spełniasz następujące warunki:

• masz konto firmowe
  • zapewnisz wysyłkę przedmiotów w kategoriach Produkty inwestycyjne i Złote monety kolekcjonerskie w 24 godziny.

Opóźnienie wypłaty środków

Zawsze dbamy o bezpieczeństwo transakcji, dlatego jeśli wystawisz i sprzedasz przedmioty w kategoriach Produkty inwestycyjne i Złote monety kolekcjonerskie - wypłata środków z Allegro Finanse będzie opóźniona dla konta, z którego sprzedajesz w tych kategoriach.

_______
BRÓSLI
Highlighted

#7 Wielbiciel#

Super, dziękuję 😊

Highlighted

#8 Zapaleniec#

Hmm... tak z ciekawości zapytam: 
Dlaczego wypłata środków ze sprzedaży monet bulionowych ma być wstrzymywana przez Allegro? Czym różni się sprzedaż monety kolekcjonerskiej (np. talara) za kilka tysięcy od bulionowej monety uncjowej?

Dla mnie, a zawodowo zajmuję się numizmatyką oraz sprzedażą monet bulionowych, taki model sprzedaży, w którym moje pieniądze są aresztowane przez Allegro na około 1,5 tygodnia, praktycznie wyklucza sprzedaż bulionu. Minimalne marże powodują, że szybki obrót jest podstawą... przy wstrzymywaniu wypłat o jakimkolwiek szybkim obrocie można zapomnieć.

Jeszcze jedno. Czy kupujący, żeby kupić produkty w kategoriach inwestycyjnych również musi przejść weryfikację i uzyskać akceptację serwisu i czy wymaga się od niego zapłaty w 24h od momentu zakupu? Druga część pytania jest bardzo ważna bo cena bulionu zmienia się, jak wiadomo, w trybie ciągłym.

Ja już nie chcę wypominać tego, że patrząc na te obostrzenia można dojść do wniosku, że Allegro sprzedawców bulionu traktuje jak potencjalnych oszustów/przestępców.

Highlighted

Sprzedaż monet bulionowych

#13 Ambasador#

Do tego, że kolejne polskie rządy traktują przedsiębiorców jak potencjalnych przestępców zdążyliśmy się już przyzyczaić. Przykre, że Allegro, będące przecież prywatną firmą, zachowuje się podobnie. Ale w przyrodzie nic nie ginie, i ten towar jest z dużym powodzeniem sprzedawany tam, gdzie traktujemy się nawzajem poważnie