anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

W trakcie złożenia oferty SMS od Allegro abywpisac kod weryfikacyjny

Pekar2
#9 Pomysłodawca#

Mam pytanie do Społeczności.

Jestem uzytkownikiem allegro od kilkunastu lat.

W trakcie licytacji, tuz przed jej zakończeniem po złożeniu oferty otrzymałem komunikat o koneczności wpisania kodu weryfikacyjnego przesłanego mi SMS-3m na telefon.

Nie byłem w stanie tego uczynić już w czasie trwania licytacji bo ta się w tym czasie skończyła.

Pierwszy raz cos takiego mi się przytrafiło no i uniemozliwiło mi zakupienie przedmiotu, który licytowałem.

Czy ktoś już miał taki przypadek i co takiego taka sytuacja może oznaczać. Jestem stary, zweryfikowanym uzytkownikiem Allegro, zarównoi kupującym jak i sprzedającym. 

Tak sytuacja w istocie podważa moje zaufanie do możliwości sprawnego realizowania moich zakupów, bo nie mam pewności czy w ważnej licytacji taka samo sytuacja nie powtórzy się więcej. Czas na reakcję bowiem po otrzymaniu takiego sms-a o konieczności wpisania kodyu weryfikacyjnego jest ograniczony czasem trwania licytacji a czasami pfert składa sie w ostatnich sekundach. Czy ktoś potrafi wytłumaczyc mo takie postepowanie Allego z kilentem ? Stratę ponosi bowiem zarówno Sprzedawca { nie sprzedał towaru lub sprzedał ale uzyskał niższą cenę} i Kupujący { uniemożliwiono mu zakup}. Będe wdzięczny za opodpowiedzi ...

oznacz moderatorów
32 ODPOWIEDZI 32

br.
#21 Demiurg#

@Pekar2   Całkiem prawidłowo, jest  takie  coś, nazywa się  to dwustopniowe logowanie.

Wprowadziły to najpierw banki, całkiem niedawno również Allegro.  Dla  bezpieczeństwa.

Można  to wyłaczyć, znajdziesz taką możliwość w ustawieniach konta Allegro.

Inna możliwość  to  taka, że  jeżeli zawsze korzystasz z tego samego urządzenia (komputer, smartfon)  to możesz to urządzenie  dodać  do  "zaufanych urządzeń" 

Allegro rozpozna  z jakiego  sprzętu się logujesz i nie będzie cię już nękać  sms-ami.

Wszystko znajdziesz w ustawieniach konta, zakładka bezpieczeństwo

oznacz moderatorów

Pekar2
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję za podpowiedź. Jest jednak pewna niekonsekwencja. W przeciągu kilku minut z tego samego urządzenia licytowałem kilka przedmiotów od tego samego sprzedawcy. Jedną pozycję zalicytowałem bez problemu - bez poytrzeby wertfikacji ale kolejną, po 2 minutach { licytując z tego samego urządzenia} otrzymałem komunikat o konieczności weryfikacji kodem. Logiczne byłoby gdyby konecznośc weryfikacji była przy pierwszym zakupie a tymczasem przy pierwszym nie było komunikatu a był za chwilę przy drugim. To dziwne.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Pekar2 Jaka była wysokość oferty, którą złożyłeś, a którą weryfikowano sms-em i czy nie była to aukcja charytatywna?

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Pekar2
#9 Pomysłodawca#

powyżej 1000 zł - aukcja nie była charytatywna

 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Pekar2 Ano dlatego :

"Dla kupujących

Kolekcje i sztuka: licytację powyżej 1000 zł potwierdzisz kodem SMS

Od kiedy: 1 września

W dziale Kolekcje i sztuka potwierdzisz licytację kodem SMS. Wyślemy Ci go, jeśli wartość jednego lub łączna wartość kilku licytowanych przedmiotów wyniesie co najmniej 1000 zł. Kod wyślemy na numer z ustawień Twojego konta Allegro"

https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/zmiany-na-allegro-od-1-wrzesnia-MRqMYkyKzh4?utm_source=notifica...

Według Admina : Plan jest taki: po zweryfikowaniu po pierwszym bidzie na kwotę 1000 zł lub większą nie będzie konieczności ponownej weryfikacji przez 30 dni.

W rzeczywistości : .. już dwukrotnie otrzymałam wiadomość, że ktoś chciał zalicytowac wystawiany przeze mnie przedmiot, ale nie zdążył z powodu konieczności wpisywania smsa! W rezultacie przedmioty kupiono za niższe ceny.

😒

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@pinsplash Oni tam już całkiem powariowali. Ludzie licytują w ostatnich sekundach i niby kiedy mają te kody wpisywać? Owszem, gdyby oferty złożone poniżej minuty przedłużały aukcje co najmniej o minutę, to można by było przyjąć takie rozwiązanie. W takim kształcie jak teraz, jest to udupianie cen.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

bedger
#8 Zapaleniec#

Wczoraj mialam to samo w ostatnich 5 sekundach licytacji, kwota byla niższa niż 1000zł, przedmiot bez zadymy z kodem byłby mój. Jestem wściekła, bo ta rzecz rzadko się pojawia. 

oznacz moderatorów

Pekar2
#9 Pomysłodawca#

Sprawdziłem i dwustopniowe logowanie miałem wyłączone. 

Natomiast aktualny komputer nie był zapisany jako urządzenie zaufane. 

 

oznacz moderatorów

bedger
#8 Zapaleniec#

Ja też mam wyłączone

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@msniezek Przybywaj i wyjaśnij jaki cel ma to kuriozum!

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Enigma45
Ekspert Allegro

Cześć,

 

Funkcjonalność została wprowadzona na wniosek Sprzedających, którzy czasem mają spory problem z Kupującymi, którzy nie finalizują transakcji. Sms jest wysyłany po osiągnięciu (lub przekroczeniu) 1000 zł z sumy złożonych ofert.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Enigma45 Czyli sprzedawcy sami na siebie bicz ukręcili. Dobre 🙂 Przecież to jest pozbawione zupełnego sensu! Sms jest jakąś gwarancją zapłaty??? Koń by się uśmiał z owej funkcjonalności 🙂 To mogło być zasadne dawnej, przy starej ustawie konsumenckiej, która wykluczała licytacje przy prawie do zwrotu bez podania przyczyny. Teraz to jest wyłącznie durne.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Pekar2
#9 Pomysłodawca#

Tak, ta niby funkcjonalnośc jest absurdem. Chętny na zakup nie kupi bo nie zdąży wpisac kodu, Sprzedawca nie sprzeda lub sprzeda za niższą cenę. Ciekawe co za "gieniusz" to wymyslił ?

 

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Pekar2 Nie wiem co za geniusz, bo człowiek normalny i myślący swoim umysłem tego nie ogarnie.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

bedger
#8 Zapaleniec#

Licytowałam poniżej 1000 zl i mialam ten sam problem. 

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@msniezek Ponownie Cię Waść wzywam, bo tylko z Tobą jest tu jakaś konstruktywna dyskusja.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 @TomBanknoter  oraz @Enigma45  - czy taki "półśrodek" jest możliwy :

aukcja od 1 PLN, licytuję od razu 1000 PLN, potwierdzam kodem z sms, wyskakuje ze moja oferta jest najwyższa i to jest np 1PLn czy 5 czy 10 - w każdym razie : nisko. Od razu licytuję ponownie z kwotą np 50 PLN - co automatycznie obniża moje maksimum z 1000 do 50 PLN. A potem w ostatnich sekundach mogę już licytować bez potwierdzenia sms powyżej 1000 PLN....

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Pekar2
#9 Pomysłodawca#

To nie jest rozwiązanie. To ja jako zweryfikowany od kilkunastu lat uczestnik licytacji, kupujacy, czasami sprzedający powinienem mieć prawo decydować kiedy licytuję i za jaka kwotę. Taki system weryfikacji przysłanym kodem jest absurdem i szkodą dla sprzedawców, bo nie zawsze mogą oni uzyskiwac wyższą cenę za swoja ofertę. Kupujacy nie zawsze musi miec przy sobie telefon, albo czas na sięgnięcie, przeczytanie i wprowadzenie kodu. Poza tym strategie kupowania bardzo często nakazuje wejśc w licytację na koniec. Allegro niech się uczy od poważnych aukcjonerów. Nie zamierzam licytowac w takiej sytuacji powyżej 1000 zł a sprzedawcom chcaycym uzyskiwac wyższe kwoty od 1000 zł proponuje poszukac poważnej platformy do sprzedawania swoich przedmiotów.

 

oznacz moderatorów

Enigma45
Ekspert Allegro

Sprytnie, powinno zadziałać 🙂

oznacz moderatorów