anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Witam, chcę zwrócić uwagę na podejrzaną działalność sprzedającego

Client:98890458
#7 Wielbiciel#

Chciałbym, aby Allegro podjęło działania w celu wyeliminowania nieuczciwych praktyk (prób oszustwa). Użytkownik  [edycja] sprzedaje perfidne kopie z Chin (link niżej)a w opisie zawiera nieprawdziwą informację że jest to srebro. Wystawiając bardzo rzadkie polskie monety. Oczywiście dla doświadczonego numizmatyka falsem bije po oczach. Podstawowa rzecz jak waga monety się nie zgadza. Jednak osoba mniej doświadczona może się nadziać. Inne osobniki o podobnej działalności nie mają problemu z kategorią kopie i reprodukcje dlaczego więc ta Pani jest wyjątkiem? Tym bardziej ze na allegro ma konto od 15 lat.

https://pl.**piiip**s.com/w/wholesale-poland-silver-coin.html?catId=0&initiative_id=SB_2023041221554...

https://pl.**piiip**s.com/item/4000150102071.html?spm=a2g0o.productlist.main.17.2a804bceHpltMR&algo_...

Przykładowe aukcje tej Pani

https://allegrolokalnie.pl/oferta/moneta-10-zl-pilsudski-1936-uw5

https://allegrolokalnie.pl/oferta/moneta-2-zl-pilsudski-1936

https://allegrolokalnie.pl/oferta/moneta-5-zl-nike-1927-proba-bez-napisow-na-rancie

 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

Client:98890458
#7 Wielbiciel#

https://allegrolokalnie.pl/oferta/au-coin-1895-o-morgan-dollar-one-dollar-2665-g-ysa?fbclid=IwAR0bYS...
Tutaj jeden z dolarów tez bardzo dziwna cena aukcji? Moneta wyglada na kopie

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Aukcje z takimi falsami mogą być tylko wystawiane w kategorii z kopiami i z dokładnym opisem aby nie psuć rynku numizmatycznego i nie zniechęcać początkujących kolekcjonerów do dalszego zbierania jak się tylko zorientują co kupili .  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  działajcie w tym temacie bo tacy sprzedawcy nie powinni mieć możliwości wystawiania marnych kopii w kategorii z oryginałami . Traci potencjalny początkujący nabywca ,jak i wy mi pseudosprzedawca odda mniejsza prowizje a nie wymagane 20 procent jakie jest w kopiach 

oznacz moderatorów

ama_r
#8 Zapaleniec#

Z przykrością muszę poinformować że, Allegro nie jest zainteresowane zwalczaniem tego typu patologii. Zgłosiłeś problem 13 kwietnia i do tej pory moderator nie zareagował. Ja podobny problem ze sprzedawcą cdp_2022 zgłosiłem 8 stycznia br, a moderatorka w tym samym dniu odpisała że przekazała zgłoszenie do wyjaśnienia. Dzisiaj mamy 21 maja, czyli prawie pięć i pół miesiąca i nic. Zero reakcji. Kilka  dni temu przypomniałem się moderatorce i czekam dalej. W zasadzie bez nadziei. 

oznacz moderatorów

Ryunosuke
#9 Pomysłodawca#

Kiedyś wylicytowałem dolara pokoju 1924r w licytacji u tego sprzedającego cdp_2022. Po otrzymaniu stwierdziłem ze to kopia i odesłałem. Zwrócił mi środki na konto. Dostał negatywa. Teraz sprzedaje kopie na allegro lokalnym z Łukasz (elziel). 

Mam też nie zamknięty spór ( rozstrzygnięty na moją korzyć przez allegro zwrot kwoty) nawet zgłaszałem sprawę na policję. Prokuratura umorzyła ,chodziło o kwotę 185zł plus wysyłka. Sprzedajacy astelix5 od 13 lat na allegro jednorazowa sprzedaż ,osoba prywatna nie chciał zwrotu 1$ 1904 Morgan wystawił jako oryginał oczywiście na lokalnym ,kup teraz. Także dwa razy nabrałem się aczkolwiek skończyło się dobrze. Najwięcej oszustów jest na allegro lokalnym. Brak możliwości wystawiania komentarzy po zakupie główna wada.

oznacz moderatorów