anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Łączenie ofert z produktami

MAMY ROZWIĄZANIE!
TommyToys
#8 Zapaleniec#

Witam, czy mógłby ktoś wytłumaczyć mi, w jaki sposób powiązanie ofert (produktów) powinno pomoc mi w sprzedaży? 
Promuje oferty, dbam o zdjęcia, opisy, tytuły, ale niestety nie jestem w stanie konkurować z napisem nad moją ofertą Najtańsze od". Zawsze znajdzie się konkurencyjna cena, o parę złotych niższa niż moja. 
Dodatkowo w niektórych moich produktach widnieje „ocena produktu”, taka jak: uszkodzone pudełko, paczka nie dotarła itp. Przy tym, są to oceny dotyczące innych sprzedających. 
Taka antyreklama nie pomaga mi w sprzedaży. Usunięcie powiązania produktu nie pomaga, system Allegro automatycznie łączy oferty. 
Co robić w danej sytuacji? Jak można stworzyć i dodać własny produkt do katalogu? 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
TOPe-commerce
#13 Ambasador#

Musiał byś zmienić czynnik kluczowy czyli np. mieć własne EAN-y i na ich podstawie stworzyć produkt w bazie.

Produktyzacja to zmora wielu sprzedających i nic na nią nie poradzisz prócz jakichś sposobów główkowania w tym kierunku

oznacz moderatorów
DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

W sprzedaży Ci to nie pomoże, to jest jedynie funkcja dla kupujących, która ponoć "ma pomóc w jeszcze szybszym odnalezieniu oferty dla siebie".

Produktyzacja jest areną dla największych sprzedających, którzy z ceną mogą robić co chcą i jak chcą, bo i tak będą w sekcjach "najtańsze", wypierając resztę sklepów. Biorą ogromne ilości towaru w takich rabatach, że nawet ustalając i najniższą cenę zarobią więcej niż przeciętny sklep. Już tam kij, że zarabiają mniej, ale ściągają wszystkich klientów i zbierają cały ruch od wszystkich sprzedających, którzy marnują kasę na promowanie i adsy czy tam zewnętrzne kampanie reklamowe, ściągające ludzi na Allegro.

To jeszcze nic, do tego dochodzą mieszane oceny, jak piszesz. To jest duży problem numer dwa. Oferty źle podpięte (zły produkt), oceny w nie tym produkcie co trzeba. Pomysł może i był dobry, ale źle przetestowany i mam nadzieję, że to zmienią. Mam nadzieję, że jest to tylko faza testowa,  na nowo stworzą produktyzację od podstaw i tak jak powinno być - jeden produkt = jedna pozycja w bazie. Nie jeden produkt = 100 duplikatów i podzielone opinie.

Któryś z moderatorów wspomniał (niestety nie mogę odnaleźć postu), że ta funkcja jest fair, bo w ofertach i tak wyświetlane są inne oferty sprzedających - to nieprawda i tutaj można się mocno kłócić.

Co do tworzenia własnego produktu - jeżeli chcesz mieć powiązanie na wyłączność, nie ma takiej możliwości. Możesz stworzyć produkt, ale wszyscy mogą się pod niego podpiąć, nie ma tutaj rady. Nie jest to dopracowany system i wcale nie pomaga on w sprzedaży - pomaga on jedynie konkurencji, która może do woli manipulować ceną spychając malutkich na koniec listy, zwłaszcza ci, którzy mają duże sklepy i prowadzą je z wielu kont, wystawiając identyczne oferty.

oznacz moderatorów
TommyToys
#8 Zapaleniec#

Właśnie o to chodzi. 
Praktycznie w każdej kategorii moich produktów, pozycja "Najtańsze od" - to oferty bardzo znanej i oooogromnej księgarni. Lub oferty hurtowni, która wpadła na pomysł sprzedawać klientom detalicznym w cenach b2b. W tym wypadku naprawdę nie mam szans wygrać cenowo. 
Dlatego tez nie wiedze sensu promować i wyróżniać produkty. Niestety aktywne kliknięcia w mojej reklamie ads prowadzą klientów jedynie do " Najtańsze od". 
Miałem nadzieje, że da się jakoś tego uniknąć, ale wiedze, że jest tragedia.
W każdym razie dzięki za odpowiedzi :

oznacz moderatorów
w.skrzypinski
#10 Popularyzator#

Tobie nie pomoże, pomoże Kupującym w łatwiejszym znajdowaniu ofert i pomoże Allegro w upodobnieniu do funkcjonalności wielkiego serwisu na A. , bo tam działa to dokładnie w taki sposób.

oznacz moderatorów