anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Źle zaznaczona opcja wysyłki

MAMY ROZWIĄZANIE!
delfindrift
#8 Zapaleniec#

Jestem nowicjuszem jako sprzedający i wystwiając przedmiot zaznaczyłam opcje kurier ale z tego co się zorientowałam za zbyt małą kwotę. Nie doczytałam , że są to kwoty sugerowane. Więc koszt wysyłki sugerowany to 11zł a z tego co się zorientowałam to mogę wysłać towar za 25 zł kurierem. Co mogę zrobić w takiej sytuacji? 

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19
kostas11
#21 Demiurg#

@delfindrift poszukać najtańszego kuriera przez brokera zejdziesz na 100 % z 25 zł, umowa zawarta i trzeba się wywiązać nauczka na przyszłość 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
delfindrift
#8 Zapaleniec#

Ale ja nikogo nie chcę oszukać. Każdy kto wejdzie na stronę byle jakiego przewoźnika przesyłek będzie wiedział , że nie wyśle się 5kg paczki za 11 zł

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Pewnie że nie chcesz oszukać, ale kupujący widzi 11zł i zapomnij, żeby był tak dobroduszny i się zgodził żeby dopłacić.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Edytuj te ogłoszenia i zmień cenę kuriera, a jeśli to nie będzie możliwie, zakończ je i wystaw ponownie.

oznacz moderatorów
delfindrift
#8 Zapaleniec#

Oferta została kupiona. 

oznacz moderatorów
delfindrift
#8 Zapaleniec#

Jeszcze mam jedno pytanko. Allegro pobiera prowizje tylko od sprzedanych rzeczy  czy od wystawionych też

oznacz moderatorów
Z_Kwitalski
#12 Orędownik#

Prowizje są od sprzedanych i od kosztów wysyłki. Za wystawienie podstawowe nie ma opłaty ( nie mylić opłata a prowizja) Opłaty pojawiają się też jak promujesz daną ofertę, wyróżnisz itp. Prowizja jednak jest zawsze - od sprzedanej sztuki i od kosztów wysyłki.

oznacz moderatorów
Z_Kwitalski
#12 Orędownik#

Pewnie pojawią się w bliżej nieokreślonym czasie prowizje od obrotu miesięcznego,  od tego ile razy się logujemy na konto, prowizje od prowizji, prowizje od opłat za wyróżnienie, prowizje od wypłat z PAYU, prowizje od ilości komentarzy pozytywnych i ilości wystawionych ofert a nawet od ilości zdjęć w ofertach. Egipcjanie ponoć dotarli do pradawnych zapisków, z których wynika że ma być opłata za posiadanie konta i od niej też prowizja. Póki co nie jest źle 🙂 🙂 🙂

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@delfindrift Widzę, że jeszcze nie masz żadnych złożonych ofert, więc po prostu wyedytuj koszty wysyłki. Sprawdź sobie ceny u brokerów typu furgonetka, apaczka czy sendit i wybierz tę, która Ci najbardziej pasuje. Możesz też zajrzeć na https://inpost.pl/SzybkieNadania/ lub https://inpost.pl/cenniki

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
delfindrift
#8 Zapaleniec#

Ta oferta została wczoraj sprzedana zanim zorientowałam się, że ten koszt wysyłki jest zbyt niski. 😒Napisałam do kobiety która zakupiła towar i liczę na jej wyrozumiałość. Sprzedaje te rzeczy na konkretny cel więc mam nadzieję, że się uda🙂

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@delfindrift Ach, czyli już po fakcie. No nic, w najgorszym przypadku nabycie nowej, cennej wiedzy będzie Cię kosztowało piątaka😛

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
delfindrift
#8 Zapaleniec#

Nie piątaka a 15 zeta 😓No cóż wiedza kosztuje. 

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@delfindrift Przesadzasz, bo wysłanie paczki kurierem przez np. furgonetkę kosztuje mniej więcej 15-16 zł (a Ty w ofercie miałaś ustawione 11 zł).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
delfindrift
#8 Zapaleniec#

Naprawdę! ?E to nie jest tak źle. Możesz mi wysłać jakiegoś linka? 

oznacz moderatorów
delfindrift
#8 Zapaleniec#

Znalazłam z in post za 17zeta.Nie jest źle. Ja to jedna na biznes woman się nie nadaje😁

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

@delfindrift Jeśli nie musisz wysyłać kurierem wyślij inną formą dostawy paczkomat in post poza smartem koszt ok 12,5 zł podobnie wychodzi paczka Poczty Polskiej no chyba że jest to większy gabaryt

oznacz moderatorów
Z_Kwitalski
#12 Orędownik#

delfindrift

Jeśli zaczynasz na allegro i chcesz zyskać te wszystkie profity to najprościej podpisać dwie umowy. Z pocztą i z inpost. To Ci da SMART. Nie ponosisz żadnych kosztów. Będziesz mógł wysyłać w cenach sugerowanych przez Allegro. Proste i skuteczne. Twoje oferty zyskają status SMART jeśli masz nie mniej niż 5 pozytywnych komentarzy. To początek absolutny. Wysyłki poprzez brokerów niestety czasami są źle "odbierane" przez allegro jeśli chodzi o SMART. Podpisz dwie umowy. Nic nie tracąc zyskujesz ogrom. Masz wszystko co oferuje poczta, masz paczkomaty, kuriera inpost i minikuriera. Wszystko to by załapać się na smart jak wspomniałem. Można też pokusić się o DPD ale to jak już masz więcej przesyłek. Na start nic więcej nie potrzeba jak poczta i inpost. 

oznacz moderatorów
delfindrift
#8 Zapaleniec#

Bardzo dziękuję za wszystkie wskazówki, ale ja to raczej  tylko jednorazowa akcja z pozbywania się gratów z garażu. Jak widać ja na biznes woman się nie nadaje. 🤣Wystawiłam dwie oferty na jednej zaznaczyłam zbyt niską kwotę wysyłki a na drugie źle oznaczyłam towar zamiast 2 szt wpisałam 1 i teraz wygląda na to że cena była wystawiona za tak jakby komplet. ...Ohhh kobieto ty puchu marny🤣 

oznacz moderatorów