anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro żąda zwrotu pieniędzy

MAMY ROZWIĄZANIE!
ajlona12345
#7 Wielbiciel#

Allegro żąda zwrotu pieniędzy za rzekome  braki w palecie.Nr aukcji:10193494590

Miał ktoś taką sytuacje?

oznacz moderatorów
51 ODPOWIEDZI 51
xyz96
#21 Demiurg#

Wystawione z kont firma, tak. Są objęte rękojmią i zwrotem.

oznacz moderatorów
ajlona12345
#7 Wielbiciel#

Nie.Konto prywatne.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Ale działalność prowadzisz? Jeśli tak, to rękojmia i zwrot bez podania przyczyny obowiązuje.

Jeśli nie prowadzisz, obowiązuje rękojmia, czyli prawo do zwrotu w ramach reklamacji.

oznacz moderatorów
_Likos_
#20 Guru#

@ajlona12345 nie sa nielegalne. Nie wiemy nic jakie argumenty miał kupujący. NIe napisałeś jak przebiegała dyskusja.

Bo jesli tylko w dyskusji powolałeś sie na wpis : Paleta nie jest objęta gwarancją lub zwrotem"   to troche mało

Jesli jestes przedsiebiorcą to masz obowiązek przyjmowac zwroty a co do reklamacji to każdy ma prawo i musi byc ona rozpatrzona.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@ajlona12345 Jak Ci napisałem musisz wyjaśnić i uregulować z All, zablokują Ci konto.

oznacz moderatorów
ajlona12345
#7 Wielbiciel#

Tak, jego argument był taki że na palecie powinno coś być ale tego niema.

oznacz moderatorów
ajlona12345
#7 Wielbiciel#

Podkreślam że nie pisałem w opisie że znajduje się konkretne produkty.

oznacz moderatorów
_Likos_
#20 Guru#

@ajlona12345 a czy pojechala do niego paleta ze ze zdjęć???? Czy inna podobna????

oznacz moderatorów
ajlona12345
#7 Wielbiciel#

Dojechała paleta.Poprosiłem o zdjęcie nie rozpakowanej palet i otrzymałem.Paleta była owinięta przezroczystym streczem i się wszystko zgadzało.Ale kupujący stwierdził że w zawartości palety powinny się znajdować konkretne produkty których tam zabrakło.Ale ja nie wprowadzałem kogoś w błąd twierdząc że w zawartości palety będzie to i to.Paleta nie przebierana nie sortowana.

oznacz moderatorów
ajlona12345
#7 Wielbiciel#

Zdjęcia zawartości palety były identyczne.

oznacz moderatorów
Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@ajlona12345 

Jeśli, jak pisze @msniezek , karton od karchera nie miał w środku karchera, reklamacja kupującego jest zasadna już z tego jednego powodu, a wygląda na to, że takich kwiatków było więcej.

Fakt, że Ty też nie miałaś pojęcia o prawdziwej zawartości kartonu, nie zwalnia Cię z odpowiedzialności. Trzeba się było próbować dogadać z kupującym odnośnie obniżki ceny - a gdyby nie chciał, zaakceptować reklamację, przyjąć zwrot i oddać całą wpłatę.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@ajlona12345 To Twoja wersja zdarzeń, ciekawe, co by tu napisał kupujący. Może zaraz zjawi się ktoś z moderacji, kto ma wgląd w Dyskusję i sprawa się wyjaśni. Tak tu często bywa. Okazje się, że sprzedawca nie pisze całej prawdy.

oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

Wypowiedź kupującego z dyskusji:

"Proszę pana w załączniku przesyłam zdjęcia Palety nie wiem co Pan tu próbuję powiedzieć ale to są totalne bzdury ponieważ wystawił Pan to jako zwroty konsumenckie okazuje się że jest to nie zgodne z tym co na zdjęciach bo na palecie jest np karton z kercherem k7 a w środku same śmieci (...)"

Obawiam się, że rzeczywiście sprzedaż na Allegro palet ze sprzętem niewiadomego stanu jest raczej ryzykowna. Szczególnie w licytacji, która może przecież osiągnąć cenę niewspółmierną do zawartości palety. A taką cenę osiąga się głównie na podstawie zdjęć, które przedstawiają firmowe opakowania konkretnych urządzeń.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
_Likos_
#20 Guru#

@ajlona12345 no własnie nie. Zdjęcia są częscią opisu jak juz napisał @xyz96  . Jeśłi klient widzi produkt na zdjęci to ma prawo sie spodziewać ze to dostanie.

Myśle że klient wysłał zdjecia palety do allegro lub wkleił w dyskusje ktos w allegro zobaczył że palety sie różnia i dlatego klient dostał wypłate z POK

Nic nie zrobisz bo niestety ma racje. Sprzedawałeś KONKRETNĄ PALETE której zdjecia wstawiłeś i kleint miał prawo sie spodziewać produktów które widział na zdjęciach.

Jedno co zostanie to nauczka na przyszłość. Wysyłać to co sie wystawia nie rzeczy podobne.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@ajlona12345 Najważniejszym argumentem jest to żeś nie rozwiązała sporu. Nie wiemy jaki był powód otwarcia i jak przebiegała dyskusja, napisał wniosek,otrzymał zwrot, teraz musisz wyjaśnić sytuację z ALL.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Ale zdjęcia były, to też opis.

oznacz moderatorów
ajlona12345
#7 Wielbiciel#

Nie znałem zawartości palety

 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@ajlona12345 Nikt tu nie pomoże, tylko wyjaśnienie sprawy z All.

oznacz moderatorów
ajlona12345
#7 Wielbiciel#

Nie chodzi mi tu o pomoc,tylko taką opinie na dany temat.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@ajlona12345 Opinia jest taka że każdy napisze coś innego, musiałby także odnieś się do tego kupujący.

oznacz moderatorów