anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro a Urząd Skarbowy dla osób prywatnych.

ofiukus47
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry! Napiszcie co sądzicie o tej sprawie.

Klient który kupił u mnie sukienkę, w ramach tego ( bo wyraźnie napisałam o tym w ogłoszeniu), że odmówiłam zwrotu, to grozi mi Urzędem Skarbowym i że porobił screeny, które prześle w ramach zemsty.

Taką informację otrzymałam na maila.

Nie prowadzę działalności i sprzedaję sporadycznie swoje ubrania, które mam w posiadaniu dłużej niż rok.

Czy spotkaliście się z takim problemem, i co można zrobić w tej sytuacji, bo jeszcze nie wiem, czy to zrobił?

Proszę o konkretne odpowiedzi.

Dziękuję.

 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

mdrogeria
#21 Demiurg#

ofiukus47 podrobienie screnów to poważne wykroczenie . Zapomnij .😁

oznacz moderatorów

ofiukus47
#8 Zapaleniec#

to też tak sądzę, :)))

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@ofiukus47 Zwrotu bez podania przyczyny przyjmować nie musisz, ale zwroty w ramach reklamacji już tak - gdy kupujący zgłasza wady lub niezgodności z opisem i gdy nie możesz towaru naprawić lub wymienić. W takiej sytuacji klient może wystąpić na drogę sądową, wcześniej może poprosić o pomoc Allegro w Dyskusji, może też skorzystać z Programu Ochrony Kupujących, a to może dla sprzedającego oznaczać spore kłopoty.

Urzędu Skarbowego możesz się obawiać, jeśli prowadzisz ciągłą sprzedaż zorganizowaną bez rejestracji działalności gospodarczej lub gdy ograniczona działalność nie jest zarejestrowana, ale przekracza zakres działalności nierejestrowej.

oznacz moderatorów

ofiukus47
#8 Zapaleniec#

Sukienka nie spełniła oczekiwań klienta ( nowa z metką ), ale nie składał reklamacji. Zgodność z opisem była jak najbardziej wg mnie, bo zawsze dokładnie opisuję ubrania. Oczywiście Allegro w dyskusji przyznało mi rację, żeby już nie odpowiadać na maile i groźby kupującego.

Nie mniej jednak, wolę się poradzić.

Nie prowadzę sprzedaży zorganizowanej i nie osiągam miesięcznych dochodów 50% wynagrodzenia w sektorze publicznym. :)))

Sprzedaż sukienki po odliczeniu prowizji to kwota 80zł.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Jak będzie złośliwy to może donieść na ciebie do US ale skoro jak piszesz sprzedajesz sporadycznie i na małe kwoty to ci tam krzywdy nie powinni zrobić.

oznacz moderatorów

gierland
#12 Orędownik#

Nie przejmuj się tym klientem.

Jeżeli sprzedajesz rzecz, której jest posiadaczem od ponad 6 miesięcy i dodatkowo jest to rzecz używana to nie masz wobec US żadnych zobowiązań. Jedynie co Ci grozi to komentarz negatywny...

Przeczytaj to Opodatkowanie dochodu, a sprzedaż rzeczy używanej przez Konsumenta - mikroPorady.pl - Biznesowe wspa...

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@gierland Samo udowodnienie że się rzecz posiada powyżej 6 miesięcy nie wystarcza .Jak będziesz sprzedawał większe ilości ,zwłaszcza podobnych lub na większe kwoty to się od US możesz nie wymigać i sam to wiem z własnego doświadczenia bo mnie już przed laty tak odwiedzili w domu i zapłacić musiałem mimo że wszystkie rzeczy były stare  (antyki) zbierane przez lata.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@kolekcjoner608 widocznie była to taka ilość że podpadła pod zorganizowaną działalność 😞 nie porównuj swoich 200 aukcji do 10 autorki wątku gdzie ma 8 komentarzy z całego roku, raczej nie ma się co obawiać US a kupujący próbuje sprzedawcę szantażować i straszyć co podlega pod KK 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Widzę że niektórzy już piszą "czarne scenariusze" i straszą Cię wszystkimi możliwymi środkami. Jeżeli sprzedajesz sporadycznie i towary z własnej szafy , nie musisz się obawiać. Oczywiście zwrotu jako osoba prywatna nie musisz przyjmować, jeżeli klient składa reklamację z niezgodności towaru z opisem, musisz ją rozpatrzyć.

oznacz moderatorów