anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro bez naszej zgody wystawia oferty na allegro.cz i .sk

AutoProblem_pl
#8 Zapaleniec#

@@@%%##!!!! Dlaczego ponownie z uporem maniaka wystawiacie nam oferty na czeskim i słowackim rynku bez naszej zgody!!!

Do tego nie informujecie nas, że takie oferty się tam pojawiły.

Czy to do was nie dociera, że jak ktoś nie chce wystawiać tam ofert to ma do tego powód?

10 dni temu usunęliśmy wszystkie oferty które się tam pojawiły po tym jak zakomunikowaliście, że jak ktoś ma w ofercie wysyłkę do Czech i nas Słowację to automatycznie tam wystawicie oferty. To jakim cudem znów te oferty się tam pojawiły?

Dlaczego nikt nas o tym nie poinformował?

Dowiedzieliśmy się o tym z zamówienia które dzisiaj wpadło. Oczywiście nie można było normalnie zwrócić pieniędzy bo już automatycznie pobraliście prowizję.

Czekam na wyjaśnienia. @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @ko_alka @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@AutoProblem_pl poproszę o numery ofert, których to dotyczy. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

AutoProblem_pl
#8 Zapaleniec#

Przykładowa oferta: 14334548271 w której weszło zamówienie nr: 42bef510-2ed4-11ef-8f32-2d9bfb0a3a0b

Łącznie jak się okazało było aż 100 ofert które cichaczem wystawiliście i nie poinformowaliście nas o tym. Wszystkie oferty już wycofaliśmy więc macie je w swoich logach. Teraz czekam na wyjaśnienia.

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@AutoProblem_pl Wyjaśniam to z dedykowanym zespołem. Wrócę tutaj z odpowiedzią. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

nie jesteś sam

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/automatyczne-udostepnienie-ofert-na-rynek-...

był jeszcze jeden wątek - nie mogę znaleźć. jeśli dobrze pamiętam - co x dni tzreba swoje oferty przejrzeć i powyłączac rynki zagraniczne bo się automatycznie tam udostępniały.

oznacz moderatorów

AutoProblem_pl
#8 Zapaleniec#

Dzięki za linka - widzieliśmy ten wątek dlatego byliśmy czujni i usunęliśmy z rynków nasze oferty, jak widac pomimo zapewnień, że już się nie pojawią oferty one nadal są po cichu udostępniane.

Świństwem najwyższych lotów jest to, że nawet nie poinformują o tym, że oferty znów są dostępne na pozostałych rynkach.

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@AutoProblem_pl Jeśli nie chcesz, aby oferty nie były widoczne na Allegro.cz i Allegro.sk musisz usunąć z cenników metody dostawy do Czech i Słowacji. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

AutoProblem_pl
#8 Zapaleniec#

To nie jest żadne rozwiązanie! Dlaczego mam usuwać te cenniki? Mam ofertę wystawioną na polskim rynku z wysyłką za granicę. W ten sposób ograniczacie mi mozliwość wysyłki za granice. Na jakiej podstawie prawnej?

Nie chcę jak większość mniejszych sprzedawców wystawiać ofert na rynkach cz i sk bo allegro nadal nie jest dostosowane.

Ponawiam pytanie - jak mam permanentnie zablokować automatyczne wystawianie przez was ofert na rynkach cz i sk?

- dlaczego nie informujecie o tym, że jakieś oferty tam wystawiliście? @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @ko_alka @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@AutoProblem_pl Możesz usunąć metody dostaw do Czech lub Słowacji z cenników albo skorzystać z trwałego wycofywania ofert w zakładce Mój asortyment (https://help.allegro.com/sell/pl/a/jak-udostepnic-oferte-na-rynku-zagranicznym-ZMl7ZDAA1fb?marketpla...).

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

brakestop
#13 Ambasador#

Ja zaglądam każdego dnia. Robili to partiami. W paczkach po kilka lub kilkadziesiąt. To podłość i chamstwo jest. 

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
50% kupujących nie czyta... kolejne 30% czytać nie umie, 15% czytać nie chce...
oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

A masz udostępniony cennik na cz i sk ale oferty tylko na Polski rynek?

oznacz moderatorów

serwis-texas
#20 Guru#

@Client:44052296  , oczywiście że udostępnia 🙂

@AutoProblem_pl 

Jeżeli na Allegro.pl udostępniasz wysyłkę Czechy i Słowację to automatycznie oferty idą na CZ i SK

 

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@serwis-texas tak pytam bo my w pracy też mieliśmy wstawione i nam również udostępnili na rynek czeski i słowacki 

oznacz moderatorów

brakestop
#13 Ambasador#

Tak, ale udostępniają nie jako allegro.pl tylko allegro.cz i allegro.sk a to jest inny portal.

Więc popełniają przestępstwo w kilku paragrafach. Prawnicy już nad tym pracują.

- inne stawki VAT

- inna waluta

- inne przepisy BDO

- inne prawo handlowe

 

Jest to jeden wielki szwindel działający na szkodę klienta Allegro.pl mogący doprowadzić do potężnych szkód materialnych.

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
50% kupujących nie czyta... kolejne 30% czytać nie umie, 15% czytać nie chce...
oznacz moderatorów

AutoProblem_pl
#8 Zapaleniec#

@Client:44052296 - tak udostępniamy, ale to na polskim rynku dla kupujących z zagranicy, jak zauwazył @brakestop 

Czym innym jest wysyłka z Polski dla klienta z zagranicy (wg dyrektyw unijnych nie można tego blokować), a czym innym jest wbita na ich rynek gdyż tam wówczas obowiązuję nas tamtejsze prawo do którego mamy obowiązek się dostosować, a na co nie mamy ochoty.

 

Poza tym, po ostatnim komunikacie allegro o automatycznym wystawieniu ofert na rynek cz i sk wycofaliśmy wszystkie oferty które tam się pojawiły z gwarancja, że już więcej  się nie wystawią i co? Znów to zrobili za naszymi plecami. Na jakiej podstawie?

Ktoś się pytał czy mamy zgłoszenie do ichniejszych odpowiedników BDO? Czy mamy możliwość prawną sprzedaży tych produktów na ich rynkach? Ktoś się pytał czy mamy przetłumaczone instrukcje w języku cz i sk? Czy ktoś się pytał czy jesteśmy w stanie zapewnić wsparcie techniczne w językach cz i sk?

oznacz moderatorów