anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ALLEGRO BEZPRAWNIE BLOKUJE MOZLIWOSC AKTYWACJI WYPLAT

MAMY ROZWIĄZANIE!
tajgorenzzza
#8 Zapaleniec#

allegro zablokowalo mi mozliwosc aktywacji konta do wyplat, jako uzasadnienie otrzymalem nastepujaca odpowiedz

"Dzień dobry,

dziękuję za wiadomość. Otrzymane zgłoszenia oraz weryfikacja historii zakupowej dały uzasadnione podstawy do podjęcia sankcji. Powodem blokady na Pana koncie są nieopłacone zakupy. Działanie takie szkodzi innym Użytkownikom Serwisu oraz narusza Regulamin art. 10.1. oraz 7.5. 

Prosimy w pierwszej kolejności o wyjaśnienie tej sytuacji a następnie o dokonanie zapłaty za te transakcje bądź o przedstawienie dowodów wpłaty za zakupione przedmioty, jeśli towary zostały już opłacone. "

na moja odpowiedz ze z zakupu zrezygnowalem i chce tylko aktywowac konto do wyplat otrzymalem ponizszego maila

"Oczywiście ma Pan m.in prawo do odstąpienia od zakupu. Jednocześnie z naszych danych wynika, że zakupy zostały dokonane z intencją zaszkodzenia - stąd decyzja o podtrzymaniu sankcji."

nie wiem co maja zakupy do aktywacji wyplat, ale sprawa jest dla mnie absurdalna

jesli nie uda mi sie tego zalatwic polubownie, zamierzam zlozyc pozew przez kancelarie prawna, tylko czy to cos da

Dlaczego zlodzieje z alle*ro robia tak karygodne i niezgodne z prawem rzeczy?

oznacz moderatorów
60 ODPOWIEDZI 60
tajgorenzzza
#8 Zapaleniec#

Proszę podać podstawę prawną blokady srodkow

oznacz moderatorów
andrew1919
#9 Pomysłodawca#

Przeczytaj regulamin serwisu jeszcze raz i wyciągnij wnioski. Sam regulamin nie ukrywam jest skomplikowany ale dość przejrzysty. Zablokowane środki są tymczasowo na poczet wyjaśnienia sprawy są tzw. zabezpieczeniem. A wszystko to jest powiązane z wcześniejszym opisem Twojej sprawy.

Nie mi oceniać ale rozumiem też stronę serwisu.

oznacz moderatorów
tajgorenzzza
#8 Zapaleniec#

Ok czyli np jeśli zamknięte zostaną dyskusje i nie będzie nowych środki zostaną odblokowane? 

oznacz moderatorów
tajgorenzzza
#8 Zapaleniec#

Żaden z tych podpunktów nie upoważnia was do blokady srodkow

Wszystkie dyskusje zostały rozwiązane a klienci otrzymali zakupione przedmioty w czasie 1 dnia roboczego

Wiem że alledno jest złodziejskim serwisem, ale takiej sytuacji nie powinno byc

Trudno na początek dzień w dzień będę was zalewał wiadomościami generowanymi przez robota

oznacz moderatorów
andrew1919
#9 Pomysłodawca#

Robot nic nie da serwis ma bardzo dobrą blokadę antyspamową 😉

oznacz moderatorów
tajgorenzzza
#8 Zapaleniec#

Taaa widziałem dziś w nocy 200 zgłoszeń w kilka minut nawet captcha się nie załączyła xd

oznacz moderatorów
andrew1919
#9 Pomysłodawca#

Tak ale dojść do nich nie doszło nie martw się 😉

oznacz moderatorów
tajgorenzzza
#8 Zapaleniec#

Doszło doszło, nawet tutaj pisali ze nie ma sensu wysyłanie dziesiątek wiadomości. Z resztą nie to jest przedmiotem dyskusji. No nic spokojnie czekam aż sprawa się wyjaśni, mam nadzieję, że polubownie 

oznacz moderatorów
tajgorenzzza
#8 Zapaleniec#

@_HolaOla_  prosze o odpowiedz na moje zgloszenia z wyjasnieniem powodu blokady AKTYWACJI KONTA do wyplat, kwestie zawieszenia juz wyjasnilismy, chce dowiedziec sie co mam zrobic dalej aby wyplacic zarobione pieniadze

 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@tajgorenzzza Ale po co Ty w ogóle o to pytasz? To są Twoje pieniądze. Allegro może, zgodnie z regulaminem, blokować wypłaty, ale nie bezterminowo. Nie może sobie tych pieniędzy przywłaszczyć, więc musi Ci je oddać. Jeżeli nie masz zobowiązań wobec kupujących, otrzymali oni zakupione towary, zgłoś na policję bezprawne zatrzymanie Twoich pieniędzy przez pośrednika. Ewentualne reklamacje kupujących możesz rozpatrywać dowolnie i nie jest to podstawa do zatrzymywania pieniędzy przez podmiot, który nie jest stroną umowy.

oznacz moderatorów
tajgorenzzza
#8 Zapaleniec#

to w takim razie dlaczego allegro to robi? przeciez to serwis ktory jest na gieldzie, czy w tej **piiip**nej polsce nie ma juz zadnego prawa?

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@tajgorenzzza Zarówno moja poprzednia wypowiedź, jak i informacja od naszego pracownika, którą tutaj zacytowałeś, dotyczy blokady Twojego konta na Allegro, a nie blokady wypłat.

Wypłaty środków na Twoim koncie są w tej chwili zablokowane z powodu zmiany danych i jest to automatyczna, standardowa blokada, która zawsze w takich sytuacjach trwa 24 godziny. Jednocześnie chciałabym zaznaczyć, że nie blokujemy wypłat na poczet nieopłaconych zakupów. Takich zapisów nie ma w naszym regulaminie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
andrew1919
#9 Pomysłodawca#

A co Ty gadasz za głupoty ?? Przeczysz sam sobie pisząc, że może zablokować a potem mówisz o bezprawnym zatrzymaniu 🤣 Serwis ma prawo zablokować środki do czasu wyjaśnienia sprawy a póki co jest nie wyjaśniona więc spokojnie trzeba czekać bo jako serwis obsługujący miliardy ludzi ma również zgodnie z prawem czas na odpowiedzi i zarzuty.

Proponuję mniej nerwów, więcej spokoju i podejście na "chłodno" do tematu bo tam też pracują ludzie 😉

oznacz moderatorów
tajgorenzzza
#8 Zapaleniec#

Niczego takiego nie napisałem, nie zostałem w żaden sposób poinformowany przez serwis o blokadzie aktywacji wypłat

Dopiero gdy napisałem na czacie i opisalem problem z konfiguracją dostałem odpowiedź że oprócz zawieszenia konta jest również zablokowana czasowo możliwość aktywacji wypłat. 

oznacz moderatorów
tajgorenzzza
#8 Zapaleniec#

bump

oznacz moderatorów
tajgorenzzza
#8 Zapaleniec#

ludzie [edycja] czekam dobe na jakakolwiek informacje, ilez mozna prosic sie o wyjasnienia

teraz jeden z pracownikow pisze, ze nie ma zadnej blokady na aktywacje konta do wyplat, ja nadal mam problem z aktywacja i nie przerzuca mnie na strone banku

pisze znow na czacie i inny konsultant twierdzi ze blokada nadal jest

o co tu do jasnej cholery chodzi

oznacz moderatorów
tajgorenzzza
#8 Zapaleniec#

3rror.png

caly czas to sie wyswietla i nie da sie przejsc na strone banku, zrobilem dla testu nowe konto i bez problemu sie dalo wypelnic formularz i wyslac przelew weryfikacyjny

 

oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@tajgorenzzza trzy godziny temu dostałeś odpowiedź od Oli. Na wszelki wypadek oznaczyłem ją jako rozwiązanie.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@tajgorenzzza Rozumiem, że chcesz jak najszybciej wypłacić środki, ale wysyłanie do nas kolejnych wiadomości w tej sprawie mailowo, na czacie i tutaj naprawdę nie przyspieszy jej rozwiązania. Poprosiłam już zespół, z którym korespondujesz mailowo o odpowiedź dla Ciebie, czy jest możliwość ściągnięcia wcześniej blokady wcześniej, ale poproszę Cię o cierpliwość. Na wszystkie wiadomości odpowiadamy w kolejności ich napływania. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
tajgorenzzza
#8 Zapaleniec#

dobrze, mea culpa, mozliwe ze sobie cos ubzduralem i faktycznie nikt tutaj nie zawinil, spokojnie zatem czekam i przepraszam za spam

wystraszylem sie gdy napisano mi o blokadzie wyplat, pozdrawiam

oznacz moderatorów