anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

allegro minikurier, brak możliwości nadania w paczkomacie

MAMY ROZWIĄZANIE!
cudodruczki
#8 Zapaleniec#

widziałam już podobne tematy,  jednak żaden nie rozwiązał mojego problemu. Klient złożył zamówienie i wybrał dostawę Allegro miniKurier24 InPost. Przy generowaniu przesyłki nie mam opcji wyboru czy nadam ją w paczkomacie czy zamówię podjazd. Chcę nadać paczkę w paczkomacie, jedyna etykieta jaką mogę wygenerować to taka, której paczkomaty nie przyjmuje.

Jakieś pomysły?

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@cudodruczki Cześć. Taką paczkę możesz nadać również w Paczkomacie. Jak generujesz etykietę, przez Wysyłam z Allegro czy Managera Paczek? 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
cudodruczki
#8 Zapaleniec#

przez wysyłam z allegro, ale nie ma tam opcji wyboru jak nadam paczkę.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@cudodruczki Czy paczka nie przekracza wymiarów: 41 x 38 x 64 cm?

Prześlij nam proszę zrzuty ekranu z Wysyłam z Allegro lub spróbuj nadać tę paczkę przez Managera Paczek InPost.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
na-obcasach
#11 Animator#

@ko_alka ,napiszę w autorki posta imieniu. Nie,paczka nie przekracza dozwolonych dla paczkomatu gabartytów,wszystkie dane wypełnione jak Bóg przykazał.Etykieta wygenerowana z wysyłam z allegro.Paczki nie można nadać w paczkomacie,co gorsza,nie można jej nadać również w paczkopunkcie.Dzisiaj to przeszedłem i musiałem zamówić podjazd kuriera.

W managerze InPost,tak wygenerowana etykieta z wysyłam z allegro,widnieje tylko z opcją nadania "paczkę odbierze kurier"

Jak tak to ma działać,to trzeba będzie zrezygnować z kolejnej formy dostawy,bo nie będę zamawiał kuriera do jednej paczki i płacił za to z 6 czy 7zł,nie pamietam już

Mini kurier to z reguły przesyłki o małych gabarytach,a kupujący wybierają ten typ dostawy,bo chca ją dostać na adres domowy,a nie paczkomatu.Nie pojmuję dlaczego nie można nadać tego w paczkomacie

Proszę o jednoznaczne stanowisko allego,można nadać allegro minikurier24 InPost w paczkomacie,czy nie można

 

oznacz moderatorów
keichi
#13 Ambasador#

Oczywiście że można. Sam wiele razy tak nadawałem przesyłki Allegro minikurier24 Inpost. Po zaimportowaniu przesyłek do managera Inpostu pod listą przesyłek powinno być rozwijana lista z której wybierasz sposób nadania: Nadanie w paczkomacie, Nadanie w paczkopunkcie, Odbiór przez kuriera.

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

Może problem tkwi w ustawieniach nadaj z allegro, czy jest możliwy tam wybór paczkomatu nadawczego?

oznacz moderatorów
cudodruczki
#8 Zapaleniec#

dokładnie tak, udało się nadać w paczkomacie po wygenerowaniu etykiety przez managera paczek. tylko dlaczego przy wysyłaniu paczki do paczkomatu mogę zaznaczyć, że nadam ją w paczkomacie, a przy minikurierze już nie? używanie różnych  narzędzi dla różnych sposobów dostawy to średnie rozwiązanie dla mnie 🙂

dodam jeszcze, że wczoraj na czacie konsultant poinformował mnie, że minikuriera nie można nadać w paczkomacie i że allegro usunie tą błędną informację ze swojej strony z pomocą na ten temat… 

dzięki za odpowiedzi

oznacz moderatorów
ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

ja właśnie wydrukowałem etykietę minikurier inpost z nadaniem w paczkomacie, nadaje przez managera INPOST-u i nigdy nie miałem podobnych problemów 

oznacz moderatorów
na-obcasach
#11 Animator#

Mówiliśmy o generowaniu etykiety w wysyłam z allegro.Nie po to podpisywałem umowę z InPostem,żeby teraz logować się gdzie indziej i nadawać z managera InPost

Swoją drogą jak to jest,z managera można nadać w paczkomacie,a z allegro nie?


 

oznacz moderatorów
ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

a ja właśnie po to podpisywałem umowę z Inpostem żeby robić wydruki przez managera INPOSTu a nie przez  Allegro, które jak widać bywa kłopotliwe.

Nie rozumiem czemu nieskutecznie próbujesz  nadać mini kuriera Inpost paczkomatem   przez Allegro zamiast bezpośrednio przez aplikacje Inpost-u z którym masz podpisaną umowę.   Ze strony Inpostu bezproblemowo można wydrukować etykiety inpost-kurier do nadania w paczkomacie (oczywiście jeżeli się mieszczą w dopuszczalnych gabarytach A, B lub C)   

oznacz moderatorów
na-obcasach
#11 Animator#

............Nie rozumiem czemu nieskutecznie próbujesz  nadać mini kuriera Inpost paczkomatem   przez Allegro zamiast bezpośrednio przez aplikacje Inpost-u.......

Bo tak jest wygodniej?

Jeśli mam paczki u kilku przewoźników,to mam latać po przeglądarkach i logować się do każdego z nich żeby nadać paczki?

W wysyłam z allegro wysyłam wszystkie paczki w jednym miejscu.Tylko nie czaję,dlaczego paczkę z wygenerowaną etykietą w managerze inpost można nadać w paczkomacie,a paczki z etykietą allegrową nie można.Przecież przewoźnik daje taką mozliwość

Po drugie,żeby drukować etykiety z managera inpostu,nie potrzeba podpisywać z nimi żadnej umowy,wystarczy samo konto w managerze

  @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_ Zatem zapytam jeszcze raz,można paczkę allegro mini kurier24,z wygenerowaną etykietą na allegro nadać w paczkomacie,czy nie można

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@na-obcasach już wyjaśniam. Przesyłkę z metodą Allegro Minikurier można nadać w Paczkomacie jeśli etykietę generujemy  w Managerze przesyłek, natomiast w przypadku Wysyłam z Allegro nadanie w Paczkomacie na razie jest możliwe tylko dla metody z doręczeniem do Paczkomatu. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów