anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Pay - jak można wyłączyć ze swoich ofert

it24_pl
#12 Orędownik#

Nie chcę udostępniać w swoich ofertach Allegro PAY! Chcę to wyłączyć, a Wy nie macie prawa zmuszać sprzedawców z automatu dodając taką usługę, i pobierać za nią opłatę! Skoro ponoszę jakąs opłatę to mam mieć wybór czy z tego korzystam czy nie. Mogę wyłączyć SMARTA ze sowich ofert, tak samo mam mieć możliwość wyłączenia Allegro Pay, lub korzystania w tylko wybranych przeze mnie aukcjach.

Co więcej.. Allegro Pay jest dostępne dla kupujących od kwoty 30zł (zgodnie z Waszym Regulaminem). A dziś mam udokumentowaną sprzedaż z tą usługą na kwotę poniżej 20zł.

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

Etos147p
#9 Pomysłodawca#

Również prosimy  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  o informację. Jak to jest, że płacimy za udostępnienie tej metody mimo, że nie chcemy jej udostępniać?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@it24_pl @Etos147p to dla naszego dobra, dzięki temu macie więcej zamówień 😄 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Etos147p
#9 Pomysłodawca#

to dla naszego dobra wolimy mieć ich mniej 😄

oznacz moderatorów

it24_pl
#12 Orędownik#
 
kostas11może mało jeszcze widziałem, ale pierwszy raz się spotykam, żeby za kredyt kupującego (Allegro Pay jest kredytem) płacił sprzedawca. Jak bierzesz np. leasing na samochód to Ty płacisz, a nie producent samochodu. Allegro po raz kolejny odwraca kota ogonem, i wprowadza jakieś nowe dziwne zasady.
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@it24_pl najlepiej takie zmiany czytać po kilku piwkach, łatwiej wchodzą i człowiek rano nic nie pamięta 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Etos147p
#9 Pomysłodawca#

Dodatkowo prowizje można potraktować jako oprocentowanie, gdy klient odda te pieniądze dzień po zakupie to ta prowizja w skali roku (przykładowo właśnie 0.43% za dzień, które oczywiście sprzedawca zapłaci) to już poziom parabanków, tylko w nich płacą naiwni, w tym przypadku to my jesteśmy tymi naiwnymi.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Takie zasady, Allegro szuka kasy na wszystkie sposoby.

oznacz moderatorów

Client:112604949
#10 Popularyzator#

@it24_pl Otóż niestety ale racji nie masz. Allegro Pay jest kredytem ratalnym. Ratalka cechuje się tym, że napędza sprzedaż i dostarcza klientów. Dlatego tak - sprzedawca/sklep płaci bankowi za realizację tejże usługi (choć w zasadzie bank nazywa to produktem) i przygotowanie odpowiednich ofert. To nie jest nic nowego ani dziwnego akurat.

Jednakże istotnym faktem jest to, że jest to opłata przymusowa bo niezależna od sprzedawcy i nie można się jej pozbyć.

oznacz moderatorów

Etos147p
#9 Pomysłodawca#

Skoro w innych tematach się tak ochoczo wypowiadacie dlaczego tutaj milczycie?  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

katchem
#7 Wielbiciel#

Podpinam się pod pytanie. Nie będę ponosić kolejnych opłat. To zaczyna się już robić śmieszne!!

oznacz moderatorów