anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro pobiera prowizję od gratisów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

Zachęcony przez moderatorów allegro postanowiłem do swoich ofert wprowadzić przy zakupie 5 przedmiotów 1 przedmiot w gratisie. Ucieszyło mnie to, iż gratisem jest przedmiot 6 za 4 klient płaci 100% ceny 5 pomniejszana jest o 1 grosz a 6 gratisowy liczony jest za również za 1 grosz. Nie wszytko jest jednak takie piękne, po zapoznaniu się z kwotami prowizji jaką pobrało allegro od poszczególnych przedmiotów zauważyłem, że od gratisu została pobrana minimalna prowizja czyli 0,25gr. Czy to jest uczciwe? W regulaminie nigdzie znalazłem informacji że allegro od gratisu popierze prowizję i nie pozostałem o tym poinformowany w żaden inny sposób.prowizja od gratisu.jpg

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@BURZYNSKID Nie pobieramy prowizji od gratisów rozumianych jako darmowe przedmioty, które oferujesz jako dodatek w swoich ofertach.

Natomiast w przypadku zestawów, które tworzysz z różnych ofert, prowizja jest pobierana od wszystkich przedmiotów, wchodzących w skład zakupu. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

@nat_not skoro allegro nie pobiera prowizji od gratisu to z czego wynika kwota 0,25 gr?

Ustawiłem zestaw na, 5 produkt 100% taniej, czyli za darmo, więc widoczna kwota do zapłaty powinna wynosić 0 zł  nie 0,01 zł . Na screnie widać że prowizja została naliczona od każdego przedmiotu osobno. Jeśli się mylę to proszę o informację gdzie widać jedną kwotę prowizji od całego zestawu, bez rozbicia jak na zdjęciu ?

oznacz moderatorów

annseb
#8 Zapaleniec#

Allegro znane jest z tego że lubi robić w konia ludzi i na tym robią pieniądze. Trzeba czytać czytać i jeszcze raz czytać. Jeden z przykładów: pobierania prowizji na allegro lokalnie od sprzedaży. Oni to nazywają opłatą za obsługę ogłoszenia pobierana jest w momencie sprzedaży przedmiotu i wszystko ok tylko że zapisali se w regulaminie że jest to bezzwrotna opłata, kupujący rezygnuje z zakupu za pobraniem i jesteś w plecy. Inny przykład to zniżki i pakiety promocyjne które przyznają, po zakończeniu promocji trzeba samemu usługę wyłączyć i nie polecam o tym zapomnieć bo można nieźle dać im zarobić. Jest tego dużo więcej. Czasem nie ma czasu aby się wczytywać w regulaminy ale tutaj niestety każda promocja może mieć drugie dno...

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@BURZYNSKID  nie od dzisiaj wiadomo, że serwis allegro ma swoje własne matematyczne definicje i widać u nich 100% to jednak jest więcej niż zero.

Tak samo jak było z prowizją od ofert smart i darmowych wysyłek. Twierdzenie allegrolasa, że prowizja od zera to jest zero. wielkie odkrycie genialnych allegrowych matematyków.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@BURZYNSKID Mogę jedynie powtórzyć to, co napisałam wyżej - nie pobieramy prowizji o gratisów, które dajesz w prezencie swoim klientom do przedmiotów zakupionych w ofercie. 

Natomiast w przypadku zestawów, w których skład wchodzą różne oferty, pobieramy prowizję od każdego przedmiotu. Również tego, który sprzedajesz za 1gr. "Prowizja jest pobierana od wszystkich przedmiotów wchodzących w skład zakupu" - nie znaczy, że sumujemy koszt zestawu i od tej kwoty naliczamy prowizję.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

@nat_not  to proszę Cię jeszcze o rozwiązanie zagadki matematycznej

6,5 zł - 100% rabatu wynosi ?

jeśli wyjdzie więcej niż zero to napiszę przeprosiny dla wszystkich pracowników allegro którzy obliczyli że to wynosi 0,01 zł. A wszystko to dla dobra sprzedawców, aby mogli więcej sprzedawać.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@BURZYNSKID Wracam w tym wątku, żeby przekazać, że dodaliśmy stosowną informację w artykule Pomocy:

"Jeśli udzielisz 100% rabatu, obniżymy cenę przedmiotu do 0,01 zł i naliczymy minimalną prowizję w wysokości 0,25 zł".

Mam nadzieję, że pomoże to uniknąć nieprzyjemnego zaskoczenia w przyszłości. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@nat_not

Nie, nie pomoże. Ty to wiesz i ja to wiem. A kupujący nadal widzi "enty przedmiot GRATIS"

Gratis to ZERO GROSZY, a nie JEDEN GROSZ.

Liczcie sobie już tą prowizję 25 groszy od niby-to-darmowego produktu, ale zróbcie tak, żeby naprawdę był GRATIS. Jak? Może odliczyć ten jeden grosz od innego produktu. Może podsumować zamówienie w normalnych cenach i odjąć od niego cenę najtańszego zakupu. Może zmodyfikować system, żeby przyjmował 0,00 jako minimalną akceptowalną cenę - bo teraz wyraźnie tego nie łyknie i stąd problem.

Powtarzam - każdy kiedyś trafi na kupującego-aptekarza i będzie chryja.

PS. CapsLocki z pełną premedytacją, jakby co. Rzadko mi się to zdarza, ale jednak...

oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

@nat_not  dodam jeszcze screen z historii operacji. Wyraźnie widać że prowizja pobierana jest od każdej transakcji. Proszę nie wprowadzać w błąd sprzedawców!prowizja od gratisu.jpg

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@BURZYNSKID zrobili Cię w konia, bo minimalna prowizja dla sprzedanego przedmiotu to 25gr, a więc w przypadku gratisu za 1gr zapłacisz od niego 25gr prowizji 🙂

niezły deal dla serwisu, wartość prowizji przekracza 25-krotnie wartość "gratisowego" produktu 🤣

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@BURZYNSKID 

Rozmawiałam o tym z pracownikiem serwisu. Odpowiedź mogę streścić następująco: jest jak jest i kropka. Czekam, kiedy pojawi się negatyw od klienta-szczególarza "Miał być gratis a nie był!"

Ciekawe, co serwis zrobi z komentarzem, na który sam zapracował.

oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

@Kasiulki2 ewentualny komentarz dostanę ja, nie serwis. Na ewentualne odwołanie odpiszą, że klient ma prawo do subiektywnej oceny transakcji i jeśli ocena nie zawiera naruszenia regulaminu, nie może być usunięta.

oznacz moderatorów

Adekpol
#13 Ambasador#

To już lepiej dać gratis bez poinformowania klienta lub napisać w ofertach które trzeba zakupić o dodatku do paczki

 

Pytanie czy w ofercie można taką informacje wstawić, lecz znam firmę którą ma taki patent i nadal sprzedaje, co prawda ich faktury dla Allegro posiadają 6 cyferek więc to też może mieć wpływ na "hehe" elastyczność regulaminu

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@BURZYNSKID 

Wiem. Ostatnie zdanie było tylko pytaniem retorycznym.

Ale awanturować się i tak będę, jakby co 😄

oznacz moderatorów