anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro przesyłka polecona poczta polska

ForBajk
#10 Popularyzator#

Czy warto mieć w swoich ofertach dostawę allegro przesyłka polecona? Czy raczej klienci będą narzekać, że długo idzie, a mi będzie spadać skuteczność szybkich wysyłek?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Klienci często narzekają na czas dostawy ,dlatego nawet samo allegro "goni " sprzedawców do szybkiego wysyłania a w tym przypadku dostawa na drugi dzień jest mało prawdopodobna . Chcesz by klient dostał szybko przesyłkę wybieraj kuriera lub paczkomat Inpost -u

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@ForBajk Skuteczność szybkich wysyłek nie zależy od terminowości doręczeń przez PP. Grożą jedynie negatywy za opóźnienie doręczenia.

Listy polecone PP docierają średnio w 2-4 dni ale około 3% ma opóźnienia do 13 dni. Trzeba wziąć pod wagę, że klienci pomimo świadomości, że to PP czasem się niecierpliwią i trzeba będzie ich "udobruchać". Wielu spodziewa się, że przesyłka zostanie im doręczona i nie sprawdza skrzynki pocztowej. Trzeba im to wyjaśnić. Generalnie jeżeli nie masz w ofercie produktów dla których różnica 2 PLN w kosztach dostawy może robić różnicę lub, którzy nie mają blisko punktu odbioru (paczkomat, sklep, stacja paliw), to Allegro Przesyłka Polecona nie ma sensu.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@ForBajk osobiście zrezygnowałem z tej formy przesyłki , Poczta ma czasem dość mocne opóźnienia , a reklamację możesz złożyć po 30 dniach od nadania .

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@ForBajk  to zalezy od asortymentu.

My mamy dużo drobiazgów które mogą jechac w kopercie wiec zostawiliśmy allegro polecony. Jeżeli kupujacemu zalezy na cenie przesyłki bo kupuje 1-2 przedmioty za kilka złotych - wówczas wybiera ta przesyłke. Czasem sa opóźnienia lecz kupujacy z reguły to rozumieją.

oznacz moderatorów