anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro wyrzuciło ogłoszenie za stan

MiloveOkazje
#7 Wielbiciel#

Allegro wyrzuciło ogłoszenie za stan-nowy, sugerując inny wybór w opisie. Po 1 stan jest nowy a posiada 1 rysę co było zaznaczone w opisie +zdjęcie. Po 2 nie mam innego wyboru jak nowy/używany a brak opcji nowy z defektem czy powystawowy. Gdzie strasząc regulaminem jakobym źle celowo opisał. Co zrobić chcąc wystawić na nowo ofertę?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@MiloveOkazje Napisz do nasz przez formularz, aby poznać szczegóły zamknięcia Twojej oferty. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@MiloveOkazje Jeżeli przedmiot ma rysę to nie jest nowy > jakoś musiała powstać > możesz wystawić jako używany > w opisie zacznij od " przedmiot nigdy nie używany, posiada mini rysę, która powstała przez nieuwagę podczas kontroli. Ryska nie ma wpływu na działanie "

Napisz to na samym początku opisu, formatując jako pogrubiony nagłówek 1

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

A dlaczego nie ma być nowy? Nieraz rozpakowuje się przedmiot, nowy, a ma jakąś wadę fabryczną.

Nie jest to jednak przedmiot używany - nie można wymuszać wystawienia przedmiotu w tej kategorii.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

autor wątku ma rację

allegro ogranicza w ten prawa konsumentów co do otrzymania rzetelnego i prawdziwego opisu produktu

produktem nowym jest też: produkt z wadą, produkt niekompletny, produkt uszkodzony czy też długo magazynowany

@MiloveOkazje  istnieją jakieś allegrowe definicje produktu nowego (poszukaj sobie np: tutaj na forum lub na stronach allegro) ale nijak one mają do definicji wynikających z polskich przepisów

gdzie towar np: powystawowy jest nadal produktem nowym

 

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Oczywiście.

Produkt z wystawy jest jak najbardziej nowym produktem. Przez 20 lat sprzedawałem w sklepie stacjonarnym  towary "z półki" jako nowe. I to były towary nowe, nie używane. To był towar z wystawy, z półki. Jak przyniosłem nowy, zapakowany, z magazynu - to i tak przy kliencie go otwierałem i sprawdzałem działanie - czyli jaki to był wtedy produkt? - wg klasyfikacji Allegro to już nawet jako "używany".

A jak mam wystawić pojedyncze towary z mojej ekspozycji? - otwarte, wystawione, nie używane. Mam je wystawić jako nowe, czy używane? - depilatory, golarki, suszarki do włosów itp.

Przecież one są nowe, tylko pochodzą z "półki".

Natomiast problem jest w tym, że na Allegro sprzedaje się towar pochodzący ze zwrotów z zachodnich marketów. I właśnie on jest określany często jako "z ekspozycji, z prezentacji" itp. Mało kto opisuje, że to zwrot , używany itp. Jak jest w dobrym stanie, to najlepiej napisać, że z ekspozycji i brak jest niektórych elementów lub coś jest uszkodzone.

I nie ma on nic wspólnego z towarem, który "normalni sprzedawcy" chcą wyprzedać, bo np. leży mu 2 lata na półce, zajmuje miejsce i przynosi straty i chce go sprzedać tylko po to, żeby mu się koszty zakupu zwróciły. 

I jak go wystawić na Allegro? - moim zdaniem - normalnie, jako nowy, tak wystawiałem. A w opisie dokładnie napisać, że pochodzi z ekspozycji, był rozpakowany itp. 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów