anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Błędnie naliczana punktacja w jakości sprzedaży, za wysyłkę w terminie

kosiniak10
#8 Zapaleniec#

Jak to jest, że wysyłając produkty w terminie a najczęściej w dniu zakupu mam zaniżoną punktację w jakości sprzedaży? Mało tego, allegro kontakt nie odpowiada na moje pytanie 🙂 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @ko_alka @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kosiniak10 w jakim obszarze masz zaniżoną punktację , pokaż może zrzut .

oznacz moderatorów

kosiniak10
#8 Zapaleniec#

Dostałem już odpowiedz z centrum pomocy w której w ogóle nie widzę logiki hehe. Jaki ja mam niby wpływ na to kiedy kurier wyjmuje paczkę z paczkomatu? 🙂 Mam wpływ na to kiedy ją nadam i dalej uważam że błędnie naliczają mi punktację i to jeszcze celowo, żeby zaniżyć mi ocenę. 

Screenshot_20240709-075218_Chrome.jpg

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@kosiniak10 Zgodnie z informacją, jaką otrzymałeś od doradcy, przesyłki zostają uznane za nadane w momencie zeskanowania ich przez kuriera. Paczki należy umieszczać w Paczkomatach przed godziną graniczną wyznaczoną dla danego obszaru. 

   Wiktoria
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

kosiniak10
#8 Zapaleniec#

Przecież informacja dotycząca wysyłki dotyczy tego, kiedy ja wysłałem paczkę a nie kiedy odebrał ją kurier? To kupujscy zamówi w sobotę i nadam paczkę w sobotę a przecież kurier odbierze ją w poniedziałek, to niby ja wysyłam paczkę 2 dni? Jaki wpływ sprzedający ma na to kiedy kurier odbiera paczki? Skoro czasem zdarza się że nie odbierze w ogóle w danym dniu. Ta punktacja jest chyba wymyślona przez kogoś kto nie potrafi logicznie myśleć. A jak ktoś zrobi zakupy o godzinie 23:59 a ja nadaję rano, wiadomo kolejnego dnia ,to nie wysyłam w terminie? 🙂

oznacz moderatorów

kosiniak10
#8 Zapaleniec#

Skanuję to w paczkomacie i dla mnie to jest równoznaczne z nadaniem. Zresztą jak dla każdej logicznie myślącej osoby. Jak pojadę na pocztę i nadam w okienku to jest to co innego? Jak pojadę do jakiegokolwiek sklepu czy punktu żeby nadać DHL czy DPD to też jest nadana dopiero kiedy kurier odbiera? Nie, bo dostaję potwierdzenie nadania. Na Orlenie Jak nadaje to też od razu mam jako nadaną. Macie źle ustawiony system związany z paczkomatami inpost, bo jak wkładam do paczkomatu to paczka jest nadana. Dla mnie to jest celowe zaniżanie punktacji

oznacz moderatorów

produktPRO
#7 Wielbiciel#

" jak wkładam do paczkomatu to paczka jest nadana" no właśnie paczka jest nadana, a nie wysłana to jest ta kluczowa różnica. Miara nazywa się "wysyłka w terminie" a nie "Nadania w terminie". Paczki są wysyłane dopiero gdy odbierze je kurier i niestety trzeba się z tym liczyć. W przypadku gdy ustawisz czas wysyłki na dwa dni, to wtedy taka przesyłka nie będzie ci się wliczać w raport. Pierwszego dnia włożysz do paczkomatu, a 2 dnia zabierze ją kurier i 3 dostarczy kupującym, czyli wszystkie będzie zgodnie z widocznymi informacjami na allegro. 
Nadana a wysłana to dwie inne definicje i dlatego allegro zabiera za to punkty. 

oznacz moderatorów

kosiniak10
#8 Zapaleniec#

Ty tak poważnie? Dawno nie słyszałem większej bzdury. Nadanie jest równoznaczne z wysłaniem. Jeżeli Allegro ocenia sprzedającego za to w jakim czasie przewoźnik realizuje wysyłkę, to chyba coś jest nie tak? Może w tej sytuacji oceny powinny być wystawiane przewoźnikom a nie sprzedającym? Raz jeszcze pytam jaki mam wpływ na to w jakim czasie przewoźnik zrealizuje wysyłkę? Skoro wkładam ją do paczkomatu a zdarza się, że nie zostaje zabrana mimo, że powinna. Naprawdę czasem lepiej przyznać się do błędu niż wypisywać kompletne bzdury. Proszę przeczytać sobie definicję słowa nadanie przesyłki.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kosiniak10 po co się pultasz , wyluzuj , wszyscy tak mamy i patrz ...żyjemy , definicje to definicje ,a tu jest allegro , bierzesz takie jakie jest ,  albo zabierasz zabawki .

oznacz moderatorów

kosiniak10
#8 Zapaleniec#

A co to za słownictwo infantylne? Wypisujesz głupoty i tyle.

oznacz moderatorów