anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Błedny adres

WydziergajSobie
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry.

 

Kupujący zamówił przesyłkę i jako przewoźnika wybrał Pocztę Polską. Paczka wysłana, dzisiaj była gotowa do odbioru. Okazało się, że adres był błędny i poczta nie wyda przesyłki. Kupujący chce ponownej wysyłki, ale tym razem do paczkomatu. 

Pierwszy raz mam taką sytuację i za bardzo nie wiem, jak ją rozwiązać. Rozumiem, że poczta po pewnym czasie zwróci paczkę. Tylko koszt przesyłki sprzedający już pokrył. Tym razem chce paczkomat. Poczekać, aż towar wróci, czy wysłać drugą paczkę, ale z ponownym zamówieniem poprzez allegro przez kupującego, a poprzednie środki zwrócić ? 

W sumie nie uśmiecha mi się pokrywać kosztów paczkomatu przez błąd kupującego.. 

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

mdrogeria
#21 Demiurg#

@WydziergajSobie finansowo sprawa wygląda tak , Poczta za powrót przesyłki Ciebie obciąży , nadanie do paczkomatu zależy od gabarytu kosztuje przeciętnie 15 zyla poza allegro , podstawowe pytanie , ,z czyjej winy nie doszło do doręczenia , klienta czy Tobie coś nie poszło ?

oznacz moderatorów

mikeza
#21 Demiurg#

@mdrogeria autor postu sugeruje, że to błąd kupującego, więc jeśli chce paczkomat to niech za niego płaci i jeszcze zwraca za paczkę zwrotną, jeśli nie potrafi wpisać prawidłowych danych adresowych.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

WydziergajSobie
#8 Zapaleniec#

Pani wpisała błędny adres. Przypuszczam, że przy sprawdzaniu dowodu osobistego wyszedł błąd ze zgodnością adresu i dlatego tej paczki nie wydali. 

oznacz moderatorów

WydziergajSobie
#8 Zapaleniec#

Chociaż nie wiem, czy adres teraz ma znaczenie przy odbiorze przesyłek.. Czekam na odzew ze strony kupującego, w czym tkwi problem. 

oznacz moderatorów

mikeza
#21 Demiurg#

@WydziergajSobie pytanie jaka to była dokładnie forma dostawy, bo ma to znaczenie.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@WydziergajSobie  Jakie sprawdzanie dowodu osobistego??  Kto sprawdza dowód,  rzucają paczkę za płot i odznaczają że doręczona.   Prawdopodobnie nie było w mieście takiej ulicy, ale mi kiedyś listonosz przyniósł list mimo że  tylko nazwisko było zgodne.

oznacz moderatorów

pecela
#17 Koryfeusz#

@br.

Dowód sprawdzają lub kod odbioru.

Nie jest jednak sprawdzany adres, bo w nowych dowodach go nie ma, a poza tym adresat nie musi mieszkać pod adresem zameldowania.

oznacz moderatorów

mikeza
#21 Demiurg#

@pecela w czasach covidu może i tak. Teraz nic nie sprawdzają, u mnie rzucają paczki pod drzwi, na schody, a czasami nawet wciskają w jakieś doniczki na dworze. Aczkolwiek niekiedy zdarzają się odstępstwa i dzisiaj miałem przypadek, że inpost chciał podpisu na tablecie - nazwiskiem. Może to zależy od kuriera, bo jak przychodzi nowy to chce robić wszystko bardzo nadgorliwie i przepisowo 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

pecela
#17 Koryfeusz#

Kurier ma ustawowy obowiązek uzyskać pokwitowanie odbioru przesyłki rejestrowanej. Wyjątki od tego określa ustawa.

A i ustawa nie określa jak ma wyglądać takie pokwitowanie. Przykładowo w przypadku Pocztexu jest to podpis lub kod (za wyjątkiem placówek własnych), a w Inposcie kod odbioru, skan kodu QR lub potwierdzenie w apce.

oznacz moderatorów

pecela
#17 Koryfeusz#

@WydziergajSobie

Na czym dokładnie podlega błąd w adresie oraz czy to przesyłka pod adres czy z odbiorem w punkcie? 

oznacz moderatorów

WydziergajSobie
#8 Zapaleniec#

Paczka była do odebrania w punkcie. Od kupującego dostałem informację, że doszło do pomyłki adresu i czy mogę nadać paczkę do paczkomatu. Ale od wczoraj zero odzewu na zapytanie, w czym dokładnie tkwi problem.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Pewnie kupująca ma stary adres wpisany w allegro jako domyślny gdzie zmienili jej administracyjnie na nowy błąd nie powstał po twojej stronie więc wisi ci za powrot paczki i za ponowne nadanie albo niech ci przyśle opłaconą etykietę

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@WydziergajSobie "Okazało się, że adres był błędny i poczta nie wyda przesyłki" - to akurat mało prawdopodobne. Zapewne nie zgadzało się nazwisko odbiorcy, bo adresu teraz nie sprawdzają. Ale podaj, jaki to był rodzaj przesyłki.

Generalnie, jeśli był to błąd kupującego, powinien ponieść koszty drugiej przesyłki.

oznacz moderatorów

WydziergajSobie
#8 Zapaleniec#

Poczta Polska z odbiorem w punkcie. 🙂

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@WydziergajSobie No właśnie. Skoro przesyłka była gotowa do odbioru w tym punkcie, to znaczy że adres był prawidłowy, tylko pewnie dane odbiorcy się nie zgadzały.

oznacz moderatorów

pecela
#17 Koryfeusz#

@WydziergajSobie

Na przesyłce z odbiorem w punkcie, nie ma adresu odbiorcy (przynajmniej na etykiecie z e-nadawcy lub WzA). Jest tylko imię i nazwisko adresata, nr telefonu oraz nazwa i adres punktu odbioru.

A i przesyłkę może odebrać każda pełnoletnia osoba zamieszkała wraz z adresatem po złożeniu pisemnego oświadczenia, o ile adresat nie złożył stosownego zastrzeżenia.

Ps. Można zgłosić zmianę adresata lub adresu. Opłata za zmianę adresata lub adresu to 9 zł + opłata za przekierowanie jak za daną przesyłkę w danym gabarycie i masie (jak nie zmienia się placówka oddawcza, to nie ma tej opłaty).

oznacz moderatorów