anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Blokada aukcji poprzez zakup bez wpłaty

MAMY ROZWIĄZANIE!
MKA_PL
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry,

Spotkałem się po raz pierwszy w mojej karierze z sytuacją, gdzie kupujący z konta, w którym jest podany nieprawidłowy (nieaktywny) numer telefonu, zakupił moje wszystkie produkty. Jednocześnie blokując aukcję.

Dziwny wydaje się być też fakt zakupu wszystkiego poprzez paczkomat - gdzie koszt dostawy jest niesamowicie wysoki. 

Odpisał na wiadomość - proponując zakup większej ilości poza Allegro w lepszej cenie.

Na prośbę wpłaty za zakupioną liczbę sztuk lub anulację zamówienia - kontakt się urwał. Numer telefonu nadal nieaktywny.

Wiem, że kupujący ma 7 dni na opłatę produktu, jednak tak długi czas oczekiwania - zablokuje mi późniejszą jego sprzedaż - produktem jest kalendarz adwentowy.

Nie jestem w stanie udowodnić działania konkurencji. Pytanie brzmi...czy spotkaliście się z podobną sytuacją?

Czy mogę wystawić produkt ponownie bez konsekwencji z powodu braku kontaktu?

A co jeśli się mylę i nagle kupujący towar opłaci, a ja nie będę w stanie zrealizować całości zamówienia?

Co jeśli sytuacja będzie się powtarzać i moja aukcja w ten sam sposób będzie blokowana? Być może z innych kont?

Tysiąc znaków zapytania - uprzejmie proszę o Waszą pomoc, jak kroki podjęlibyście na moim miejscu?

Pozdrawiam serdecznie

 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
Ziolko39
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@MKA_PL Już raz tak miałem > "głupsza niż ustawa przewiduje" "pseudoklientka" zakupiła na kwotę ponad 4000 ok. 30 różnych przedmiotów > telefon "nie ma takiego numeru" > dopiero po kilkunastu mailach > raczyła po 3 dniach odpowiedzieć >"rezygnuję z zakupu" > czyli ewidentne "dno i 5 metrów mułu"

oznacz moderatorów
MKA_PL
#8 Zapaleniec#

Najgorszy jest ten regulaminowy czas 7 dni na wpłatę...

Gdyby to był inny towar - nie miałbym z tym problemu. Jednak muszę go błyskawicznie wyprzedać, nie posiadam go już dużo. A tu taka sytuacja.

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Dziewczyny pomóżcie 

oznacz moderatorów
MKA_PL
#8 Zapaleniec#

Temat sam się rozwiązał - zakup został anulowany.
Ale czy macie może pomysły na kolejne takie akcje?

Czy jednak 7 dni...i nic więcej nie jestem w stanie zrobić?

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@MKA_PL Na AL nic nie zrobisz. Jak będą się powtarzały sytuacje z tego samego konta to wtedy zgłoś do Allegro > zablokują delikwenta. 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Możesz napisać w ofercie że oczekujesz zapłaty w danym czasie ale możesz także spodziewać się negatywa, bo 7 dni to rozumiem że zwykle Allegro. Jak to jest licytacja to owszem śmiało ale inna nie.

oznacz moderatorów