anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Blokada konta allegro

Client:49177622
#7 Wielbiciel#

Szanowni Państwo,

Prosiłbym o podpowiedź.

Założyłem konto firmowe dla działalności. Po wystawieniu licytacji zostało ono zawieszone. Dosłałem zdjęcia towaru, dowodu, selfie. Jednakże konto nie zostało odblokowane, ponieważ mam blokadę na innym koncie sprzed kilku lat (konto prywatne). Na koncie prywatnym nie była prowadzona żadna sprzedaż ani nic po prostu korzystałem z tego samego urządzenia co brat, który otrzymał blokadę na koncie firmowym. Napisałem to do allegro niestety nie jestem w żaden sposób w stanie się porozumieć. Cytując korespondencję:

"Dziękuję za przesłane zdjęcia. Jednak konto nie zostanie odwieszone.

Warunkiem dalszej działalności w Serwisie jest pomyślne wyjaśnienie blokady wcześniej posiadanych kont. W tym celu należy zalogować się na nie i skorzystać z formularza kontaktowego, który znajduje się pod adresem:"

"Witam.
Czy mógłbym dowiedzieć się o jakie inne konta chodzi?
Ponieważ nie przypominam sobie abym miał inne konta które byłyby zablokowane. Mam prywatne konto u Państwa ale z tego co pamiętam to nie jest ono zablokowane. Mógłbym prosić o loginy innego konta/kont abym mógł to sprawdzić?
Pozdrawiam"

"Dzień dobry,

Sugeruję zacząć wyjaśnianie sytuacji od konta Client:.................."

I tu wszystko ok. Tylko dalej pisząc ze starego konta osobistego...

"Dzień dobry. Piszę w związku z nałożonymi ograniczeniami na moje konto. Z tego co pamiętam to nie było ono w ogóle używane więc prosiłbym o podanie przyczyny ponieważ z tego względu mam zblokowane także drugie konto - firmowe ostatnio założone. Proszę o wyjaśnienie i opisanie co mam zrobić aby sytuację rozwiązać. Pozdrawiam."

"Dzień dobry,

na Pana koncie nałożyliśmy ograniczenia z uwagi na to, że nasze dane wskazują, że z konta korzystał Użytkownik, którego działalność w serwisie została w przeszłości zawieszona na koncie Sillexspzoo. Zgodnie z art. 8.7 naszego Regulaminu w takiej sytuacji Użytkownik nie może rejestrować nowego konta, jak również korzystać z konta zarejestrowanego na cudze dane (art. 2.11).

Ze względu na wskazane powyżej naruszenie zasad serwisu konto nie zostanie odwieszone do czasu wyjaśnienia sytuacji na .............. Nie możemy również wyrazić zgody na ponowną rejestrację w Allegro.
"

"Witam. Ustosunkowując się do Państwa wiadomości. Konto ............ nie należy do mnie więc nie jestem w stanie wyjaśnić sytuacji, która jest na tamtym koncie. Jednocześnie informuję że do mojego konta dostęp mam tylko ja i nie udostępniałem nikomu swoich danych ani tym bardziej haseł do osobistych kont. Mogła występować sytuacja że z tego samego urządzenia było logowanie na kilka kont ponieważ mieszkam z rodziną przez co z komputera może korzystać każdy. W związku z tym proszę o informację co mam zrobić? Konto Sillexspzoo nie należy do mnie, nie występuję w tamtej spółce i nie jestem w stanie w żaden sposób ustosunkować się do sytuacji jaka tam jest ani nie posiadam na ten temat wiedzy ponieważ nie posiadam ani loginu ani hasła ani maila gdyż konto nie należy do mnie. Pozdrawiam"

"Dzień dobry,

z naszych danych wynika, z konta korzystał ten sam użytkownik, który posługiwał się również wskazanym kontem w poprzedniej wiadomości.

Z tego powodu konto nie zostanie odwieszone do czasu wyjaśnienia sytuacji również na koncie .....................
"

 

No i pat. Nie mam dostępu do tamtego konta, ponieważ nie jest moje. Danych też nie udostępniałem. Wysłałem kolejną prośbę o rozwiązanie w takiej sytuacji ale czekam na odpowiedź. Czy w międzyczasie ktoś mógłby coś podpowiedzieć?

Będę bardzo wdzięczny i pozdrawiam!

oznacz moderatorów
38 ODPOWIEDZI 38

Vryko
#18 Luminarz#

Nikt Ci nie pomoże. To nie pierwsza taka sytuacja, o jakiej czytam. Jeśli nie spełnisz warunków - nie odblokują i będą sukcesywnie blokować kolejne. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

Client:49177622
#7 Wielbiciel#
 
oznacz moderatorów

Client:49177622
#7 Wielbiciel#

Tylko właśnie kwestia że jak mogę wyjaśniać spór na nieswoim koncie? To tak jakbym dostał karę więzienia bo ktoś jadąc moim samochodem potrącił pieszego... Przepraszam za porównanie ale mam nadzieję że jest zrozumiałe.

Nawet gdybym chciał sprawdzić co tam się działo u brata to allegro nie udostępni mi hasła bo to przecież nie moje konto... Tylko jak mam im to wykazać? Jest przecież KRS CEiDG widać kto jest właścicielem firmy czy spółki.

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@Client:49177622 Doświadczenie nauczyło mnie, że Allegro zwykle nie działa bezpodstawnie. Człowiek przychodzi, skarży się na blokadę, a po wyjaśnieniach admina - prawda okazuje się być ciut inna. Ale nie twierdzę tu, że ściemniasz. Nie znam sytuacji, nie mam dostępu do logów, logowań, grup IP, czy ID płyt głównych/procesorów/kart sieciowych. A oni - owszem. I dlategto zapewne piszą Ci, że nie odblokują, jako że mają podejrzenia, graniczące z pewnością, że coś tu nie gra. Jedyne co możesz zrobić, to spełnić ich warunki. Brat, mówisz? To przekonaj go, by Ci w tym pomógł. Albo uzyskaj wyrok sądu, nakazujący odblokowanie konta. Nikt Ci nie jest tu w stanie pomóc. Serio. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

Client:49177622
#7 Wielbiciel#

Tak. Dlatego żeby nie było wątpliwości to przesłałem tutaj całą korespondencję. Jeśli jest w domu komputer z którego może korzystać 5 osób to nic dziwnego że są logowania na różne konta. Bo nie mówię że tak nie było, ba spodziewam się że te dwa lata temu prawie na pewno tak było.

Można coś takiego uzyskać sądowo? Nakaz odblokowania konta?

oznacz moderatorów

musashi2007
#12 Orędownik#

Może spróbuj wyrazić żal i skruchę za wszystkie przewinienia oraz zapewnij, że już będziesz przestrzegał regulaminu i taka sytuacja się więcej nie powtórzy etc. nie podając konkretnie za co przepraszasz, bo w sumie nie wiesz. 

Ja raz miałem zawieszone konto. Kupiłem coś od znajomego przez Allegro (zależało mu na komentarzach), a zakupu dokonałem na jego komputerze. Transakcja normalnie się odbyła (nie była ustawiana), ale konto zostało zablokowane - zarówno moje jak i kolegi.
Nie zdawałem sobie sprawy, że jest to wbrew regulaminowi.
Przeprosiłem i oba konta zostały odblokowane. 
Ale nie wiem jak to teraz wygląda bo to było chyba z 10 lat temu.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Vryko  Żartujesz, pierwsza sytuacja ? Za większe bzdury i nawet brak powiązania, zawieszają. To są prywatne decyzje, niektórych tu ludzi.https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=28111aef-fc3d-4ee0-a94e-d1d7ac01fa65&subjectId=fed698b4-f...

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@LEW433 Lew musi być stareńki, skoro mu na oczęta padło: "To nie pierwsza taka sytuacja" 😛

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Vryko   Sory  wzrok zawodzi i kasy nie widać.....🤣

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

...a myślałem, że to ja jestem stara i ślepa **piiip**oła... 😛

 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

Client:49177622
#7 Wielbiciel#

Kontynuuję wymianę maili z allegro.

W związku z tym że dostałem odpowiedź:

"Dzień dobry,

Stanowisko Serwisu zostało przedstawione we wcześniejszych wiadomościach i nie ulegnie zmianie."

to pozwoliłem sobie odpisać:

"Witam. W związku z otrzymaną wiadomością od Państwa proszę w takim razie o udostępnienie mi loginu oraz hasła do tegoż konta ponieważ nie mam do niego dostępu. Nie posiadam także telefonu ani maila przypisanego do tego konta: ................... Pozdrawiam".

Bo skoro allegro uważa że to moje konto to w takim razie chcę uzyskać dostępy do tego konta.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Allegro wie lepiej.🤣🤣

oznacz moderatorów

Client:49177622
#7 Wielbiciel#

Może moderator allegro mógłby się wypowiedzieć w tej sprawie?

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Client:49177622 we wszystkich podobnych sytuacjach o jakich tu czytałam, chodziło albo o kasę należną Allegro, więc może twój brat ma konto zablokowane za dług, albo Allegro, doszło do wniosku, że robisz za słupa. Jeżeli sprzedajesz to samo co on, to nie masz szans, żeby cię odblokowali.🙂

oznacz moderatorów

Client:49177622
#7 Wielbiciel#

No właśnie rzecz w tym że z tego co wiem to on nic na allegro nie sprzedaje od czasu blokady czyli grubo ponad roku. A najlepsze jest że z mojego starego prywatnego konta też nie były wystawiane żadne przedmioty przed blokadą więc nie wiem jaki byłby w tym interes...

A co do blokady to nie wiem za co ona jest. Ale jak allegro mi da loginy do konta (skoro to moje konto) to może się dowiem. 🙂

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Wiesz oni idą po omacku, sądzę że po IP kompa i tu zaczyna się problem. Bo jak pożyczysz albo dasz komuś kompa to zaraz blokada na wszystkie konta i bez znaczenia czy twoje czy nie twoje.

oznacz moderatorów

Client:49177622
#7 Wielbiciel#

Właśnie domyślam się że chodzi po prostu o zalogowanie z tego samego urządzenia. Ale mówię skoro to moje konto to chcę login i hasło tak jak napisałem tam w odpowiedzi.

Ale to jest w pewien sposób chore. Niech napiszą w regulaminie że z jednego urządzenia lub jednego domu może być tylko jedno konto allegro i nie będzie problemu. Bo właśnie wychodzą takie kwiatki. To ciekawe jak jest jak ktoś się zaloguje w jakiejś kafejce czy coś...

To jakby od razu prewencyjnie zamknąć wszystkich z danego domu bo ktoś popełnił jakieś wykroczenie...

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Client:49177622 no dobra, a co na to twój brat? On powinien wiedzieć za co go zablokowali. Raczej nie chodzi o to samo IP i ten sam komputer. No i jeszcze nie powiedziałeś czy sprzedajesz to samo co twój brat, bo bardzo możliwe, że właśnie tu jest pies pogrzebany🙂

oznacz moderatorów

Client:49177622
#7 Wielbiciel#

Teraz ogólnie tak. On handluje elektroniką. Ja też. Ale jak on prowadził jakąkolwiek sprzedaż na allegro to nigdy ode mnie nic nie było wystawiane - tj. Z mojego prywatnego konta nie było żadnej podkreślam żaden wystawionej sprzedaży przed blokadą. A zostało zablokowane ot tak po prostu czym w sumie się wtedy nie przejąłem bo nie prowadziłem żadnej sprzedaży.

A co on na to to nie wiem bo nie ma go od 3 dni i wraca dopiero jutro więc dopiero jutro się zapytam.

oznacz moderatorów