anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Blokada konta za nic, brak pomocy ze strony pracowników

Anita99_
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry, chce podzielić się swoją sprawą. Otóż, w dużym skrócie. Jakiś czas temu sprzedałam monitor komputerowy z uszkodzeniem które zostało jasno wyszczególnione w opisie, słowa nie budziły żadnych podejrzeń. Dla każdego, kto przeczytał opis był jasny, niestety nie dla Pana kupującego, który w ogóle przed zakupem tego opisu nie przeczytał. Oczekując w pełni sprawnego monitora wartego 1500zl który kupił za 200zl otworzył dyskusje z problemem, że został wprowadzony w błąd i chce zwrócić. Napisałam oczywiście, że nie ma możliwości zwrotu gdyż jestem osobą prywatną. Niestety, zgłosił się do POK i jakiś pracownik bezmyślnie przyznał ten pok mimo że absolutnie nie było ku temu powodu. Otrzymałam blokade sprzedaży, z początku kazano mi opłacić ten pok i wtedy konto zostanie odblokowane, więc odwołam się od tej decyzji gdyż nie powinnam za to płacić skoro przedmiot byl zgodny z opisem. Niestety, otrzymałam po tym odpowiedź że nie muszę jednak płacić tego POK jednakże, uwaga, moje konto nie zostanie odblokowane '' za wprowadzenie kupującego w błąd'' sprawa trwa po dzień dzisiejszy, nikt z allegro nie chce mi pomóc. Proszę mi odpowiedzieć JAKIM PRAWEM zostałam tak potraktowana i jakim prawem mam blokade konta dożywotnio tak naprawdę bez powodu? Jak można wprowadzić kogoś w błąd, jeśli informacja zawarta jest w opisie i wystarczyło go jedynie przeczytać ot cała filozofia? Proszę aby ktoś zajął się ta sprawa i ściągnął blokade z mojego konta, bo to niedorzeczne. 

oznacz moderatorów
227 ODPOWIEDZI 227

Anita99_
#8 Zapaleniec#

Zapomniałam dopisać - odpowiadałam bardzo szybko, nigdy dłużej niż parę h

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@msniezek Przybywaj i rozjaśnij ten mrok. Toż to jakiś totalny absurd!

Ula

Ula
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zakładając ze jest jak piszę @Anita99_, to wystawiając i opisując towar zgodnie z prawdą i tak ci zablokują konto, tutaj niektórzy maja z tego ubaw a to jest straszne.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@LEW433 To byłaby kompletna kompromitacja serwisu.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Anita99_ Nigdy nie blokujemy kont bez powodu. Twoja oferta wprowadzała Kupującego w błąd, ponieważ informacja o tym, że monitor jest niekompletny i uszkodzony została ukryta w bardzo długim opisie, a pierwsze zdjęcie przedstawiało nowy produkt, który nie był przedmiotem sprzedaży. Owszem informacja, że sprzęt nie działa i jest przedstawiony dopiero na drugim zdjęciu pojawiła się, ale po wymienieniu wielu zalet, z których Kupujący nie mógłby skorzystać z niedziałającym sprzętem. Wady monitora nie “zostały jasno wyszczególnione w opisie" - jak tu przekonujesz. Konto pozostanie zablokowane, ponieważ tworząc opis oraz prowadząc rozmowę z kupującym w dyskusji pokazałaś nam, że Twoje działania na Allegro mają na celu osiągnięcie zysku kosztem nieuważnych klientów.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Anita99_
#8 Zapaleniec#

Pani moderatorko, zaczynając od faktu że skoro informacja była w opisie to już z tego powodu kupujący nie ma prawa do POK. Mimo to został mu przyznany. Dodatkowo, oczywiście że kupujący by mógł skorzystać ze wszystkich udogodnień monitora gdyby wymienił sobie matrycę, jej uszkodzenie bylo jasno opisane 'wystawiam jako uszkodzony, zbita matryca, do wymiany. Pierwsze zdjęcie jest wyłącznie poglądowe, kolejne są realne i przedstawiają sprzedawany przedmiot' proszę powiedzieć czym te słowa wprowadzają w błąd? Ponadto info o uszkodzeniu nigdzie nie było ukryte, tylko na samym dole opisu, gdzie każda osoba kupująca czyta końcówki opisu bo w tym miejscu jest wszystko widoczne. Na początku były wymienione funkcje, napisane było również że mechanizm monitora jest sprawny więc proszę nie pisać mi że jest to sprzęt niesprawny, bo sprawny jest tylko z matrycą do wymiany. Z racji zgodności z opisem (obowiązkiem kupującego jest zapoznanie się z opisem przed zakupem) ten POK nie powinien zostać przyznany a ja tym bardziej nie powinnam mieć żadnej blokady. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Anita99_ po co pierwsze zdjęcie przedstawiało nowy monitor i nie związany z oferta ? Nauczka na przyszłość 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Anita99_
#8 Zapaleniec#

@kostas11 proszę sprawdzić aukcję sprzedawanych monitorów na allegro z kategorii uszkodzone, zdecydowana większość ma zdjęcia takie jak miałam ja, z internetu poglądowe producenta, praktycznie każdy sprzedający uszkodzony monitor ma takie zdjęcie na głównym i te osoby mają aktywne konto i mogą sobie tak sprzedawać. Pomimo tego, jak piszesz "na przyszłość" nawet nie mam jak wykorzystać tej nauczki, bo mimo obietnicy konstruowania inaczej aukcji i nie wstawiania zdjęcia poglądowego nie chcą mi zdjąć blokady. Myślę że jest to bezczelne, bo zostałam potraktowana jak rasowy oszust a ja uczciwie wystawilam przedmiot za 7 razy niższa cenę co już daje dużo do myślenia i napisałam o uszkodzeniu w opisie, naprawdę nie rozumiem i nie zgadzam się na blokade z tego powodu. Kupujący powinien mieć nauczkę na to, że opisy należy czytać, a ja nic złego nie zrobiłam. Nie wiem dlaczego allegro traktuje tak sprzedających dzięki którym ma kasę. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Anita99_ Widzę, że nie rozumiesz. Jeśli ktoś inny manipuluje i wprowadza w błąd, to nie oznacza, że Ty też tak możesz. Jakie zdjęcia "poglądowe"? Zdjęcia mają przedstawiać to, co sprzedajesz. Poglądowe, dobre sobie.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@la_nika O super, tak powinniście działać zawsze, gdy sprzedawca manipuluje opisem w sposób, mający na celu odwrócenie uwagi i wprowadzenie w błąd kupującego.

oznacz moderatorów

Anita99_
#8 Zapaleniec#

Nie istnieje coś takiego jak wprowadzenie w błąd, w momencie gdy jest jasna informacja w opisie o jego uszkodzeniu. Każdy wpisuje opis producenta by kupujący wiedział, jakie funkcje posiada dany model. Poza opisem funkcji był opis uszkodzenia, ani nie ukryty ani nie wpleciony w tekst, był na samym końcu. Już pomijając wszystkie fakty, nie czytanie opisu jest problemem kupującego, ich obowiązkiem jest zapoznanie się z tym opisem. Po przeczytaniu dziwnym trafem nikogo nic nie wprowadza w błąd, prawda? 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Anita99_ Jeśli sprzedajesz monitor z pękniętą matrycą, to na tym się skup w opisie, to wyróżnij, nie pisz bajek o funkcjach, o zaletach, nie wklejaj zdjęć nowego sprzętu. Zadbaj o to, aby kupujący, nawet ten mało obeznany, wiedział dokładnie, co kupuje.

oznacz moderatorów

Anita99_
#8 Zapaleniec#

@xyz96 pewnie, chciałabym, tylko nawet nie mam takiej możliwości... Obiecałam allegro, że na przyszłość będę wystawiać rzetelne aukcje, niestety jedyne co w odpowiedzi dostaje na wszystkie wiadomości to 'stanowisko zostało przedstawione, konta nie odblokujemy'.. 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Anita99_ Obowiązkiem użytkownika Allegro jest skonstruowanie opisu w taki sposób aby jak najdokładniej opisywał oferowany produkt, był rzetelny i kompletny. Na Sprzedającym ciąży odpowiedzialność za treści umieszczone w ofercie. Nie mamy wątpliwości, że Twój opis miał na celu wprowadzenie Kupującego w błąd, a ponieważ to się niestety udało i Kupujący był poszkodowany, zrekompensowaliśmy ten zakup w ramach Programu Ochrony Kupujących.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@la_nika a może jednak wymagać od kupujacych myślenia? Aaaaa zapomniałem o tych wszystkich "Po 3 minutach anulowałem zakup...."

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pinsplash a może wymagać od sprzedających uczciwych opisów? Tak, wiem, nie ma nieuczciwych sprzedających 🙂

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 A ja co gwoździa znowu 🙂   : co oznacza "uszkodzona matryca"?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@la_nika  Nie wiem czy to wbrew zasadom - ale może zamieścić tu sam opis aukcji?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@la_nika A ja mam takie pytanie: co jest obowiązkiem kupującego? Czy zapoznanie się z opisem i warunkami oferty nie jest jednym z nich? Czy przypadkiem kliknięcie w "kup teraz" nie jest tego potwierdzeniem i zaakceptowaniem? Czyżby kupujący... minął się z prawdą co do powyższego (tak jak w przypadku, gdy 99,9% użytkowników klika w "przeczytałem i akceptuję", przyklepując wszelakie regulaminy bez czytania)?

No i wisienka na koniec: dlaczego na AL nie ma możliwości wybrania parametru "uszkodzony" w polu "stan"?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Anita99_ Eeee, tam. Pisz do Allegro, może inny pracownik Ci odblokuje. Zrozumiałaś swój błąd 🙂

Aha, pomimo braku obowiązku oddaj Allegro pieniądze, może odblokują 🙂

oznacz moderatorów