anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Blokada Twoich środków na Allegro

rutkowskiAGD
#9 Pomysłodawca#

Dzień Dobry 

dostałem taką wiadomość od Allegro , chodzi o blokadę konta do wypłat przez  PayU , chcą abym przesłał skan dowodu osobistego powołując się na ustawę ? ( tylko jaką ) 

Mieliście taka sytuację ?

pozdrawiam

Marcin

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

To że wymagają skanu dokumentów to jest prawda ale czy tak jest w ustawie to nie wiem.

oznacz moderatorów

rutkowskiAGD
#9 Pomysłodawca#

Chyba należało by się powołać na konkretną  ustawę  czy chodzi o ustawę o imprezach masowych , czy może o ustawę o grillowaniu kiełbasek na świeżym powietrzu czy może jeszcze o inną . Jak mam przekazać swoje dane osobowe , bo ktoś powiedział ,że tak nakazuje ustawa  , może moderator poda jaka to jest ustawa i paragraf , gdzie jest to ujęte.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@rutkowskiAGD, o skan dokumentu prosimy w celu weryfikacji Twoich danych na Allegro. Operator płatności PayU jako krajowa instytucja płatnicza musi stosować się do art. 34 Ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. To m.in. ta ustawa jest podstawą do weryfikacji danych. 

Aby przesłać skan dokumentu zaloguj się na swoje konto Allegro oraz przejdź do zakładki Ustawienia wypłat. W sekcji dotyczącej PayU kliknij „Przejdź do PayU” i prześlij zdjęcie. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Przecież sprzedając na Allegro to finansuję ich właścicieli no i czasem trochę sam zarobię ,tak trochę brzmi jakbym dając zarobić allegro finansował terroryzm albo prał brudną kasę .Mam rozumieć że sprzedaż na tym portalu może być traktowana jako terroryzm? Mam nadzieję że nie.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@kolekcjoner608, oczywiście nie podejrzewamy sprzedających o pranie pieniędzy ani finansowanie terroryzmu. Tak się nazywa ustawa, na podstawie której operator jest zobowiązany do weryfikacji dokumentów.  

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@mr_oma No to mnie uspokoiłaś ale powiedz czemu tylko na tym portalu jest taki wymóg inni tego nie wymagają a ustawa obowiązuje wszystkich .

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@kolekcjoner608, sprzedający wypłacają środki z Allegro Finanse na podstawie przeprowadzonej wcześniej weryfikacji danych przez operatora płatności PayU. Oznacza to, że operator jest zobowiązany do posiadania aktualnych danych i dokumentów.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

rutkowskiAGD
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję za informację , ale weryfikacja klienta ,a obowiązek wysłania ksero dowodu to dwie różne sprawy , sa inne możliwości weryfikacji klienta np.profil zaufany . Proszę o odblokowanie moich środków na koncie .

 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@rutkowskiAGD, jako dokument tożsamości możesz przesłać zdjęcie lub skan dowodu tożsamości. Wystarczające jest zdjęcie tylnej strony dowodu osobistego lub w przypadku paszportu - strony ze zdjęciem. 

Po zweryfikowaniu danych zdjęcie to zostanie usunięte z naszych serwerów.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

@mr_oma  Szczerze mówiąc jest mocno niepoważne, że blokuje się bez uprzedzenia środki finansowe, a "weryfikacja" trwa tak długo (jak na razie kilkanaście godzin). Jestem prawie dwadzieścia lat na Allegro, i nagle nie wiecie, czy to na pewno ja?

Jeśli nawet ustawa obliguje Was do weryfikacji tożsamości, to należy to robić sprawnie i niemal od ręki, a nie blokować "na pałę" kogo popadnie.

oznacz moderatorów

4Kitchen
#10 Popularyzator#

@*** prawda.
( czyli tak zwana trzecia z góralskich prawd)
zadzwoń sobie do UODO ( bezpłatna infolinia   606 950 000
nie wysyła się KSERÓWEK dowodów tak jak to próbuje tobie wmusić allegro tylko wysyła się potwierdzenia notarialne i/lub  dokumenty poddane wcześniejszej ANONIMIZACJI.

Allegro cię NIE DOINFORMOWUJE

o konsekwencji rozsyłania dowodów osobistych na żywca na lewo i prawo poczytaj sobie w interenecie.
cała Polska będzie na ciebie kredyty zaciągać

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@rutkowskiAGD Wymagania ustawy a wymaganie przesłania kopii dokumentu to dwie różne sprawy. Nawet w banku nie skopiują Twojego dokumentu bez Twojej zgody, a sprawę załatwisz.

Na Allegro bez przesłania kopii dokumentu sprawy nie załatwisz, a udostępnienie takiej kopii może narazić Cię na straty z wielu powodów. Wymóg przesłania kopii dokumentu jest, w mojej ocenienie, bardzo wątpliwy pod względem prawnym.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@rutkowskiAGD Popieram @xyz96 takie praktyki portalu mogą doprowadzić kogoś do zguby .Takie potwierdzanie tożsamości nie wydaje się legalne prawnie.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@kolekcjoner608  zdaje sie że to nie są praktyki allegro lecz praktyki PAY-u.

Ostatnio włączałem ich płatności na innymm portalu i procedura byla taka sama ( zdjęcie dokumentu).

Zdaje sie że to jakas wieksza akcja sprawdzania i uzupełniania danych bo ja takze dostałem maila o weryfikacji. No to zdaje sie że na kase przynajmniej do wtorku poczekamy bo przy takiej ilości to pewnie sie troche system przyblokuje.

Czy to zgodne z prawem ? hmm jesli przesyłasz je dobrowolnie to pewnie tak. Czy to bezpieczne ? moim zdaniem nie. 

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

@_Likos_ "Ostatnio włączałem ich płatności na innym portalu i procedura była taka sama" - tak, tyle że tam weryfikacja trwała kilkanaście czy kilkadziesiąt minut - a tu dzień mija, i nic.

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

Też dzisiaj dostałem. Wysłałem, parę godzin minęło, i nic.

Niestety, to samo było na e-Bay.de przy weryfikacji nowego systemu płatności, zdarza się też na PayPal. Powszechna praktyka, zapewne niezbyt bezpieczna (chociaż bezpieczniejsza niż kserowanie dowodu np. przez hotel).

oznacz moderatorów