anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Blokowanie konta po sprzedaży

_dempsey_
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry wszystkim,

chciałbym się podzielić swoją historią ze sprzedażą (okazjonalną) na Allegro (która skutecznie wyleczyła mnie z dalszych prób współpracy w tej kwestii z Allegro).

 

Konto posiadam od niemal 20lat, w tym czasie w większości kupuję i okazjonalnie sprzedaję zalegające rzeczy. Tak też zrobiłem ostatnio z konsolą PlayStation 4. Jakież było moje zdziwienie, gdy po sprzedaży i spakowaniu przesyłki, okazało się, że mam całkowicie zablokowane konto... bo niby Allegro ma podejrzenia co do potencjalnego oszustwa i oczekuje ode mnie potwierdzenia, że jestem w posiadaniu właśnie sprzedanego i wysłanego towaru, robiąc zdjęcie swojego dokumentu tożsamości na tle sprzedanego produktu...

Najzabawniejsze nie jest nawet to, że mam zrobić zdjęcie czegoś, co już wysłałem i jednocześnie potwierdzić swoje dane osobowe, które Allegro od dawna już posiada... Cały ten proces jest rzekomo po to, by chronić kupujących przed oszustwami - jak szlachetnie... Jeśli taki jest cel, to dlaczego ten proces weryfikacji, czy faktycznie jestem w posiadaniu sprzedawanych przedmiotów nie zadział się w momencie wystawiania przedmiotu na Allegro (co uniemożliwiłoby pojawienie się na tym portalu potencjalnie fałszywej oferty). Co więcej Allegro pobrało swoją prowizję od potencjalnie przestępczej transakcji (sic!) - a wisienką na torcie jest to, że wypłaciło mi na konto środki z tej sprzedaży?! Więc po co zablokowane konto, jeśli nie ustrzegłoby to kupującego przed potencjalnym oszustwem? Oszustowi nie przeszkodziłoby w osiągnięciu korzyści z oszustwa... a Allegro w staniu się czerpiącym korzyści z oszustwa... Po prostu kabaret... Jedyny skutek jest taki, że czuję się potraktowany jak pospolity przestępca i nie mogę dokonywać nawet zakupów (na sprzedaży mi nie zależy, bo nie robię tego często - a teraz nie będę już robił tutaj wcale).

Ciekaw jestem co do powiedzenia w tym temacie mają tutejsi moderatorzy:  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  oraz poinformowani już przeze mnie o tej praktyce UOKiK i IODO. Czekam teraz aż moja przesyłka dojdzie do kupującego... mam nadzieję, że wówczas równie sprawnie i szybko moje konto zostanie odblokowane, bo z bezpodstawnym zablokowaniem Allegro nie miało najmniejszych problemów.

Pozdrawiam wszystkich użytkowników i ciekaw jestem Waszych historii w podobnych sprawach.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

LEW433
#21 Demiurg#

Bardzo często przy sprzedaży PS4 pojawiają się takie blokady, zaczęło się od czasu przedsprzedaży i teraz jest to regułą, nie znam powodów którymi kieruje się Allegro, piszą tak jak tobie odpowiedzieli.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@_dempsey_, widzę, że dziś przed południem poprosiliśmy Cię o przesłanie zdjęcia samego dokumentu tożsamości. Zapewniliśmy, że odblokujemy konto po spełnieniu tego wymogu.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

_dempsey_
#7 Wielbiciel#

Wysłałem i na szczęście już odblokowane - niemniej weekend kiedy miałem czas na buszowanie i robienie zakupów przeszedł i jestem o dwa dni w plecy z dostawami - a sam fakt domyślnego uznania każdego klienta za oszusta jest upokarzający.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Nie jest to logiczne ale spróbuj poprosić tego nabywcę by wystawił ci komentarz za tę aukcję ,to może wystarczy do zdjęcia blokady . Z tymi konsolami to było trochę matactwa w przeszłości i dmuchają na zimne z nadmierną przesadą do dziś.

oznacz moderatorów

_dempsey_
#7 Wielbiciel#

Ja to wszystko rozumiem, ale gdyby zależało im na ochronie klientów, to blokowaliby możliwość wystawienia podejrzanego przedmiotu. A tutaj - pozwalają wystawić, pozwalają sprzedać, pobierają prowizję i jeszcze przelewają środki i.... blokują konto do wszystkich operacji a nie tylko sprzedaży (co przecież też rozwiązywałoby problem podejrzanej sprzedaży). Poczułem się jak oszust... Poza tym - to używane PS4 a nie słabo wciąż dostępne PS5... to tylko świadczy o jakimś chaosie a nie skutecznym i logicznym działaniu...

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Nie wiem czy ma na to wpływ czynnik ludzki czy tak są zaprogramowane ich wychwytywacze fraz i automat decyduje że coś jest nie tak .Człowiek , to myślę że by się zastanowił a nie odwalał taką maniane.

oznacz moderatorów