anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak automatycznych zwrotów na Allegro Lokalnie

Client:90346990
#3 Debiutant#

Dlaczego allegro oszukuje na prowizji i wymusza pisanie do nich o zwrot za promowanie z usunietych przed czasem ofert? Nie ma takiej informacji w regulaminie, a strasza windykacjami za fikcyjny dlug

oznacz moderatorów
34 ODPOWIEDZI 34

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:90346990 sam usunąłeś ? to czemu mają zwracać automatycznie 🙂

Oni usunęli za naruszenie regulaminu ? też z jakiej paki mają oddawać automatycznie 🙂

Jak nie chcesz pisać maila to nie pisz Twoja strata 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:90346990
#3 Debiutant#

wiem ze to allegro gadane to [edycja], ale prosze o rzeczowa odpowiedz z fragmentem regulaminu o ktorym mowa. Co z tego, ze zostalo usuniete, wykupilem pakiet na 10 dni a nie na godzine. Powinno byc zwrocone, a problem dotyczy wielu kont.

oznacz moderatorów

Client:90346990
#3 Debiutant#

i dlaczego allegro wzywa do zaplaty fikcyjnego de facto dlugu poprzez windykacyjne firmy wspolpracujace z nimi. Przeciez to jest jakis walek, obiecuja od roku te funkcjonalnosci jak na zwyklym allegro, a nadal to nie dziala tak jak powinno i allegro zeruje na tych oplatach. Ciekawe ile osob udalo sie naciagnac straszac windykacja

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:90346990 Prowizja na Lokalnie jest naliczana po zapłacie za towar lub po wybraniu przez kupującego wysyłki za pobraniem lub odbioru osobistego. W innych przypadkach nie jest naliczana.

oznacz moderatorów

Client:90346990
#3 Debiutant#

prosze czytac uwaznie, mowie o kosztach promowania za oferty wyroznione, ktore zostaly usuniete przed czasem waznosci pakietu Przykladowa sytuacja: wykupuje pakiet na 10 dni, a oferta jest usuwana przez moderacje, nie dostalem od kilku miesiecy automatycznego proporcjonalnego zwrotu za wyroznienie tak jak ma to miejsce na "zwyklym" allegro, wiec dlaczego dostaje wezwanie do zaplaty od firmy windykacjnej i na jakiej podstawie mam pisac do allegro z prosba o zwrot. Nie ma takiego zapisu w regulaminie serwisu, wiec co to za wyludzanie pieniedzy

oznacz moderatorów

7YP6K
#12 Orędownik#

@Client:90346990 Przedstaw fakty. Z jakiego powodu została usunięta przez moderacje?

oznacz moderatorów

Client:90346990
#3 Debiutant#

oferty zrzutek na konta netflix i konta steam na wlasnosc, tylko nie bardzo wiem jaki ma to zwiazek. Umowa na 10 dni to umowa na 10 dni. Nie jestes w stanie sie z niej wywiazac usuwajac oferte zwracasz oplate proporcjonalnie tak jak jest na zwyklym allegro. Nie ma o tym mowy w regulaminie, wiec dzialanie allegro jest bezprawne. A z reszta nawet jakby bylo to nie znaczy, ze regulamin allegro stanowi wyzszosc nad obowiazujacym polskim prawem.

oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

@Client:90346990 a nie było czasem tak, że usuwali ofertę niezgodną z regulaminem i mimo to wystawiałeś ją ponownie? Promowanie nie daje immunitetu na usuwanie ofert

oznacz moderatorów

Client:90346990
#3 Debiutant#

ale mi nie chodzi o immunitet, tylko jakim prawem mam prosic o zwrot gdzie to oni nie wywiazali sie z umowy? jestem jeszcze w stanie zrozumiec gdyby wystawiany towar byl nielegalny w swietle polskiego prawa, ale tak nie jest, wiec dlaczego mam placic za cos, co powinno byc mi zwrocone. Caly ten system prowizji allegro to jawne wyludzanie. Ilu jest nieswiadomych uzytkownikow, ktorzy zaplacili nadprogramowa prowizje? Jesli to nie jest naciaganie to nie wiem co nim jest.

oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

@Client:90346990 sam się nie wywiązałeś z umowy. Jakim prawem wystawiasz ponownie oferty które zostały usunięte? Mając świadomość że ją usuwają to jeszcze je promujesz a potem masz pretensje że nie zwracają.

oznacz moderatorów

Client:90346990
#3 Debiutant#

poprosze zatem o artykul lub ustawe, ktora delegalizuje i penalizuje wystawianie ofert zrzutek na konto netflix lub sprzedaz kont steam z gra na wlasnosc. Co mnie obchodzi jakis bzdurny regulamin allegro, ktory nie ma zadnej mocy prawnej w tej kwestii? Jakos na zwyklym allegro nie bylo problemu wprowadzic automatycznych zwrotow, wiec co stoi na przeszkodzie zeby cos takiego bylo na lokalnym? dlaczego mam placic za pakiet 10 dniowy pelna cene skoro oferta byla widoczna przez np. godzine. Powinno byc zwrocone proporcjonalnie, czyli 19 zl - jakies grosze za widocznosc przez ta godzine i nie byloby afery. 

oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

@Client:90346990 to Allegro sprawa co pozwalają sprzedawać u siebie na podwórku i nic do tego nie mają ustawy ani konstytucja. To że coś nie jest zakazane w polskim prawie, nie znaczy że możesz to wystawiać gdziekolwiek chcesz u kogoś.

Jak otworzysz plac handlowy dla rolników i przyjedzie handlarz drzwiami, to go nie wyprosisz bo prawo polskie mu pozwala na handlowanie drzwiami?

Moim zdaniem nie powinni nic zwracać, jak ktoś łamie regulamin i mając świadomość jeszcze promuje oferty łamiące regulamin, to powinien się liczyć z tym, że nie odzyska pieniędzy za promowanie.

oznacz moderatorów

Client:90346990
#3 Debiutant#

ale ja nie pytam o twoje zdanie, bo mnie ono guzik obchodzi i na szczescie nie ma zadnego znaczenia. Z reszta predko bys je zmienil, gdyby sytuacja dotyczyla ciebie.  A twoja wypowiedz zakrawa o lekki fanatyzm. Pytam, czy jest to zgodne z regulaminem i obowiazujacym w Polsce prawem, proszac jednoczesnie o takowy fragment zapisu lub podanie podpunktu, w ktorym znajde informacje na ten temat, a uzyskuje jakis belkot fanatyka, jesli nie masz nic rzeczowego do przekazania to zignoruj moje wiadomosci i na nie nie odpowiadaj, bo tylko utwierdzasz mnie w tym, ze allegro jest [edycja] 

oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

@Client:90346990 nie zmieniłbym bo bym nie handlował pirackimi dostępami do kont

Tak, jest to zgodne z regulaminem. Choćby dlatego że można odwrócić sytuację: znajdź mi punkt ustawy w polskim prawie która mówi o tym że każdy może handlować czym chce (legalnym) u kogo chce. Nawet u ciebie w ogródku pod domem.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:90346990 To nie allegro nie wywiązało się z umowy, tylko ty złamałeś regulamin allegro (który zaakceptowałeś zakładając konto i wystawiając oferty), w związku z czym pretensje powinieneś mieć jedynie do siebie.
Proponuję wystosować pytanie do netflixa i steama "czy sprzedaż Waszych kont jest dozwolona?" i zobaczyć, co ci odpiszą oraz którymi punktami swoich regulaminów to podeprą😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Client:90346990
#3 Debiutant#

Mow na temat, bo juz oczy pieka od czytania tego belkotu. Pytam caly czas o rzeczowy fragment lub podpunkt regulaminu, ktory wyjasnia ta kwestie, poza tym co ma piernik do wiatraka? W powazaniu mam regulamin allegro, powinno byc zwrocone i tyle w temacie, a nie ze trzeba pisac i sie prosic. Jak smiesznie to brzmi jak sie czyta wpisy klakierow alledno takich jak ty, ktorzy ucza kogos regulaminow i uczciwosci, a wspieraja antykonsumencki system oplat i prowizji na allegro. Podwojne standardy

oznacz moderatorów

Client:90346990
#3 Debiutant#

swoja droga jakos allegro nie widzi problemu w pobieraniu prowizji ze sprzedazy tych zakazanych towarow 😄 

liczne toczace sie postepowania UOKiK wzgledem serwisu tez są dzielem przypadku, bo ot tak o sie ktos przyczepia do allegro za niewinnosc i uczciwosc 😄

to jest w tym najzabawniejsze, ale widze, ze ta spolecznosc to po prostu kolko wzajemnej adoracji

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:90346990 Na rachunku konta, z którego piszesz, 15 stycznia zrobiliśmy korektę na kwotę 152,00 zł. Jest to zwrot środków za wyróżnienie ofert, które zostały usunięte, ponieważ naruszały nasz regulamin. 

Rozumiem, że wolałbyś się nie upominać o ten zwrot. W przyszłości postaramy się usprawnić procedurę.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Client:90346990
#3 Debiutant#

no i mi tylko o to chodzi, tylko obiecujecie te "autozwroty" od ponad roku i nic z tego nie wynika. Wlasnie z tego wzielo sie moje poddawanie w watpliwosc moralnosci tego typu dzialan. Dziekuje za rzeczowa odpowiedz a nie ataki ad personam jak co poniektorzy tutaj. Niemniej listy od windykacji nadal otrzymywalem po korekcie, wiec cos tu jest wyraznie nie tak. 

oznacz moderatorów