anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak kontaktu ze zwycięzcą aukcji

MAMY ROZWIĄZANIE!
Damiani11
#7 Wielbiciel#

Cześć,

w niedzielę 4 dni temu skonczyła się aukcja. Napisałem maila do zwycięzcy i nie ma żadnego odzewu. 

Co w takim przypadku powinno się dalej zrobić?

Jeżeli kupujący zrezygnuje to czy można sprzedać towar osobie która była za nim?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
pinsplash
#21 Demiurg#

@Damiani11 Gdzie to było? Lokalnie czy Allegro? Czy zaznaczyłeś w aukcji/licytacji czas na wpłatę? Jeżeli nie to na zwykłym Allegro Kupujacy ma na to 30 dni...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
Damiani11
#7 Wielbiciel#

Na zwykłym Allegro. Przy wystawianiu nie widziałem nigdzie opcji czasu na wpłatę.

No dobrze, czy trzeba czekać? A po tych 30 dniach klient może powiedzieć, że jednak nie chce kupić?

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Tak, ale masz zawsze przed wystawieniem skrócić ten 30dniowy termin.

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@Damiani11 Niestety tak - na 'zwykłym' allegro w licytacji kupujący ma aż 30 dni na zapłatę z tym, że może zrobić psikusa i nie zapłacić i nie poniesie z tego tytułu żadnych konsekwencji - a Ty za to  musisz czekać bo jeśli jednak zapłaci to musisz wysłać.
Dlatego warto załączać w licytacji zapis, że na wpłatę czekasz np. maksymalnie 7 dni roboczych - jest to zgodne z regulaminem allegro.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Damiani11 Cześć 🙂 Był to zakup w licytacji, zatem Kupujący ma 30 dni na opłacenie zamówienia. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
misiabela
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry. Mam podobny problem, nie chcę zaczynać nowego wątku. Po pierwsze: czym jest "zwykłe" Allegro? Po drugie: gdzie i jak mogę skrócić opcję zapłaty przy sprzedaży na A.L.? Po trzecie: gdzie znajdę dane kupującego, który już sfinalizował licytację, bo nigdzie ich nie widzę i nie mam możliwości kontaktu? Będę wdzięczna za odpowiedź.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@misiabela Cześć. 🙂 Dokładne różnice w sprzedaży na Allegro i Allegro Lokalnie opisaliśmy w tym artykule.  Zwykłe Allegro: https://allegro.pl/, Allegro Lokalnie: https://allegrolokalnie.pl/

Na Allegro Lokalnie nie ma możliwości skrócenia czasu na opłacenie zakupów, jest to 5 dni. 

Informacje o kupującym znajdziesz w zakładce Zamówienia od kupujących. Dane klienta znajdziesz też w mejlu, który wysyłamy po sprzedaży. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
misiabela
#9 Pomysłodawca#

Bardzo dziękuję, to mi wiele wyjaśniło. Jeszcze tylko pytanie odnośnie opłaty na AL, czy dobrze rozumiem że kupujący ma 5 dni na opłacenie zakupu, w tym przypadku w wyniku licytacji? I czy w przypadku opcji "kup teraz" jest podobnie?

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@misiabela Tak, w obu przypadkach na Lokalnie (licytacja i kup teraz) czas na opłacenie zamówienia to 5 dni 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów