anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak produktu w Katalogu

sklepnasiona
#8 Zapaleniec#

Hej, czy mogłabym uzyskać poradę jak wystawić nasiona rośliny ozdobnej, której nie ma w katalogu?

Chcę wystawić nasiona jeżówki żółtej, po łacinie echinacea paradoxa. Jest to roślina inna od jeżówki różowej po łacinie  echinacea purprea. Są to dwa różne  gatunki roślin i dwie różne odmiany, a katalog z uporem maniaka proponuje mi połączenie echinacea paradoxa z echinacea purpurea.

Korzystając z okazji chce wyraźnie zaznaczyć, ze Allegro nie odróżnia u roślin gatunku od odmiany , tym samym obniżając jakość, która mogłaby wynikać z poprawnego katalogowania ofert, bo zmusza do bezsensownego łączenia ofert, które nie mają ze sobą nic wspónego.

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19

kostas11
#21 Demiurg#

@sklepnasiona a msz kod EAN ??? to podaj 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

sklepnasiona
#8 Zapaleniec#

Nie mam, nasiona sprzedawane w hurcie nie mają kodu EAN.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@sklepnasiona no to masz odpowiedź, czemu nie możesz dodać i Ci łączy 😄 Wykup se kody i wtedy dodasz 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

sklepnasiona
#8 Zapaleniec#

Tak, bo kod EAN to akurat ten parametr, który jest przeistotny dla tej kategorii produktów.

Niemniej dzięki za poświęcony czas.

oznacz moderatorów

archimed
#11 Animator#

Dzień dobry.

Proszę użyć linku:

https://www.ean-search.org/?q=echinacea+paradoxa

Jest 7 (siedem!) EAN do wyboru. Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

sklepnasiona
#8 Zapaleniec#

Dziękuję serdecznie!

oznacz moderatorów

archimed
#11 Animator#

Witam. Porada na bardzo wysokim poziomie, akurat dla Demiurga na 21 szczeblu grzędy.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@archimed a Twoja porada za to robi bałagan w katalogu 🙂 po drugie od 2 stycznia 2024 r.

Jeśli podasz kod EAN (GTIN), który nie istnieje w bazie GS1, nie wystawisz i nie edytujesz oferty. Damy Ci o tym od razu znać w komunikacie, który wyświetlimy w formularzu wystawiania, w pliku z raportem lub przez API.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

archimed
#11 Animator#

Trzeba mieć tupet, aby oskarżyć mnie (!) o robienie poradą z legalnymi numerami EAN bałaganu w katalogu Allegro. który i tak jest wzorem "porządku, klarowności i przejrzystości"

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@archimed kolego, takich kodów prawdziwych a nie zarejestrowanych to ja mam tysiące, należących do innych firm które je wykupiły a nie przypisały do produktów, one nie przejdą, allegro w razie sporu prosi o zrzut z GS1 i co podasz jak tam nic nie ma ???

Potem taki przedsiębiorca, próbuje wprowadzić produkt do allegro i się okazuje że ma nasiona przypisane w katalogu allegro 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

☹️

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@archimed Sprawdziłam przykładowy kod EAN, jest on prawidłowy, ale dane nie są uzupełnione. https://www.eprodukty.gs1.pl/catalog/4251205449699

Jednocześnie upominam Cię - na forum wypowiadamy się z szacunkiem i bez wulgaryzmów. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

sklepnasiona
#8 Zapaleniec#

Korzystając z okazji pojawienia się moderatora zapytam, jaki sens ma EAN przy nasionach, które nie są produktem fabrycznym a organicznym? Ich cechy są uzależnione od sezonu, a jakość opisuje wskaźnik kiełkowalności a nie EAN. 

Dużo bardziej pożyteczne byłoby wymaganie numeru serii/partii bo ona faktycznie mówi coś o jakości.

Nasiona z tym samym kodem EAN mogą mieć w każdym roku zupełnie inna zdolność kiełkowania.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@sklepnasiona ale to dalej pod tym kodem EAN będą nasiona tej samej rośliny, a serię czy zdolność kiełkowania może być zmienną w parametrach 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

sklepnasiona
#8 Zapaleniec#

I bez EAN jest parametr gatunek i odmiana. A miejsca na parametr seria nie ma.

Jakość nasion jest tak zmienna, że EAN nie ma tu żadnego sensu. 

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@sklepnasiona Jeśli masz problem z wystawieniem jakiejś oferty, proszę o numer oferty, o którą chodzi oraz o zrzut ekranu z momentu, gdy system proponuje Ci powiązanie oferty z błędnym produktem. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@sklepnasiona Dziękuję za Twoją sugestię! Skonsultuję tę kwestię z zespołem odpowiedzialnym za ten obszar i wrócę do Ciebie z odpowiedzią. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@sklepnasiona Wracam do Ciebie z odpowiedzią. Kod EAN jest parametrem identyfikującym dany produkt i na nim opiera się nasz katalog. Informację o serii możesz jak najbardziej umieścić w opisie oferty. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@w_kiwi spokojnie, już mnie tu Trollami itp. mianowali, to tylko świadczy o poziomie autorów wątków 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów