anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Chcę sprzedać towar z długiem.

VD_VD
#8 Zapaleniec#

Chcę sprzedać telefon z fakturą na której są zobowiazania ratlne na 24 miesiące.

Czy napisać w aukcji że kupujący będzie musiał spłacać raty?

Kupiłem tel. W salonie na raty niestety nie spelnia moich oczekiwań po tygodniowym użytkowaniu. Nie mogę  zawrócić. Chcę sprzedać za 50%.

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

RED
#21 Demiurg#

masz na to zgodę właściciela długu?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@VD_VD Nie możesz wystawić takiego telefonu na Allegro do czasu spłacenia rat.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

VD_VD
#8 Zapaleniec#

Dlaczego nie mogę?

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@nat_not 

Natalia, mogłabyś rzucić jakąś podkładką z regulaminu? Zakaz jest słuszny i logiczny, ale o ile mi wiadomo, nie wynika bezpośrednio ani z przepisów prawa, ani z regulaminów operatorów - to wasza decyzja i ciekawa jestem podstawy prawnej😊

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Kasiulki2 zapewne chodzi o to, że operatorzy w swoich ofertach ratalnych zastrzegają, że osoba biorąca taki telefon na raty jest jedynie jego użytkownikiem aż do momentu zakończenia spłaty. Zgodnie z prawem jego właścicielem jest operator. Coś jak auto w leasing - możesz jeździć, nie możesz sprzedać. Obecnie każdy operator stosuje takie zapisy - każdy poza tym "fioletowym" który stosuje je tylko w niektórych przypadkach.

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@komis-bell 

No to faktycznie zakaz sprzedaży wynika bezpośrednio z regulaminu operatora. Nie wiedziałam, dzięki😊

oznacz moderatorów

VD_VD
#8 Zapaleniec#

To musicie porządek zrobić bo mam nawrzucać linki gdzie ludzie sprzedają telefony z fakturami z ratami które trzeba spłacić. W sumie to ochrona kupujących. A czy zwróci pieniądze za telefon który kupie i za 3 miesiące zostanie zablokowany.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@VD_VD Takie oferty możesz zgłaszać tutaj: https://allegro.pl/zglos-naruszenie/oferty 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@VD_VD 
Problem jest bardziej złożony.
Telefon "wzięty u operatora na raty" najczęściej pozostaje własnością operatora do czasu spłaty rat - sprzedawanie go może być więc zakwalifikowane jako paserstwo umyślne.
Ewentualny Kupujący kupiłby więc telefon z wadą prawną natomiast nawet po spłaceniu rat za osobę, która zawarła umowę z operatorem - nie staje się jego właścicielem (po spłacie całości zobowiązania właścicielem telefonu staje się strona Umowy z dotychczasowym właścicielem czyli Operatorem, a nie kolejny Użytkownik).

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

VD_VD
#8 Zapaleniec#

To musicie porządek zrobić bo mam nawrzucać linki gdzie ludzie sprzedają telefony z fakturami z ratami które trzeba spłacić. W sumie to ochrona kupujących. A czy zwróci pieniądze za telefon który kupie i za 3 miesiące zostanie zablokowany.

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@VD_VD 

Kupujący nie będzie musiał spłacać rat, chyba że zrobicie cesję umowy (za zgodą operatora, oczywiście) - i to chyba całej, czyli przekazanie numeru wraz z zobowiązaniem do opłacania abonamentu i rat za aparat. Nie możesz ot tak sobie "przekazać" kupującemu rat do płacenia.

Poza tym Allegro najwyraźniej zabrania sprzedaży tutaj niespłaconych telefonów.

oznacz moderatorów

VD_VD
#8 Zapaleniec#

Tak zgadzam się z tobą całkowicie do wszystkich odpowiedzi. Co Pani Moderator może z tym zrobić? Nic Bo jest tylko Moderatorem Forum. Nie przestawiła żadnego punktu regulaminu który zabrania wystawiania takiego towaru.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@VD_VD 

Np. Art 4. p 4.1

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@VD_VD Mówi o tym punkt 4. Regulaminu (https://allegro.pl/regulamin#artykul-4-towary-zakazane)

Sprzedający zobowiązują się do niewystawiania na Transakcji Towarów, którymi obrót narusza obowiązujące przepisy prawa (z uwzględnieniem przepisów każdego obcego prawa, które może mieć zastosowanie w danym przypadku) [...]

Osoba, która kupuje telefon na raty u Operatora nie jest właścicielem tego urządzenia aż do uregulowania ostatniej płatności. W świetle prawa takiego telefonu nie można sprzedać osobom trzecim. Sprzedawany towar musi być własnością sprzedawcy lub sprzedawca musi mieć prawo do odsprzedania takiego towaru. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

VD_VD
#8 Zapaleniec#
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@VD_VD, dziękuję Ci za sygnał - usunęliśmy tę ofertę. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

VD_VD
#8 Zapaleniec#

Nie dziękuje! Takich ofert jest dużo i powtarzają się do dzisiaj. To wasza nieudolność sprawia, że oszust może sprzedawać. Do dziś.

oznacz moderatorów