anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Chce odstąpić od wygranej licytacji

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:49059672
#8 Zapaleniec#

Witam! Dziś brałem udział w licytacji konsoli PS 5. Teraz jest szał z zakupem tej konsoli z sklepach możliwa dostawa za 3-4 miesiąca. Znalazłam aukcje gdzie pan pisze „Dzień dobry,
Mam do sprzedania zestaw Konsola Sony PlayStation 5 w wersji z napędem + Gra The Last of Us Part II.
Zestaw został zakupiony w sklepie NeoNet. Według informacji sklepu, dostawa nastąpi nie później niż 31.01”

Byłam taka szczęśliwa, ze dostanę ją ze nie zrozumiałem ze ta konsola jeszcze nie dostawiona, ze Pan licytuje tyko obietnice. Wygrałem z ceną 3000 ( cena sklepu 2300).  Gotowa zapłacić więcej za konsol która istnieje , a ne za powietrze. 
napisałem do Pana sprzedawca , nie odpowiada. co może być, jak Pan zachce opłaty ( jesteśmy osoby prywatni). Dziękuje  
  

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16
pulkownik66
#19 Nestor#

@Client:49059672  Jak Pan sprzedawał powietrze, to zapłać mu powietrzem.

Daj link do tej aukcji

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Client:49059672 Jeżeli to było na Allegro Lokalnie, nie musisz płacić. Tam zawiera się umowy warunkowe, a warunkiem jest zapłata w ciągu 5 dni. Po tym czasie, zgodnie z regulaminem, umowa jest automatycznie rozwiązywana, transakcja uznana za niebyłą, a licytacja odnowi się sprzedawcy z ceną wywoławczą.

oznacz moderatorów
Client:49059672
#8 Zapaleniec#

To było zwykle Allegro. Aukcja osobą fizyczną. 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Client:49059672 W takim razie umowa jest zawarta i obowiązuje, sprzedawca może się domagać zapłaty, ale zmusić Cię do tego może tylko sądownie. Próbuj kontaktu i porozumienia.

oznacz moderatorów
Client:49059672
#8 Zapaleniec#

Na razie, napisałem, ale odpowiedzi niema. Bardzo dziękuje za pomoc 

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@Client:49059672   Przede wszystkim nie próbuj  płacić.  Gdyby  domagał się  zapłaty  poproś  najpierw o  rachunek  "pro forma"

Jeżeli jest osobą prywatną  zainteresuj się  w którym Urzędzie Skarbowym  opłaca podatki  oraz  dowiedz się o  adres Policji  Skarbowej  dla jego  rejonu.

Podejrzewam że  takie  działania  znacznie  ostudzą jego  chęć  łatwego zysku.

oznacz moderatorów
Client:79179573
#16 Inspirator#

@br. napisał: "Gdyby  domagał się  zapłaty  poproś  najpierw o  rachunek  "pro forma"

Faktura pro forma od osoby prywatnej?

"Jeżeli jest osobą prywatną  zainteresuj się  w którym Urzędzie Skarbowym  opłaca podatki"

Grubo! @pinsplash, jesteś tu? Potrzebny mem. Wiesz który.

"dowiedz się o  adres Policji  Skarbowej"

Adres czego?

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@br. No offence, ale jak tak przeczytałem Twojego posta, to pierwsze co mi się skojarzyło, to pewna modlitwa z "Dnia świra".

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@Knowhere   He... he...  to dobrze  że  tak  się  skojarzyła,  bo metoda  jest  trochę  kontrowersyjna.  Ale  zapewniam  że  skuteczna.

Ja  tylko raz  wobec klienta  który  jakoś  dziwnie nie wysyłał  mi  zakupu i nie odpowiadał na maile zadałem  mu na końcu listu pytanie:

"Czy  Urząd  Skarbowy  w  twoim mieście znajduje się nadal pod adresem...... ?"

Odpowiedź  była  bardzo szybka i  oczywiście  pozytywna mimo  widocznego zdenerwowania  klienta.

Oczywiście że nie stosuje takich metod codziennie, więc  ja sam  nawet nie  zauważyłem  że  dawne Izby Skarbowe zmieniły nazwę na  Krajową  Administrację Skarbową, ale z  tego co wiem  to tak samo chętnie tropią  podatników.

Wiem również że  w konkretnym przypadku  sprzedawca konsoli powinien rozliczyć  sprzedaż  dopiero  w kwietniu,  więc  jeszcze  daleka droga,  ale  już  sama groźba  że   kupujący  ma  zamiar  zgłosić  to do skarbówki powinna  zadziałać  uspokajająco  na  zapędy  sprzedającego.  Poza  tym  kupujący  sygnalizuje tym  sposobem  determinację  że  tak łatwo  "skóry nie  odda"

No i tyle  w temacie.

ps.  Tobie  chyba nie muszę  tłumaczyć różnicy pomiędzy  fakturą VAT  a  rachunkiem uproszczonym?  Bo  ktoś  tutaj nie  rozróznia.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@br. O ile mi wiadomo, to rachunki uproszczone już nie funkcjonują (od jakiegoś czasu). I dlaczego akurat mi zadajesz to pytanie? Ja nie piłem do faktury pro forma (od osoby fizycznej), tylko do donoszenia do skarbówki.

Poza tym nie rozumiem w czym jest problem, skoro w treści oferty wyraźnie było napisane kiedy nastąpi dostawa konsoli, a kupujący (lub kupująca, bo ciężko to wywnioskować z treści postów) tego nie ogarnął (lub nie ogarnęła) tylko i wyłącznie przez swój entuzjazm związany z faktem wygrania licytacji.
Czytanie opisów (i instrukcji obsługi) zazwyczaj rozwiązuje ~90% problemów użytkowników.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@Knowhere  Rachunki uproszczone funkcjonują, co prawda w bardzo ograniczonym zakresie ale jednak.

Ostatni dostałem rok temu, od ....   grabarza.    Za  wycięcie  tui  i prace porządkowe.

To tak na marginesie.

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Knowhere 

a kupujący (lub kupująca, bo ciężko to wywnioskować z treści postów

Zdaje się, że piszą oboje - ( jesteśmy osoby prywatni) 😂😂

Wygląda na to, że jednak udało się skontaktować ze sprzedającym :

https://allegro.pl/oferta/konsola-sony-playstation-5-z-napedem-tlou-part-ii-10061555399

 

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg Ale takich dopisków "Płatność przez Allegro w ciągu 3 dni od zakończenia aukcji.", to nie rozumiem (skoro w tej kwestii regulamin allegro mówi co innego).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Knowhere 

To są tzw. ustalenia indywidualne 🤣

_____________
Kama
oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

Hej @Client:49059672, brak odpowiedzi od Sprzedającego może być związany z okresem świątecznym. Spróbuj skontaktować się z nim jeszcze dzisiaj w sprawie rezygnacji z zakupu. Mam nadzieję, że uda Wam się dojść do porozumienia.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
Client:49059672
#8 Zapaleniec#

Bardzo - bardzo dziękuje ! Czekam na razie 😞

oznacz moderatorów