anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co jeśli kupujący uszkodził urządzenie, a teraz chce za to rekompensaty z POK?

wolff85
#8 Zapaleniec#

Kupujący uszkodził płytę główną komputera. Otworzył dyskusję w której uważa, że otrzymał wadliwy towar. Złożył wniosek o rekompensate z POK. Mam dowód na to, że wysłałem sprawną płytę. Grożą mi sankcje mimo, że nie jestem winny świadczy też o tym fakt, że kupujący nie zgłosił, że otrzymał paczkę w której była uszkodzona płyta po jej rozpakowaniu (brakujące dwa piny w gnieździe na procesor). Zrobił to dopiero po montażu procesora i jakiś testach. Co mogę zrobić?? 

oznacz moderatorów
28 ODPOWIEDZI 28

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

Fotki w ofercie, to w ofercie, a kupujący będzie twierdził: "niezgodne z opisem", albo "towar wadliwy" lub inne.

I weź tu wygraj taki mecz.

Allegro zgodnie z tradycją opowie się po stronie kupującego, a prawdy sobie w sądzie dociekaj. Lipa.

oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

Nie jest wbrew pozorom łatwe wydarcie pinu.

Nawet dla osoby ze średnim doświadczeniem.

Pewny jesteś, że to ta sama płyta, którą wysłałeś?

To częsta sztuczka.

Nie mówię, że tu tak jest, ale może.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@wolff85 Nie bardzo rozumiem czemu temat tak się "mieli"....🤔

1. Kupujący zgłasza reklamację - uszkodzenie pinów na płycie głownej

2. Sprzedający prosi o odesłanie płyty.

3. Sprzedający robi zdjęcia przy odbiorze paczki i otwieraniu itp

4. Sprzedający sprawdza czy to ta sama płyta ( numery) oraz czy uszkodzenie nie jest mechaniczne przy niewłaściwej próbie montażu.

5. Mając zdjęcia jak wyglądała płyta przed i po oraz pewność że to nie jego wina i uszkodził kupujący  - Sprzedający odrzuca reklamację.

WAŻNE - Sprzedający nie może "olewać" dyskusji i nie odpowiadać kupujacemu - tego Allegro nie lubi.

Allegro po odrzuceniu reklamacji może zwrócić pieniądze kupującemu, ale jeżeli reklamacja nie jest odrzucona "Nie bo nie" tylko udokumentowana, raczej nic Sprzedającemu nie grozi.

 

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

pinsplash mieli się, bo sprzedawca obawia się konsekwencji, nie koniecznie będąc winnym ,w  wypadku odrzucenia reklamacji.

Restrykcje bolesne, a reakcje Allegro są zazwyczaj na skróty.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@br. Akurat w przypadku intela bardzo łatwo uszkodzić piny w sockecie, nawet montując procesor do niego przeznaczony.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@pinsplash w samo sedno

@Knowhere przykład z tego tygodnia u nas w serwisie

komputer z ryzenem - klient wymieniałem wentylator w kompie i nie startuje

stan faktyczny po rozebraniu komputera - płyta wygięta w literę u

i wentylator tak mocno dokręcony, że nie można go zdemontować

 

dlaczego wygięta w literę u - bo procesor pinami nie był włożony do socketu am4

i dociśnięty na siłę dużym chłodzeniem

 

da się tak zamontować? da!

po rozebraniu i prostowaniu pinów procesora sprzęt nagle ożył

 

 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@RED A weź mi nic nie mów o pogiętych nóżkach. Kiedyś kupiłem procek - nie było fotek od strony nóżek, ale sprzedawca zapewniał, że stan igła etc., tymczasem dostałem coś takiego...

ślusarz.jpg

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@Knowhere stan igła

bo procesor ma dużo igiełek 🙂

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@wolff85 ale na poważnie - pok to bardzo niebezpieczne narzędzie w rękąch  allegro, które do tej pory nie podało,

nawet tutaj na forum, na jakiej podstawie prawnej żąda zwrotu wpłaty od Sprzedawcy

i na jakiej podstawie prawnej kupuje tzw roszczenie od Kupującego oddzielając je od samego towaru

---------------------------------------------

jedyną obroną Sprzedawcy jest tak na prawdę rygorystycznie przestrzegać procedur prawych i ram czasowych określonych w przepisach

tj. przeprowadzać indywidualnie w każdej sytuacji proces reklamacyjny w terminach podanych przez prawo

niestety co boli allegro pod koniec dyskusji proponuje kupującemu użycie pok nawet jak napisze w dyskusji tekst w stylu "zapomniałem w mailu napisać Panu Dzień dobry"

tak jak pisałem tutaj

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/ile-pieni%C4%99dzy-dostanie-kupuj%C4%85cy-...

 

niestety bardzo trudno jak ktoś tu napisał udowodnić uszkodzenie płyty głównej przez konsumenta

pomimo tego należy proces reklamacyjny przeprowadzić i można taką reklamacje odrzucić ze względu na uszkodzenie mechaniczne

ale trzeba to podeprzeć odpowiednimi argumentami

zdjęciami, filmami i itp

 

 

oznacz moderatorów