anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co robicie z kupującymi którzy rozbieraja towar po czym go zwracają w częściach ?

z_pomorza
#8 Zapaleniec#

Mam kolejną sytuacje w której dzieje się to samo..

Kupujący kupił część samochodową rozebrał ją na części pierwsze po czym zwraca, zakłada dyskusje wystawia negatywa oczernia mnie w dyskusji allegro pomaga kupującemu.

Co robicie z kupującymi którzy rozbierają towar po czym go zwracaja w częściach ?

Może macie podobne sytuacji i wychodzicie z tego ?

 

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

LEW433
#21 Demiurg#

Dokumentuj, może się przydać a następnie w dyskusji to przedstaw jako koszt doprowadzenia do pierwotnego stanu i zwracaj tyle ile zostanie.

oznacz moderatorów

z_pomorza
#8 Zapaleniec#

Jak dokumentować ? Ciężko jakoś pompę albo sprężarkę po rozebraniu doprowadzić do stanu pierwotnego - jedynie zakłady które regenerują takie części czyli zazwyczaj więcej za taką usługę niż wartość części. Allegro w dyskusji napisało że mam zwrócić pieniądze do wyzwiska kupującego w moją stronę zero odzewu. W dyskusji powinna być jeszcze pomoc dla sprzedającego... Bo to kupujący wszystko może..

oznacz moderatorów

Rob4
#7 Wielbiciel#

Dobrze uzasadnij i po prostu odmów. Jeśli allegro ma chęć, to niech zwraca ze swoich środków.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@z_pomorza po pierwsze pewnie w dyskusji gadacie z botem 😞 po drugie spytaj się ile wezmą za złożenie i przywrócenie pompy do stanu z dnia wysyłki, jak mniej niż wartość pompy to oddaj ile zostaje, jak więcej wystaw fakturę proformę odliczając koszt zakupu i poproś o wpłatę różnicy na konto do 7 dni, pewnie już więcej nie odezwie się w dyskusji 🙂

4. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości towaru będące
wynikiem korzystania z niego w sposób wykraczający poza konieczny do
stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania towaru, chyba że przedsiębiorca nie
poinformował konsumenta o prawie odstąpienia od umowy zgodnie z wymaganiami
art. 12 ust. 1 pkt 9.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

z_pomorza
#8 Zapaleniec#

Ok. Dzięki. Z komentarzem nic się nie da zrobić ? Jedynie dogadać że zwróci się pieniądze a on usunie komentarz ?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Przecież napisałem że kupujący odpowiada za pomniejszenie wartości zwracanego towaru, napisz mu że tyle kosztuje powrót do stanu pierwotnego i tyle mu zwracasz, zauważysz jak zareaguje i wówczas podejmiesz dalsze kroki.

oznacz moderatorów

z_pomorza
#8 Zapaleniec#

Ok, ale nie wiem czy to coś da. Kupujący dziwny gość najpierw piszę że nie zależy mu na pieniądzach a o uczciwość handlową, wtedy On że mi nie zależy na prestiżu i opini firmy oraz że on nie zbiednieje (udokumentuje to w komentarzach i opiniach w mediach gdzie tylko się da) potem że ja nie mam honoru i ambicji po czym oczekuje zwrotu pieniędzy. Normalnie dno z takimi ludzi nie da się dogadać jak wszystko obracają na swoją korzyści nie widząc że sami zawinili.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

☹️

oznacz moderatorów

milka1234567890
#18 Luminarz#

@z_pomorza Komentarz, nie dogodzisz wszystkim.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@z_pomorza komentarz to możesz dostać nawet jak oddasz kasę, zupa będzie za słona itp. Więc decyzję zostawiamy Tobie, możesz brać na siebie i wszystkim oddawać ale będziesz w plecy i ciekaw ile tak wytrzymasz finansowo, po drugie pokazujesz wtedy że mogą se robić co chcą 😞

Były na forum przypadki że oddali kasę, dali gratisy a i tak kupujący nie usunął opinii 😞 pamiętaj że od niedawna jeden komentarz z ostatnich 30 dni nie jest liczony do jakości, więc jak dostaniesz ładnie, na spokojnie na niego odpiszesz będzie to wskazówka dla innych że nie dajesz se na głowę wejść i może Ci ograniczyć ilość takich zwrotów 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

z_pomorza
#8 Zapaleniec#

Allegro oddało mu kasę z allegro protect po czym doliczyli do salda na allegro. Szkoda słów

oznacz moderatorów

milka1234567890
#18 Luminarz#

😮

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

Sprzedający powinien zmienić nazwę na"złomowisko" a nie handel częściami . Nie polecam sprzedającego nie posiada żadnych znamion handlowca.

Przecież to ewidentne naruszenie zasad komentowania i obrażanie sprzedawcy

Zgłosiłem allegro ten wpis - istna chamówa - czy tak wygląda komentowanie na allegro,

zamiast opisu transakcji, jakieś wycieczki personalne w stronę sprzedawcy

@N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @ko_alka @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

czy allegro to portal gdzie takie guano ujdzie płazem piszącemu?

oznacz moderatorów

z_pomorza
#8 Zapaleniec#

Usunęli odpowiedź na komentarz

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

nie obraź się ale to też moja robota - podałeś w odpowiedzi login kupującego

możesz teraz przemyśleć odpowiedź, jak widzisz allegro nie widzi w takich wpisach szkalujących przedsiębiorców nic zdrożnego

mimo, że pełną możliwość ingerencji w komentarze i prawne zobowiązanie w badaniu ich prawdziwości

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/komentarz-quot-nie-polecam-quot/m-p/4096

 

oznacz moderatorów

z_pomorza
#8 Zapaleniec#

Tak myślałem że chodzi o login.

Czyli w komentarzu jest wszystko ok tak ?

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

w myśl prawa ty decydujesz czy komentarz jest ok

jeżeli nie jest lub narusza Twoje dobra możesz żądać jego usunięcia (art 24 kc)

lub przejść na drogę sądową art 212 ,216kk

portal allegro ma obowiązek go usunąć, gdy uzyska w/w wiedzę

patrz mój link

w odpowiedzi na komentarz możesz napisać, że kupujący tym wpisem naraża twoje dobro, a powiadomione allegro mimo posiadania wiedzy o tym naruszeniu nic z tym nie chce zrobić

 

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@z_pomorza  napisał(a):

Allegro oddało mu kasę z allegro protect po czym doliczyli do salda na allegro. Szkoda słów


A oddałeś mu kasę w ciągu 14 dni, wyliczając uszkodzenia ? czy odmówiłeś przyjęcia zwrotu ? Coś musiałeś przeoczyć w innych przypadkach nie mają podstaw do doliczenia 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

z_pomorza
#8 Zapaleniec#

@kostas11  Sorry. Nie w tej sytuacji a w podobnej. Kupujący zamówił założył dyskusje że dana część mu się nie podoba - napisałem ze ma zwrócić. Zwrócił ale hak elektryczny różni się od tego wysłanego mam zdjęcia przed wysyłką (Na moim silniczku czarna kropka oraz widoczne numery, a przyszedł hak z silniczkiem na którym jest biała kropka i nie widoczne numery) allegro napisało " Z przesłanych w dyskusji zdjęć nie wynika, że otrzymał Pan inny towar niż ten, który Pan sprzedał. Jeżeli jednak uważa Pan, że nie jest to Pana hak, sugeruję zgłoszenie reklamacji do przewoźnika lub skierowanie sprawy na policję. "

oznacz moderatorów