anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co to jest wallegro.ru

NataliaGrzybko
#8 Zapaleniec#

Witam, 

Przez przypadek zauważyłam że moje oferty które są wystawione na allegro są skopiowane wraz z moimi danymi na wallegro.ru czy to jest jakoś że sobą powiązane? Nie chce aby moje oferty były na ruskiej stronie . Co mogę z tym zrobić?

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

LEW433
#21 Demiurg#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Ruskie Allegro.😮

oznacz moderatorów

musashi2007
#12 Orędownik#

Moje oferty również się tam znajdują. Piszą tam coś takiego:

"Posiadamy magazyn w Polsce oraz biuro i skupujemy wszystkie Państwa przesyłki na nasz polski adres. Dlatego nie mamy żadnych ograniczeń w zakupie towarów z allegro.pl. Twoje towary są odbierane pod naszym adresem, a po dotarciu do magazynu są sortowane, konsolidowane w jedną paczkę i wysyłane do Ciebie."

Można się tak podpinać pod Allegro?
Dziwna sprawa.

oznacz moderatorów

katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

o... wlazłam na tę [edycja] stronę i moje płyty też tam są ... a nic tam nie wystawiałam ... co to za [edycja] przekrety?

wallić ich

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

Obsługa zakupów z Allegro.Czyli [edycja] bez problemu mogą omijać sankcje i dokonywać zakupu w Polsce, a ktoś kto w tym pośredniczy kręci lody.Strona istnieje już na pewno kilka lat i nie wydaje mi się że bez wiedzy Allegro.

oznacz moderatorów

instbud
#11 Animator#

Widzę że wszystko jest tam skopiowane i wszyscy uzytkownicy

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

?

oznacz moderatorów

instbud
#11 Animator#

moje aukcje też tam są.....

oznacz moderatorów

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

WTF? Też się znalazłem ... opis prawie przetłumaczony "Не путать с cieńszymi и более модель: 2445" 😉

Co to za [edycja] partyzantka? иди на x...!

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Ciekawe czy wszyscy sprzedawcy są o tym poinformowani ,czy tylko ja nic o tym nie doczytałem? 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@NataliaGrzybko @kolekcjoner608 @atechnik_sklep @ART_FOTO @instbud Nie współpracujemy ze stroną, której adres wskazujecie. Wszelkie działania podejmowane przez ten portal są niezależne od Allegro. Przekazałam tę sprawę do odpowiedniego zespołu. Jednocześnie - ponieważ wskazany portal wykorzystuje dane dostępne publicznie - możliwość działania z naszej strony jest ograniczona.

Jeśli uznajecie, że funkcjonowanie tego serwisu narusza Wasze prawa, powinniście zgłosić takie naruszenia oraz żądać podjęcia odpowiednich działań bezpośrednio od administratorów strony wallegro.ru.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

eerem
#8 Zapaleniec#

@nat_not 

Czytam to i czytam i nasuwa mi się pytanie: czy zdjęcia, które są dostępne w ofertach sprzedawców skatalogowane w katalogu Allegro można wykorzystać na własnej stronie albo powiedzmy na stronie z np. ogłoszeniami bez pytania? Piszesz, że są to dane dostępne publicznie.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@eerem są to dane dostępne publicznie. Sa, bo każdy kto wejdzie na Allegro może je zobaczyć. A jak ktoś chce walczyć to pozostaje pozwanie administratorów strony wallegro.ru.

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

a ja sie ciesze, zawsze to dodatkowa szansa na klienta

oznacz moderatorów

eerem
#8 Zapaleniec#

@nat_not @la_nika @ko_alka 

 

Trochę wyleciało mi z głowy, ale wątek dalej chciałbym pociągnąć. Doprecyzowując: czy wykorzystując czyjeś zdjęcie pobrane z katalogu allegro, czyli generalnie z dowolnej oferty dostępnej w serwisie i wykorzystując je na własnej stronie albo innym serwisie to jest to zgodne z prawem? Jeśli tak to jest ku temu jakaś  podstawa prawna?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@eerem Nie, może tu dojść do naruszeń prawa autorskiego. Właściciel zdjęcia ma prawo domagać się od Ciebie zaprzestania wykorzystywania swoich prac.

Zachęcam również do zapoznania się z artykułem z Pomocy, w którym przybliżamy kwestię ochrony praw autorskich na Allegro.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

eerem
#8 Zapaleniec#

Dziękuję, o to mi chodziło.

oznacz moderatorów

WojciechB
#11 Animator#

Jest podobna strona czeska czy słowacka, to tacy pośrednicy, robią nakładkę na aukcje allegro (cena allegro pobierana z aukcji plus dodawana jest automatycznie ich marża). Pośrednik kupuje u Ciebie i następnie przesyła dalej do nabywcy. Przeważnie zajmuje się tym ktoś mieszkający przy granicy, zamawia do paczkomatu w Polsce i pozniej nadaje juz w kraju docelowym. Taki biznes. 

oznacz moderatorów

marcokeys
#9 Pomysłodawca#

Cyrk

oznacz moderatorów

cd-keye_pl
#11 Animator#

"Obsługa zakupów z Allegro.pl
Nasza strona zaprasza do zakupów na największej polskiej aukcji allegro.pl. Kupimy Twój produkt i wyślemy go do Ciebie z Rosji . Towar dotrze do Ciebie z pominięciem odprawy celnej szybko i bez ograniczeń kosztowych."

 

Ciekawe, czy to nasi rodacy trzepią kasę...

oznacz moderatorów