anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co to jest wallegro.ru

NataliaGrzybko
#8 Zapaleniec#

Witam, 

Przez przypadek zauważyłam że moje oferty które są wystawione na allegro są skopiowane wraz z moimi danymi na wallegro.ru czy to jest jakoś że sobą powiązane? Nie chce aby moje oferty były na ruskiej stronie . Co mogę z tym zrobić?

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

LEW433
#21 Demiurg#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Ruskie Allegro.😮

oznacz moderatorów

musashi2007
#13 Ambasador#

Moje oferty również się tam znajdują. Piszą tam coś takiego:

"Posiadamy magazyn w Polsce oraz biuro i skupujemy wszystkie Państwa przesyłki na nasz polski adres. Dlatego nie mamy żadnych ograniczeń w zakupie towarów z allegro.pl. Twoje towary są odbierane pod naszym adresem, a po dotarciu do magazynu są sortowane, konsolidowane w jedną paczkę i wysyłane do Ciebie."

Można się tak podpinać pod Allegro?
Dziwna sprawa.

oznacz moderatorów

katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

o... wlazłam na tę [edycja] stronę i moje płyty też tam są ... a nic tam nie wystawiałam ... co to za [edycja] przekrety?

wallić ich

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

Obsługa zakupów z Allegro.Czyli [edycja] bez problemu mogą omijać sankcje i dokonywać zakupu w Polsce, a ktoś kto w tym pośredniczy kręci lody.Strona istnieje już na pewno kilka lat i nie wydaje mi się że bez wiedzy Allegro.

oznacz moderatorów

instbud
#11 Animator#

Widzę że wszystko jest tam skopiowane i wszyscy uzytkownicy

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

?

oznacz moderatorów

instbud
#11 Animator#

moje aukcje też tam są.....

oznacz moderatorów

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

WTF? Też się znalazłem ... opis prawie przetłumaczony "Не путать с cieńszymi и более модель: 2445" 😉

Co to za [edycja] partyzantka? иди на x...!

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Ciekawe czy wszyscy sprzedawcy są o tym poinformowani ,czy tylko ja nic o tym nie doczytałem? 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@NataliaGrzybko @kolekcjoner608 @atechnik_sklep @ART_FOTO @instbud Nie współpracujemy ze stroną, której adres wskazujecie. Wszelkie działania podejmowane przez ten portal są niezależne od Allegro. Przekazałam tę sprawę do odpowiedniego zespołu. Jednocześnie - ponieważ wskazany portal wykorzystuje dane dostępne publicznie - możliwość działania z naszej strony jest ograniczona.

Jeśli uznajecie, że funkcjonowanie tego serwisu narusza Wasze prawa, powinniście zgłosić takie naruszenia oraz żądać podjęcia odpowiednich działań bezpośrednio od administratorów strony wallegro.ru.

   Natalia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

eerem
#8 Zapaleniec#

@nat_not 

Czytam to i czytam i nasuwa mi się pytanie: czy zdjęcia, które są dostępne w ofertach sprzedawców skatalogowane w katalogu Allegro można wykorzystać na własnej stronie albo powiedzmy na stronie z np. ogłoszeniami bez pytania? Piszesz, że są to dane dostępne publicznie.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@eerem są to dane dostępne publicznie. Sa, bo każdy kto wejdzie na Allegro może je zobaczyć. A jak ktoś chce walczyć to pozostaje pozwanie administratorów strony wallegro.ru.

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

a ja sie ciesze, zawsze to dodatkowa szansa na klienta

oznacz moderatorów

eerem
#8 Zapaleniec#

@nat_not @la_nika @ko_alka 

 

Trochę wyleciało mi z głowy, ale wątek dalej chciałbym pociągnąć. Doprecyzowując: czy wykorzystując czyjeś zdjęcie pobrane z katalogu allegro, czyli generalnie z dowolnej oferty dostępnej w serwisie i wykorzystując je na własnej stronie albo innym serwisie to jest to zgodne z prawem? Jeśli tak to jest ku temu jakaś  podstawa prawna?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@eerem Nie, może tu dojść do naruszeń prawa autorskiego. Właściciel zdjęcia ma prawo domagać się od Ciebie zaprzestania wykorzystywania swoich prac.

Zachęcam również do zapoznania się z artykułem z Pomocy, w którym przybliżamy kwestię ochrony praw autorskich na Allegro.

   Natalia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

eerem
#8 Zapaleniec#

Dziękuję, o to mi chodziło.

oznacz moderatorów

WojciechB
#11 Animator#

Jest podobna strona czeska czy słowacka, to tacy pośrednicy, robią nakładkę na aukcje allegro (cena allegro pobierana z aukcji plus dodawana jest automatycznie ich marża). Pośrednik kupuje u Ciebie i następnie przesyła dalej do nabywcy. Przeważnie zajmuje się tym ktoś mieszkający przy granicy, zamawia do paczkomatu w Polsce i pozniej nadaje juz w kraju docelowym. Taki biznes. 

oznacz moderatorów

marcokeys
#9 Pomysłodawca#

Cyrk

oznacz moderatorów

cd-keye_pl
#11 Animator#

"Obsługa zakupów z Allegro.pl
Nasza strona zaprasza do zakupów na największej polskiej aukcji allegro.pl. Kupimy Twój produkt i wyślemy go do Ciebie z Rosji . Towar dotrze do Ciebie z pominięciem odprawy celnej szybko i bez ograniczeń kosztowych."

 

Ciekawe, czy to nasi rodacy trzepią kasę...

oznacz moderatorów