anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co zrobić gdy mamy podejrzenie o nieuczciwość i fałszerstwo kupującego?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Polska-Policja
#8 Zapaleniec#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

 

Witam serdecznie

 

Hobbystycznie zajmuje się kolekcjonowaniem laptopów, czasami któryś egzemplarz postanawiam sprzedać. Za bardzo niewielką kwotę bo troszeczkę ponad 100 zł sprzedałem jednego z nich. Około doby po odbiorze przesyłki kupujący (narodowość ukraińska) otworzył spór wskazując na niezgodność towaru z umową i pokazując zdjęcie kawałka matrycy, która jest bardzo mocno wyeksploatowana, porysowana oraz nosząca ślady odbicia niemal całej klawiatury na swojej powierzchni, a takie odciśnięcia powstają przy naprawdę długotrwałej ciężkiej eksploatacji. Ponadto mój laptop miał specjalne dystansery i ograniczniki, które zabezpieczały właśnie ten egzemplarz jak i wszystkie moje przed tego typu zdarzeniami. Moje zdjęcia bardzo szczegółowe zarówno w aukcji jak i dodatkowe, które zrobiłem ukazują matrycę w stanie perfekcyjnym. Mogę podejrzewać tym samym, że kupujący dokonał podmiany matrycy ponieważ jednodniowa wysyłka i perfekcyjne zabezpieczenie nie pozwoliłyby na takie zmęczeniowe szkody nawet gdyby paczka była ciągnięta na linie za pociągiem. Sprzedałem już kilkanaście sztuk lub więcej i wiem jak takie produkty zabezpieczać. W jaki sposób ja mógłbym udowodnić ewentualną ingerencję i podmianę takiej matrycy lub może całego urządzenia? A może ciężar dowodowy spoczywa na kupującym? Generalnie moja zdjęcia przedmiotu, a jedno zdjęcie kupującego zrobione jeszcze przy użyciu lampy błyskowej różnią się drastycznie

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
LEW433
#21 Demiurg#

Jesteś prywatnym sprzedającym to zwrotu nie musisz przyjmować a reklamację musisz rozpatrzyć, masz na to 14dni i masz dowody że wysłałeś w pełni sprawny sprzęt to możesz odrzucić, możesz także prosić o odesłanie w celu rozpatrzenia reklamacji.

oznacz moderatorów
Polska-Policja
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za szybką odpowiedź, posiłkowałem się niektórymi zdarzeniami opisanymi na forum i mniej więcej podstawy są mi znane. Kwestia jedynie tego co zrobić gdy faktycznie po przyjęciu towaru w ramach reklamacji celem oględzin uznam, że matryca jest w katastrofalnym stanie i nie pochodzi z tego laptopa, a kupujący będzie twierdził, że taką właśnie otrzymał. Mam wrażenie że cały zakup służył temu aby pozyskać albo konkretne części albo dojdzie do zamiany całego urządzenia. W jaki sposób ja mogę później udowodnić, że została dokonana na przykład podmiana matrycy? Oczywiście na podstawie zdjęć to są jakby dwa różne przedmioty, ale z zasady kupujący będzie na przykład twierdził, że dokładnie takie coś otrzymał. Czy lepiej po prostu dla świętego spokoju przyjąć ten sprzęt z podmienioną matrycą i zwrócić pieniądze i zapomnieć o sprawie?

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@Polska-Policja Niestety, ale niektórzy zamiast znajdować się tam gdzie powinni > wolą kombinować na Allegro.

oznacz moderatorów
Polska-Policja
#8 Zapaleniec#

To prawda, aczkolwiek nie wiem jak taka sytuacja wygląda pod kątem prawnym. Zakładając, że wysyłamy laptopa, a ktoś odbiera go i mówi bezczelnie, że na przykład miał w środku kartofle. Teraz ja mam udowadniać że nie jestem wielbłądem i nagrywać moment pakowania pójścia do paczkomatu i włożenia ? Oczywiście tutaj mowa o jeszcze innym aspekcie, kupujący to Ukrainiec i zaraz znajdzie 5 takich, którzy poświadczą, że w środku była cebula i kartofle zamiast sprzętu. Strach cokolwiek sprzedawać

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@Polska-Policja Odpowiadaj spokojnie i rzeczowo w dyskusji > pilnuj też terminów (24 h) odpowiedzi > możesz też załączyć swoje zdjęcia z aukcji > czekaj co Ci napisze Allegro i wtedy wróć tu do nas.

oznacz moderatorów
Polska-Policja
#8 Zapaleniec#

Nie chciałem się już bawić w przepychanki, zwróciłem część pieniędzy ile żądał kupujący. Kiedy otrzymał informację że pieniądze zostały zwrócone nagle zaczął wymyślać że nie działa ładowanie, oczywiście żądał kolejnych pieniędzy, zaraz wyjdzie że będziesz oddał więcej niż sam za niego zapłacił oraz żeby sprzęt został u niego. Na szczęście ukróciłem cały proceder w sposób mniej formalny i radykalny. Widać nasz sąsiad ze wschodniej granicy nie chciał jednak uczestniczyć w działaniach na froncie i jednak pozostał przy spokojnym życiu dezertera i naciagacza

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@Polska-Policja Brawo. Tak trzymaj !!! W punkt > zaraz będzie komentarz trolla o jakiś rzekomych "fobiach"😂 razem z lewymi linkami👹

oznacz moderatorów