anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co zrobić w przypadku nieuczciwego sprzedawcy?

Kezigo
#8 Zapaleniec#

Cześć. Niedługo będę pierwszy raz sprzedawać coś droższego na Allegro, laptopa za około ~1300zł, czyli za niemałe pieniądze. Sprzęt oczywiście w pełni sprawny, ale jednak obawiam się pewnej rzeczy, że trafię na nieuczciwego kupca, który po otrzymaniu sprzętu sam go uszkodzi i będzie próbował coś wyłudzić bądź zwróci mi go po prostu uszkodzonego. Czy da się w jakiś sposób zabezpieczyć przed czymś takim? Czy Allegro też pomaga w takich sytuacjach? Wizualnie sprzęt mogę sfotografować i jeszcze jakoś udowodnić jak wyglądał przed wysłaniem, ale co z elementami które jednak ciężko ująć na zdjęciu? Dla pierwszego lepszego przykładu głośniki, klawiatura, podzespoły i tego typu rzeczy. Oczywiście zapewniam, że sprzęt jest w 100% sprawny. Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

Halfrunt
#18 Luminarz#

I to jest to ryzyko, które musisz ponieść, a dlaczegóż i słusznie się obawiasz? bo mnóstwo jest opisanych przypadków, a wiedza o nich jest powszechnie wiadoma, że jak trafisz na kombinatora, który potraktuję sprzęt jako źródło podzespołów i zwróci resztę, domagając się uznania reklamacji, Allegro stanie po jego stronie.

Ryzyko możesz zmniejszyć, np. oddając sprzęt przed wystawieniem oferty, do ekspertyzy przez fachowca z uprawnieniami (tak mi się wydaje) , możesz też przemyśleć jeszcze raz, nad wystawieniem oferty wogole (pomocne będzie sprawdzenie w cennikach Allegro wysokość ewentualnej prowizji jaką zapłacisz za sprzedaż produktu).

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@Kezigo 
sprzedajesz jako osoba prywatna? Po pierwsze zacząłbym od wyłączenia rękojmi.

Co do miłośników dłubania we wnętrznościach sprzętu polecam plomby, by był dowód ingerencji nabywcy. 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Możesz spróbować wystawić z opcją tylko odbioru osobistego ,może trafi się ktoś potrzebujący takiego sprzętu z okolicy ,przyjedzie ,obejrzy ,sprawdzi sprzęt i nie będziesz mieć problemów .

oznacz moderatorów