anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czas wysyłki - jak liczy to allegro?

MAMY ROZWIĄZANIE!
macseo
#7 Wielbiciel#

Cześć,

Zaczynam sprzedaż, więc jest to moje dodatkowe źródło dochodu. Sprzedaję produkt, który nadaje tego samego dnia w paczkomacie, a czas wysyłki deklaruje jako 1 dzień (w razie gdyby coś). Od którego momentu allegro liczy nadanie przesyłki - od włożenia do paczkomatu czy od momentu kiedy kurier podjedzie i odbierze ją z paczkomatu? 

Chodzi o to, że ostatnio dostałem minusowe punkty za dostawę w terminie, a nadalem ja zgodnie z deklaracja w ten sam dzień.

Proszę o informację.

Pozdrawiam 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@macseo Przesyłka jest uznawana za nadaną w momencie jej zeskanowania przez kuriera lub w siedzibie przewoźnika. Samo pozostawienie przesyłki w paczkomacie nie jest klasyfikowane jako nadanie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Czy czas wysyłki liczony jest do momentu, kiedy wpiszę nr listu przewozowego? Nie, czas wysyłki liczymy do momentu wysłania przesyłki - czyli do momentu, kiedy kurier zeskanuje twoją paczki.

Czas przewozu jest liczony od momentu, kiedy przewoźnik zeskanuje Twoją przesyłkę, do pierwszej próby jej doręczeni

https://help.allegro.com/sell/pl/a/przewidywany-czas-dostawy-twojej-przesylki-E7kb90LDXC1?marketplac...

oznacz moderatorów