anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Cześć :) Czy warto być Super Sprzedawcą?

DyskBud
#8 Zapaleniec#

Cześć 🙂 JEsteście skarbnicą wiedzy o Allegro, dlatego pomyślałem żeby tu zapytać. Jakie macie doświadczenia związane z byciem Super Sprzedawcą? Warto przystąpić do tego Programu? Czy wiąże się on z jakimiś dodatkowymi kosztami? Haczykami? 
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27

mdrogeria
#21 Demiurg#

DyskBud powiem tak , to nic Cię nie kosztuje , poza darmowymi monetami jakie otrzymuesz w miesiącu i priorytetowym traktowaniem w ,, kontakcie z allegro ,, nie ma nic , haczyków też . Znaczek SS pewnie w jakiś sposób działa , ale nie wszyscy klieci wiedzą co on znaczy albo nie zwracają uwagi . Osobiście jeśli robię zakup znaczek SS pomaga mi w wyborze sprzedawcy bo wiem jakie krytetria trzeba spełnić aby go posiadać .

Dodam jescze ,że utrata SS to nie koniec świata , bywa ,że jeden kliet , z którym NIE DA SIĘ dogadać spowoduje jego utratę . SS mam ponad 2 lata z jedfnomiesięczną przerwą , wymogi są owszem , ale da się ogarnąć .

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Bycie SS to wyższe wymagania i stosowanie się do wymagających reguł .Klient też od takiego sprzedawcy często oczekuje coś więcej (jakość ,szybkość dostawy ,miły kontakt) a ty musisz się ostro starać by wszystkiemu sprostać. Jak ci się uda (jest coraz trudniej) to masz szanse na większą sprzedaż .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@DyskBud Zdecydowanie warto. Rozsądni kupujący od razu podczas wyszukiwania towarów filtrują sobie oferty od SS, więc szanse na większą sprzedaż rosną. Kupując od SS rzadko mają problemy transakcyjne.

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

SS to nic innego jak tylko znaczek.Profitem są jedynie monety dołaczone do Twoich ofert i dzieki temu są bardziej atrakcyjne.

Oczywiscie jest tez tak jak pisze @xyz96 , ze są klienci którzy wybierają tylko SSa

 

Jednak Jest jeden minus bycia SS, jest to zwiekszona liczba fikcyjnych transakcji celem wyłudzenia monet.

I jeśli klient zamówi i zaraz anuluje to spoko, nie płacze.Gorzej jak zamawia pobranie i nie odbiera.Wtedy tracisz z konta monety ( nic za nie nie płacisz, ich ilośc uzalezniona jest od obrotu ) i jeszcze jestes w plecy na przesylce

 

Co do priorytetowego traktowania w ,, kontakcie z allegro to uwazam, że kazdy z wysokim poziomem jakości obsługi jest lepiej traktowany i SS nie ma tutaj znaczenia

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Client:80340374 przy pobraniach nie naliczane są monety do zakupu .

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

@mdrogeria  na chwile obecną oferuje bardzo mało pobraniówek ale rok temu mialem wysyp fikcyjnych zamówien i monety znikały

Oczywiscie mogło się coś zmienic tylko, że co to zmienia jak mozna  oplacic i np wezmie paczkomat z darmowym zwrotem i teoretycznie masz mu zwrocic za przesylke do niego jak nie mial smarta

I tak jestes w plecy przy takich fikcyjnych zamówieniach

oznacz moderatorów

DyskBud
#8 Zapaleniec#

Czemu masz zwrócić za przesyłkę zwrotną? Przecież można zaznaczyć, że zwrot na koszt kupującego.

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

@DyskBud nie wiem czy do mnie ale pisałem o przesylce do niego

on zwraca za darmo, Ty oddajesz za przesylke do niego.Wiec sprzedający jest w plecy

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@mdrogeria Przy wystawianiu aukcji w licytacji też monet nie dają ,nawet jak ustawisz cenę startową taką jak i tak już cię satysfakcjonuje.

oznacz moderatorów

DyskBud
#8 Zapaleniec#

Czy nie dobrym wyjściem jest brak opcji wysyłki za pobraniem?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

DyskBud tak ,  póltora roku temu usunąłem tą opcję wysyłki i znowu powtórzę NIC SIĘ NIE STAŁO ... a miałem czarne myśli .

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

Jest jeszcze jeden minus bycia SS, trafiają się klienci ktorzy potrafią wymuszać  na Tobie jakieś profity gdyż widzą, że Ci zalezy.

Znajomy na dlugo przede mną byl SS, lecialy mu negi za byle co, często bezpodstawne i niestety płacił 100-200zł za usuniecie nega

Udzielał rabatu transakcyjnego 😉

Spory gracz, okolo 200k obrotu miesiecznego wiec mogl sobie pozowolic

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@DyskBud Brak pobraniówek i odbiorów osobistych jest nawet wskazany .

oznacz moderatorów

gierland
#12 Orędownik#

Czy warto być Super sprzedawcą? To bez znaczenia. Dzisiaj jesteś SS, jutro dostajesz np. dwie zaniżone opinie od SUK "Super Uczciwych Kupujących" i już nie jesteś SS. Będąc SS masz w puli monety, które otrzymują kupujący na twoich aukcjach. Niektórzy SUK wykorzystują SS po to by zamawiać dla monet a potem zwracać towar.

Żeby sprzedawać na Allegro liczy się dobra cena produktu... i dobra pozycja twoich produktów na liście w wyszukiwarce. 

Osobiście mam propozycję przystąpienia do programu SS , ale nie korzystam...

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

Można być SS i nie mieć monet 😊

_____________
Kama
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg Można ,ja długo byłem SS i monet nie miałem bo w licytacjach sprzedawałem.

oznacz moderatorów

Client:101806177
#9 Pomysłodawca#

@mwmonety  Wydaje mi się że wpis @Kaliope_Brzeg ,,Można być SS i nie mieć monet"  to było bardziej stwierdzenie, niż zapytanie. 😉

oznacz moderatorów

Mahika74
#10 Popularyzator#

Osobiście nie widzę różnicy w wielkości zamówień- Nie mam SS- a mam dużą sprzedaż, mam SS- sprzedaż kuleje. Nie widzę zależności, specjalnie nie staram się o ten znaczek- jakoś "samo wychodzi", że najczęściej go posiadam 🙂  

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

@Kaliope_Brzeg można też być SS i dostać monety, ale jak miałem na jednym z kont, nie mieć ich do czego podpiąć po towar był poniżej 50 zł.

oznacz moderatorów