anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy Allegro.pl przewiduje całkowity zakaz sprzedaży osobie fizycznej na zawsze?

MAMY ROZWIĄZANIE!
tulikowl
#9 Pomysłodawca#

Czy Allegro.pl może zabronić osobie fizycznej, korzystania z portalu na zawsze i bezwarunkowo?

Jeśli tak to jaka jest podstawa prawna lub przewidziana przez regulamin serwisu, która powoduje takie "wykluczenie" z platformy?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
RED
#21 Demiurg#

osobami fizycznymi są firmy jednoosobowe a one mogą handlować

 

allegro wprowadzając allegro lokalne zlikwidowało możliwość wystawiania na normalnym allegro towaru nie firmom

 

ale osoby fizyczne prowadzące dzialność gospodarczą mogą wystawiać towar

pytanie powinno brzmieć inaczej

skoro jest możliwe prowadzenie działaności gospodarczej bez rejestracji (nie mówię o rejestracji na allegro) tylko w cedig

to dlaczego mimo że można oficjalnie tak sprzedawać?

nie można sprzedawać na allegro?

 

 

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@RED Przecież można wystawiać na allegro z kont niefirmowych, póki co.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@tulikowl Planuje zabronić wystawiania na Allegro.pl osobom prywatnym, dla nich ma być tylko Allegro Lokalnie. Termin tej zmiany został odwołany i na dzień dzisiejszy nie wiadomo, kiedy to nastąpi. Podstawą prawną będzie odpowiednio zmieniony regulamin.

oznacz moderatorów
tulikowl
#9 Pomysłodawca#

xyz96 Allegrolokalnie i Allegro to jeszcze to samo konto

Szybki update:

Moje konto tulikowl musiałem założyć korzystając z pomocy Allegro! Po 3 tygodniach udało się.Sprawa zamknięta. Dziurę w całym znalazła Agnieszka z Działu Bezpieczeństwa.

  • Ja: Jaki jest powód zawieszenia konta? Pytam, ponieważ nigdy nie zostało to dokładnie wyjaśnione.
  • Agnieszka: Zawiesiliśmy Pańskie konto ze względów bezpieczeństwa w oparciu o art. 2.13 naszego Regulaminu.
  • Ja: Proszę wskazać procedurę, przewidzianą prawnie lub przez Regulamin Allegro, która doprowadzi do ustania wskazanych w art. 2.13 okoliczności. (czyli co zrobić, żeby odwieszono moje konto)
  • Agnieszka: Przykro mi, ale jak już informowaliśmy wcześniej, konto pozostanie zawieszone.
 
Art. 2.13 "...Po ustaniu wyżej wskazanych okoliczności, Allegro.pl zniesie przedmiotowe ograniczenia zastosowane wobec Użytkownika."
 
oznacz moderatorów