anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy istnieje możliwość odzyskania etykiety InPost Smart?

kbog
#7 Wielbiciel#

Z powodu błędu w określeniu wielkości paczki dla przesyłki Smart InPost Paczkomaty musiałem wygenerować nową etykietę. Wg Inpostu etykietę Smart można wygenerować tylko raz, przy ponownym wystawianiu już trzeba zapłacić za usługę.

Czy istnieje możliwość odzyskania pieniędzy za powtórnie wygenerowaną etykietę, lub ponowne wystawienie listu przewozowego w Smarcie?

 

kbo

 

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@kbog Obawiam się, że jeśli do zamówienia była przypisana tylko jedna etykieta, wydrukowanie drugiej łączy się z bezzwrotną opłatą. Niemniej zachęcam do reklamacji w InPost. Zawsze warto spróbować 👍

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

kbog
#7 Wielbiciel#

Infolinia InPostu twierdzi, że to Allegro powinno wygenerować dla nich nowe zlecenie na przesyłkę Smart.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@kbog W przypadku etykiet na paczkomaty z usługą Allegro Smart! do każdego zamówienia jest wyliczona ilość etykiet, co widzisz w zakładce "Zamówienia". Jeżeli wygenerujesz więcej etykiet, niż przysługuje do transakcji, InPost nalicza 8,99 zł. Sprawę ewentualnego zwrotu tej kwoty możesz wyjaśnić jedynie z InPostem.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@kbog

https://inpost.pl/formularz-kontaktowy
Jako temat kontaktu wybierasz "chcę otrzymać zwrot środków za niewykorzystaną etykietę".

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

no nie wiem czy to zaskoczy.

Paczkomat SMART jest darmowy więc jakie środki mają zwrócić ?

 

oznacz moderatorów

kbog
#7 Wielbiciel#

Dokładnie. O zwrot można się ubiegać za niewykorzystane, ale opłacone przez sprzedawcę etykiety.

 

kbo

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:80340374
@kbog

Nie chodzi tyle o zwrot środków, co o anulowanie etykiety i możliwość wygenerowania kolejnej.
Kiedyś miałem taką sytuację, że wygenerowałem etykietę ("opłaconą" kodem promocyjnym, czyli de facto darmową), ale jakoś tak wyszło, że jej nie wykorzystałem. Zwróciłem się do inpostu z prośbą o zwrot środków - konsultant odpisał że nie ma takiej możliwości (a i to za drugim podejściem, bo za pierwszym nikt nie raczył się odezwać), ale za kilka dni, o dziwo, zwrócili mi kasę.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Gasmin_pl
#12 Orędownik#

@kbog Kiedyś miałam podobną sytuację - pisałam, tłumaczyłam, ale nikt nie zwrócił mi kwotę za drugą etykietę. Teraz nawet jak chcesz anulować etykietę w Menedżerze Paczek, to piszę czy na pewno chcesz to zrobić, bo spowoduję to usunięcie darmowej etykiety bez możliwości jej ponownego wygenerowania. Także odpuść to sobie i bądź ostrożny w przyszłości.

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

nie nadawaj paczki w paczkomacie tylko w punkcie odbioru paczek 

jak masz A zamiast np B lub C to  Ci zrobią ewentualną dopłate za "przegabarytowanie" 🙂

koszt na allegro to chyba 3zł

 

poprawicie mnie jesli się mylę bo mam tak 90% pewności

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:80340374 Jeszcze prościej jest najpierw spakować przesyłkę i dopiero wygenerować do niej etykietę;]

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

kytorr
#13 Ambasador#

Skoro dane są dobre, tylko pomyłka w gabarycie.. to może poprosić inpost o zmianę gabarytu w ramach TEJ SAMEJ etykiety ?

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

@Knowhere no ja tak robie zawsze 🙂

ale tutaj autor sie pomylil przy gabarycie, zdarza sie

 

nie zmieści jej do paczkomatu ale może nadać w POPie

kurier ktory bedzie umieszczac paczke w paczkomacie poprzeklina troche 🙂 i zmieni gabaryt.Za to jest dopłata.Jesli sie nie myle to okolo 3zł

Zawsze lepiej stracic 3zł zamiast 9zł 🙂

oznacz moderatorów