anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy jako sprzedający mogę określić, że ktoś ma np. 3 dni na wpłatę środków?

Al_ElektroDomin
#9 Pomysłodawca#

Witam, czy mogę w informacjach o sprzedającym zamieścić informację, że np. na wpłatę za licytację czekam do 3 dni roboczych, po tym czasie oferta zostanie odwołana? 

Czy jeśli odwołam takową ofertę, to automatycznie wygranym zostaje 2 osoba z listy?

Czy po odwołaniu 'pierwszy kupujący' może wystawić negatywną opinie?

Dopiero zaczynam sprzedaż na allegro, i bardzo ważna jest dla mnie płynność finansowa, by inwestować w nowy towar, lecz zdarza sie wielu kupujących którzy licytują a potem się nie odzywają, i chciałbym móc coś z tym zrobić. pozdrawiam!

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

mwmonety
#21 Demiurg#

Jeśli dopiero zaczynasz to rób tak aby Ci tej działalności na starcie nie zablokowali za łamanie zasad . Możesz ustalić ile dni oczekujesz na wpłatę . Jeśli w trakcie licytacji odwołasz czyjąś ofertę na jego prośbę wygra kto inny ,najlepszy z listy. Sam nie odwołujesz ,tylko jak Cię o to ktoś poprosi . Zapoznaj się dobrze z regulaminem abyś nie miał trudnego startu i twardego lądowania.

oznacz moderatorów

Al_ElektroDomin
#9 Pomysłodawca#

 Teoretycznie mogę odwołać czyjąś ofertę zgodnie z regulaminem, gdyż jak to jest wspomniane:

  • Licytujący nie budzi Twojego zaufania.

Określiłem obecnie, że licytujący ma siedem dni na wpłatę, po tym czasie oznaczam jako anulowane, występuję o zwrot prowizji i wystawiam coś od nowa. Pytanie brzmi czy robię prawidłowo? Nie chcę potem niejasności.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Masz zamiar wystawiać jako prywatny sprzedajacy czy jako firma bo tu są duże różnice

oznacz moderatorów

Al_ElektroDomin
#9 Pomysłodawca#
Jako firma
oznacz moderatorów

Client:109808341
#12 Orędownik#

@Al_ElektroDomin   nie uwazasz, ze powinienes zacząć od przeczytania bardzo dokladnie i ze zrozumieniem wszelkie regulaminy, załączniki i tabele oplat i prowizji?

oznacz moderatorów

Al_ElektroDomin
#9 Pomysłodawca#

Przeszukałem regulaminy i wypowiedzi na tutejszym forum pod kątem tego czego chce się dowiedzieć, zauważyłem u jednego ze sprzedawców setki aukcji z dopisem, że czekają na wpłatę 3 dni potem towar idzie do kolejnego oferenta, więc zapytałem tutaj bo już mam mętlik przez te regulaminy, wypowiedzi i kontrast z rzeczywistością.

Jednakże widzę, iż ciężko tutaj komuś konstruktywnie odpowiedzieć, i lepiej klepać każdemu żeby czytał regulamin, przeczytałem ale są punkty które zaprzeczają same sobie, to tak jakbyś chciał by ktoś przeczytał kodeksy prawne a potem myśłał, jednak i one są niejednoznaczne a tłumaczeniem ich własnych zaprzeczeń zajmuje się Sąd Najwyższy poprzez wydawanie orzeczeń i interpretacji. Tak samo prawo podatkowe czy wszystko reguluje? Nie! Bo o część tez trzeba występować o indywidualną interptretację.

oznacz moderatorów

Client:109808341
#12 Orędownik#

@Al_ElektroDominty dalej pewnych rzeczy nie rozumiesz.


Jednakże widzę, iż ciężko tutaj komuś konstruktywnie odpowiedzieć, i lepiej klepać każdemu żeby czytał regulamininterptretację.

Czego kokretnie oczekiwales? Zasady sa jasno okreslone w regulaminie. To, ze twoim zdaniem cos sie wyklucza przewaznie wynika z braku czytania ze zrozumieniem lub checi zobaczenia tego co sie chce zobaczyc.

To, ze ktos ma zapis o 3 dniach nie oznacza, ze jest to zgodne z regulaminem. Pelno jest tutaj zwyklych prostych handlarzy ktorzy stosuja takie badza inne zapisy bo wiedza, ze wiekszosc nie czyta regulaminów i zalaczników.

Masz tutaj prostu przyklad; swiezy wątek:

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/w-tre%C5%9Bci-aukccji-informacja-quot-nie...

Jesli cos budzi twoje wątpliwosci to sie pisze pytania bezposrednio do zrodla a nie na bezplatnym forum na ktorym czesto wypowiadaja sie magicy bez odpowiedniej wiedzy/doswiadczenia i piszą... głupoty.

A ja nie bede czytac regulaminu w kwestii sprzedazy zeby ci odpowiedziec na pytanie bo mnie to po prostu nie interesuje i nie bede marnowac swojego czasu.

I czesto pojawiaja sie żenujące pytania od sprzedawców (firm) którzy nawet nie raczyli zajrzeć do Ustawy Konsumenckiej badz K.C.

 

oznacz moderatorów

Al_ElektroDomin
#9 Pomysłodawca#

Oczekiwałem, że znajdzie się ktoś kto normalnie odpowie na pytanie, zamiast wtrącać swoje 5 groszy które nie wnoszą nic do pytania, skoro pytam na 'społeczność allegro" na którym również są moderatorzy, to chyba mogę liczyć na normalną odpowiedź tak?

Zgodnie z wypowiedzią moderatora niżej, taki zapis jest zgodny z regulaminem, więc po co spinasz?

Nie chce Ci się czytać regulaminu, żeby odpowiedzieć na pytanie? to po co w ogóle piszesz?

Żeby było, że wypowiedzialeś się w tysiącach spraw i zdobyć jakieś oznaczenie pod nickiem? Jeśli nie interesuje Cie ten temat to wystarczyło ominąć i pozostawić tą kwestie komuś doświadczonemu w temacie.

Może i często pojawiaja się żenujące pytania sprzedawców, i nie patrzą oni w ustawy konsumenckiej, w której jest zapis o możliwości odstąpienia od umowy przez sprzedawcę w przypadku nie respektowania umowy sprzedaży, jeśli zaznaczę, że na wpłatę czekam x dni, a ktoś tego nie zrobi to znaczy, że działa niezgodnie z umową, i mogę ją wypowiedzieć.

Twoje twierdzenie, że jeśli czegoś nie rozumiem, wynika z braku czytania ze zrozumieniem, lub nie chce czegoś zobaczyć pokazuje tylko, że nie masz zamiaru nić tutaj wnieść tylko sobie popisać by  nabijać rangę, bo jak wspomniałeś skoro nie masz ochoty, to wystarczyło przejść dalej, masz konto na allegro od miesiąca a 208 wypowiedzi, więc lubisz pogadać zamiast sprzedawać/ kupować, może polece jakieś forum dyskusyjne? dziękuję i pozdrawiam!

 

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Al_ElektroDomin według regulaminu możesz ustalić czas (krótszy niż 30 dni) na opłacenie licytacji. Jeśli kupujący zapłaci po tym czasie, to możesz (powołując się na zapis w ofercie) bez konsekwencji zwrócić mu środki. Kwestię komentarza jeszcze wyjaśniam i dam znać, gdy otrzymam odpowiedź. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Al_ElektroDomin
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję za normalną odpowiedź i czekam na informacje odnośnie komentarzy i ocen, pozdrawiam!

oznacz moderatorów