anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy jest możliwość identyfikacja bez skanu dowodu osobistego dla osób prywatnych?

Client:116764638
#8 Zapaleniec#

Tylko pytam bo jestem w trakcie potwierdzenia a na razie nie mogę znaleźć dowodu. 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Client:116764638 Przykro mi, ale do weryfikacji potrzebujemy między innymi numeru dowodu osobistego, zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy AML.

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

@w_kiwi

Tylko że w tym artykule nie ma nic na temat konieczność przekazania nr dowodu osobistego.

Przy okazji, nawet jakby było tam coś odnośnie konieczność weryfikacji tożsamości, to nie to tożsame z koniecznością okazania dowodu osobistego. Do weryfikacji czyjejś tożsamości służy dokument tożsamości, a to nie jest to samo co dowód osobisty.

W Polsce urzędowym dokumentem tożsamości jest dowód osobisty, paszport, karta tożsamości (wojskowy dokument tożsamości, wydawany żołnierzom wyjezdzajacym na misje zagraniczne) czy książeczka żeglarska. Wszystkie te dokumenty są sobie równoważne.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak kiedyś istniała taka opcja teraz nie, nie wyślesz skanu nie wypłacisz, nie aktywujesz konta do wypłat zawieszą Ci konto i już nigdy go nie odblokujesz.

oznacz moderatorów

Client:116764638
#8 Zapaleniec#

@LEW433 Znaczy środki PayU mam potwierdzone przelewem weryfikacyjnym po prostu potrzebuje jakiegoś dokumentu do przelewów 24.

oznacz moderatorów