anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy klient może zwrócić herbatę, którą już częściowo wypił?

MAMY ROZWIĄZANIE!
strefa_herbaty
#7 Wielbiciel#

Tak jak w temacie klient zakupił 1kg herbaty, po tygodniu napisał że już nie ma aromatu i zapachu (co jest nie możliwe, chyba że była źle przechowywana). Prawdopodobnie już część herbaty jest wypita. Czy mam możliwość nie przyjęcia zwrotu jeśli herbata ma aromat i jej początkowa waga się nie zgadza?

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12
Client:44052296
#21 Demiurg#

@strefa_herbaty mi to pachnie 😀 reklamacją, którą musisz rozpatrzyć.

oznacz moderatorów
ares_
#14 Krzewiciel#

@strefa_herbaty 

Jeżeli klient zgłasza, że herbata nie ma aromatu to jest to reklamacja a nie zwrot i tak należy ją potraktować. Musisz odpowiedzieć na reklamację w ciągu 14 dni od zgłoszenia przez klienta, możesz reklamacje zaakceptować lub ją odrzucić (musisz tylko dokładnie uzasadnić przyczynę odmowy).

oznacz moderatorów
strefa_herbaty
#7 Wielbiciel#

tylko aby rozważyć reklamację muszę otrzymać produkt, a koszt przesyłki ponosi kupujący?

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@strefa_herbaty Przy reklamacji tak - jeśli ją uznasz to musisz zwrócić klientowi koszty wysyłki.

oznacz moderatorów
ares_
#14 Krzewiciel#

@strefa_herbaty kupujący wysyła na swój koszt (lub korzysta ze zwrotu Allegro) a Ty w przypadku uznania reklamacji zwracasz koszt produktu + koszt przesyłki od klienta do Ciebie (o ile się klient upomni o ten koszt, mi się jeszcze nie zdarzyło żebym musiał zwracać za przesyłkę)

oznacz moderatorów
strefa_herbaty
#7 Wielbiciel#

@ares_ @komis-bell @Client:44052296 Reklamacje rozumiem i niema z tym problemu, czyli klient nie może tego podpiąć pod zwrot w programie ochrony kupujących?

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@strefa_herbaty Co dokładnie masz na myśli?
Jeśli odrzucisz reklamację to kupujący oczywiście może skorzystać z Allegro Protect (dawniej POK).

Pamiętaj tylko, że jeśli odrzucisz reklamację kupujący może Ci wystawić negatywa co w chwili obecnej będzie dla Ciebie katastrofą bo stracisz SMARTa 😞

oznacz moderatorów
strefa_herbaty
#7 Wielbiciel#

@komis-bell Sęk w tym, że już wystawił mi ocenę z komentarzem "smaczna i bardzo aromatyczna herbata"

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Składa reklamację i ty musisz ja rozpatzryć, masz 14dni od czasu złożenia reklamacji, możesz uznać albo odrzucić, tak kupujący po otwarciu dyskusji i nie rozstrzygnięciu może otrzymać możliwość złożenia wniosku w Allegro Perfect.

oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@LEW433 w Allegro czym? 🤣😂

Tu żadna usługa, a tym bardziej AP, nie zasługuje na przydomek "perfekcyjne".

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Grund to humor fuga i fu....ra długa, reszta nie ma znaczenia, dobrze że się dobrze bawisz.🤣🤣

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów