anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy ktoś też spotyka się z ?

PRODMET1Lca
#7 Wielbiciel#

opóżnionymi zapłatami za zakupione przez klientów towary przez allegro? Od kilku miesięcy

otrzymuję z opóżnieniem przekazywane zapłaty od aukcji " ZAKOŃCZONA" z 2-3 tygodni.  Po

interwencji u konsultantki otrzymałem odpowiedz, że wpadają w jakąś nie określona dziurę? 

Przez PaY  płatności przekazywane są bez zwłoki.  

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Konsultantka chyba powinna jakieś szkolenie przejść. Nawet ja wiem, że to dlatego, że masz dostawę w 15 dni (a mam konto prywatne i wysyłkę max następnego dnia). Allegro sobie jakiś czas temu taką blokadę środków dla bezpieczeństwa wymyśliło. Chyba po to, żeby kasy u chińczyków pilnować czy coś... kto ich tam wie.  Były tu jakieś posty na ten temat, były jakieś ogłoszenia. Ale słaba jestem w szukaniu na allegro. Może ktoś inny znajdzie linka.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@PRODMET1Lca jest to związane z czasem dostawy w Twoich ofertach, już tłumaczę 🙂
W przypadku ofert z długim czasem dostawy (ponad 10 dni), możemy opóźnić wypłaty. Lista wstrzymanych wpłat od kupujących będzie widoczna w zakładce Środki i historia operacji w sekcji Oczekujące.

Pieniądze możemy wstrzymać na okres stanowiący sumę deklarowanego w ofercie czasu dostawy i maksymalny czas transportu dla wybranej metody dostawy + 7 dni (maksymalnie 45 dni).

Sposób obliczania mamy zawarty w Załączniku nr 7A do Regulaminu Allegro w akapicie: Opis procedury kwalifikacji do Wstrzymania Wypłaty punkt 5.9.

5.9. Wstrzymanie Wypłaty środków zaewidencjonowanych w ramach narzędzia rozliczeniowego Sprzedającego może nastąpić:

a) w przypadku Transakcji, w ramach których prognozowany czas dostawy jest dłuższy niż 10 dni kalendarzowych - maksymalnie na okres stanowiący sumę prognozowanego czasu dostawy wynikającego z Transakcji tych Sprzedających oraz dodatkowych 7 dni kalendarzowych, przy czym okres ten nie może przekroczyć 45 dni łącznie liczonych od dnia zaewidencjonowania środków na narzędziu rozliczeniowym Sprzedającego. Przez czas dostawy rozumie się sumę zadeklarowanego przez Sprzedającego czasu wysyłki oraz czasu przewozu Towaru przypisanego do wybranej przez Kupującego metody dostawy. W przypadku gdy Transakcja obejmuje więcej niż jedną Ofertę Sprzedającego, okres wskazany w zdaniu poprzednim liczony jest według najdłuższego czasu dostawy

Tutaj znajdziesz więcej informacji na ten temat 🙂

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

PRODMET1Lca
#7 Wielbiciel#

Witam!

 Było by to prawdą gdyby to allegro nie dokonywało zmian dowolnie wg swoich zasad na opcji czas wysyłki.  Po poprzedniej rozmowie z konsultantką wszystkie aukcje przejrzałem i ustawiłem  czas dostawy na 10 dni , dziś ponownie poprawiałem bo ustawiono przez allegro 16 dni.  Od 3 miesiecy zapłatę otrzymuje po 2 - do 3 tygodni z opóżnieniem  mimo wysyłanych w krótkim terminie towarów. Obecnie będę informował klientów o wysyłkach towaru po otrzymaniu zapłaty, bo uważam, ze allegro w ten sposób tworzy sobie nielegalne   nieoprocentowane kredyty fałszując aukcje klientów. Brak zapłaty powoduje przestoje u sprzedających  z uwagi na brak środków na materiały, a allegro oferuje kredyty w zamian za terminowe przekazywanie pieniędzy klientów.

Pozdrawiam Panią Moderator i proszę o interwencje o uczciwe i rzetelne traktowanie 

klientów allegro, jak było dawnie!!!!!!!!!

 

oznacz moderatorów

PRODMET1Lca
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@PRODMET1Lca Zgodnie z informacją zawartą w Regulaminie i cytowaną wyżej - środki są wstrzymywane, jeśli prognozowany czas dostawy jest dłuższy niż 10 dni. Te prognozy nie zależą wyłącznie od Twoich deklaracji. Tutaj zamieściliśmy informację na temat tego jak obliczany jest przewidywany czas dostawy.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Czas powinien się skrócić jak będziesz przez miesiąc terminowo w te 10 dni wysyłał. Tutaj algorytm działa tak, że ludzie czasów wysyłki co do minuty pilnują, bo inaczej algorytm szaleje. Czyli np jak maja wysyłkę do 13:00 to paczki kupionej o 13:01 już nie wyślą, nie dlatego że nie mogą lecz dlatego że algorytm może ześwirować i następnym klientom pokazać wysyłkę o 15 jeszcze dziś (mimo ustawień do 13). A potem negatywa allegro nie zdejmie, bo subiektywna opinia...

oznacz moderatorów

PRODMET1Lca
#7 Wielbiciel#

Witam!

A gdzie  jest dalszy ciąg treści dotyczący w/w sprawy????????

oznacz moderatorów