anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę wysłać fakturę do klienta przez Allegro, nawet jeżeli przy zakupie nie wybrał tej opcji?

Bettina-shop
#8 Zapaleniec#

Klient nie wybrał opcji otrzymania faktury, natomiast ja jako sklep muszę tę fakturę wystawić i wysłać klientowi na maila, ponieważ nie dołączam paragonów do przesyłki. Czy mogę wysłać klientowi fakturę z pozycji Allegro czy muszę szukać innego sposobu?

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

xyz96
#21 Demiurg#

Wyślij na maila lub wersję papierową włóż do paczki.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Bettina-shop  

Jak korzystasz ze zwolnienia z kasy fiskalnej to wcale nie musisz faktury wystawiać. Wystawiasz jak klient o nią poprosi .

_____________
Kama
oznacz moderatorów

decomasters
#10 Popularyzator#

Bettina-shop

Przesyłka już u klienta, więc pocztą lub mailem.

Ładnie by było też zadzwonić i powiadomić o fakturze.

oznacz moderatorów

Bettina-shop
#8 Zapaleniec#

Bardzo dziękuję za profesjonalną poradę 🙂

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Bettina-shop możesz wysyłać faktury do klientów mailem, podpisują taką zgodę akceptując regulamin Allegro. Przy zamówieniu, tam gdzie podane są dane do faktury, możesz dołączyć plik z fakturą i wysłać do klienta.

oznacz moderatorów

Bettina-shop
#8 Zapaleniec#

W którym miejscu na allegro to znajdę?

 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Bettina-shop przy zamówieniu, tam gdzie masz dane do faktury. Kliknij ikonę fv i jest tam miejsce zeby dodać fakturę i wysłać do kupującego.ACD86923-929D-4DF7-8EB6-29C7599D8B91.png

oznacz moderatorów

Bettina-shop
#8 Zapaleniec#

Zgadza się, ale ta ikona pokazuje się przy zamówieniu tylko, kiedy klient wybrał opcję Faktury. Natomiast większość klientów tej opcji nie wybiera i wtedy tej ikony nie ma przy zamówieniu. Co mam zrobić w takim przypadku? Jak wysłać fakturę?

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Bettina-shop 

Powtórzę raz jeszcze, nie musisz wystawiać faktury jak klient o nią nie prosi. A jak już się tak upierasz, że musisz to wyślij przez Centrum Wiadomości chociażby.

@decomasters 

Ładnie by było też zadzwonić i powiadomić o fakturze.

Ty tak serio? Dzwonisz do każdego klienta, że ślesz mu fakturę?

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Bettina-shop
#8 Zapaleniec#

Jeżeli sprzedajesz coś, to klient musi otrzymać dowód zakupu, czyż nie? Ja sprzedaję w dropshippingu, więc nie mam dostępu do przesyłek, więc muszę wysłać klientowi dowód zakupu inną drogą. Jeżeli nie przyjmujesz gotówki do ręki, to nie musisz mieć kasy fiskalnej i paragonów, ale w zamian trzeba wystawić dla klienta fakturę.

Dodatkowo przy zakupach przez Allegro ja dostaję tylko telefon klienta bez adresu e-mail, więc musiałabym za każdym razem dzwonić albo pisać smsa do klienta z prośbą o przysłanie maila.

Czy ja coś źle rozumiem w tym temacie?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Bettina-shop maila też dostajesz zaszyfrowanego i na niego śmiało możesz wysłać fakturę 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Bettina-shop
#8 Zapaleniec#

Czyli jeżeli wyślę fakturę kopiując ten zaszyfrowany adres mailowy, to klient otrzyma fakturę ode mnie ze swojego konta Allegro?

 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Bettina-shop jeśli prowadzisz sprzedaż tylko i wyłącznie przez internet i wszystkie płatności od kupujących są bezgotówkowe, tzn. wpływają bezpośrednio na konto bankowe, to nie musisz wysyłać dowodów wpłat. Chyba że kupujący zażyczy sobie takiego dowodu.

oznacz moderatorów

Bettina-shop
#8 Zapaleniec#

Tak wszystkie płatności są bezgotówkowe w moim sklepie. Czy to oznacza, że klient nie musi otrzymać ode mnie ani faktury ani paragonu?

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Bettina-shop 

Z tego wynika że źle rozumiesz. Nie musisz dołączać żadnego dokumentu sprzedaży. Musisz wtedy, gdy klient o to prosi.  Jest to tak zwana sprzedaż bezrachunkowa.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Bettina-shop 

  Przy sprzedaży takich ogrodowych drobiazgów utoniesz w niepotrzebnych fakturach 😊

_____________
Kama
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Bettina-shop tak na tego maila możesz normalnie wysyłać wiadomości, faktury itp. jedyne co to przejdzie przez allegro i w razie co masz w centrum wiadomości, ale możesz śmiało skopiować go i wysłać ze swojej poczty maila dostanie klient 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Bettina-shop
#8 Zapaleniec#

@kostas11 super, właśnie takie konkretne informacje były mi potrzebne. Bardzo ci dziękuję za pomoc 🙂

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

Najprościej jest odpowiedzieć na e-mail, który otrzymałeś od Allegro z potwierdzeniem otrzymania zapłaty, dołączając do tego fakturę. Odpowiedz na taki e-mail trafia do kupującego.

Ważne, aby majle wysyłać z adresu, który jest podany na Twoim koncie Allegro.

oznacz moderatorów