anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę zakończyć licytację przed czasem?

Client:44574039
#7 Wielbiciel#

Ponieważ wystawiony przeze mnie zegarek nie cieszy się popularnością i zapewne nie osiągnie spodziewanej ceny, czy mogę zakończyć aukcję przed jej upływem?

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:44574039 Na Allegro i na Allegro Lokalnie możesz zakończyć licytację przed czasem, ale wygra ją osoba najwyżej licytująca w chwili zakończenia i będzie ona mogła się domagać wysyłki towaru.

oznacz moderatorów

Client:44574039
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za info 🙂

oznacz moderatorów

Client:44574039
#7 Wielbiciel#

Dzięki 🙂

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:44574039 nie to nie jest powód dla którego możesz zakończyć, pamiętaj że większość licytuje minuty przed końcem 🙂  Na Lokalnie jak zakończysz to wygra najwyższa 😞 Na zwykłym allegro musisz najpierw odwołać oferty a potem zakończyć 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:44574039
#7 Wielbiciel#

🙂 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:44574039 

@kostas11 Wprowadza Cię w błąd. Na zwykłym Allegro nie musisz odwoływać ofert, możesz zakończyć przed czasem bez odwoływania, ale licytację wygra osoba najwyżej licytująca, tak samo jak na Lokalnie. Nie możesz odwołać ofert dlatego, że cena Cię nie satysfakcjonuje.

oznacz moderatorów

Client:44574039
#7 Wielbiciel#

czyli wszystko jasne Dziękuje

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:44574039 jak chcesz zakończyć na zwykłym allegro to najpierw  musisz odwołaj bo wygra najwyższa oferta 🙂

  1. Przejdź do zakładki Moje oferty.
  2. Wyszukaj na liście licytację, w której chcesz odwołać ofertę kupna.
  3. Najedź kursorem na [Akcje] aby rozwinąć menu i kliknij w nim [Odwołaj oferty].
  4. Zaznacz, czyją ofertę chcesz wycofać, wpisz powód i kliknij przycisk [Odwołaj].

A potem po odwołaniu zakończ aukcję 😄

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:44574039
#7 Wielbiciel#

jeżeli mam 3 oferty kupna to każdą ofertę osobno muszę odwołać?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:44574039 Nie możesz odwoływać ofert dlatego, że cena jest za niska, to niezgodne z regulaminem, link masz niżej.

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@kostas11 Sam fakt, że sprzedający nie uwzględnił, że cena może być za niska, bo nie ustanowił ceny minimalnej, nie wystawił aukcji z kwotą licytacji, która go satysfakcjonuje, nie jest powodem do odwołania ofert. To ewidentne złamanie regulaminu.

Kiedy sprzedający może odwołać ofertę kupna w trwającej licytacji?

W tych kategoriach ofertę kupna sprzedający może odwołać tylko na prośbę licytującego
  • Odzież damska > Bluzki
  • Odzież damska > Swetry
  • Odzież męska > Koszule
  • Produkty inwestycyjne
  • Antyki i Sztuka > Malarstwo
  • Numizmatyka

 

Wiola
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:44574039 Jeśli chcesz zakończyć licytację przed czasem na zwykłym Allegro, nie musisz odwoływać ofert, możesz to zrobić bez odwoływania, ale wygra wtedy osoba najwyżej licytująca, tak jak na Lokalnie. Odwoływanie ofert jest dozwolone tylko w wyjątkowych sytuacjach i nie jest obowiązkowe.

Możesz odwołać ofertę kupna, złożoną w trwającej licytacji tylko w wyjątkowych przypadkach
  • Licytowany przedmiot został skradziony lub zniszczony.

    Zwróć uwagę, że jako sprzedający jesteś odpowiedzialny za to, by wystawiony przez Ciebie towar nie został uszkodzony lub skradziony podczas licytacji. Dzięki odpowiedniemu zabezpieczeniu przedmiotu unikniesz problemów z realizacją umowy po zakończeniu licytacji.

  • Licytujący poprosił Cię o wycofanie jego oferty kupna.

  • Licytujący nie budzi Twojego zaufania.

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/zasady-i-regulamin/kiedy-jako-sprzedajacy-moge-odwolac-of...

Powodem nie może być zbyt niska cena.

 

oznacz moderatorów